Doktor kızamıkçık hastalığı geçirdiğimi söylüyor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aysenfatos tarafından 9 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

9 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : aysenfatos
  1. aysenfatos

aysenfatos mucizem okullu oldu Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar hamilelikte yapılan test sonucma göre kızamıkçık hastalığını geçiriyormuşumeyvahedigeldismile rubella İGm pozitif çıktı doktor detaylı tarama için bir kez daha kan aldırttı ve sonuca göre karar vereceğimizi gebeliği sonlandıracağını söyledi forumlarda durumu benim gibi olanlar sonuçta bebklerinin sağlıklı doğup doğmadığını yazmamışeyvahedigeldismile
    lütfen cevap verin moralim sıfır:gitme:

2. 9 Temmuz 2010
  3. tatucuk

tatucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    canım sen kızamıkçığa karşı bağışıklık kazanmışsın o nedenle test positif çıkmış .neden sana dr öle bişiy dedi ki şaşırdım.ayrıca belirti ve bulguları var mı sende.ilk trimestirde bebekte ciddi hasarlara sebebp oluyor ama 20 haftadan sonra çok düşük bir ihtimal bebeğ zararı olur diye biliyorum ben.yanlız bence dr ile tekrar konuş tel aç rahatla.bu test daha önce bu hastalığı geçirmiş herkeste positif çıkar zaten.eğer ben yanlış biliyosam yuh aldığım eğitime:KK43:(

4. 9 Temmuz 2010
  5. tatucuk

tatucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    pardon canım ıGm demişsin ıgg olarak düşündüm ben.ama yinde korkma eğer ıgm pozitifse ya geçirmiş yada geçiriyorsun demek oluyor bu:KK43:(

6. 10 Temmuz 2010
  7. yELiiizz

yELiiizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende de + çıktı .bi önemi yok dedi dr nasıl oluyo bu??

8. 12 Temmuz 2010
  9. aysenfatos

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eğer igg pozitif çıktıysa problem yok hastalığa karşı bağışıklığın var demek opuyorumnanaktanancak benim gibi igm pozitifse hastalığı yakın bir zamanda geçirdin demek:gitme: şuan avidite testi yapıldı hastalığı ne zaman geçirdiğimi öğrenecekler eğer hamilelik döneminden önce geçirdiysem problem olmayacakmış hamilelik döneminde hastalık geçirildiyse gebeliğe son verilecekmiş:gitme:

10. 13 Temmuz 2010
  11. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Çok üzülerek ifade etmeliyim ki hastalığı Hamilelik döneminde geçirdiysen bebek hemen alınmalı cnm:KK43:

12. 13 Temmuz 2010
  13. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    bende 9. aydayim her ay test yaptirdi doktorum
    bagisikligim yokmus kizamikciga karsi dosyamin en basina yazdi dogumun ucuncu gunu kizamikcik asisi yapilacagini bir dahaki hamileligimde sorun olmasin diye
    umarim bir sey yoktur bana oyle geliyorki turkiyedeki doktorlar biraz fazla didikliyo herseyi .. ve insanin kafasini cok karistiriyorlar ..

mesela ben ikili test yaptirmadim bebegimin ense kalinligi ultrasonda normal cikiyordu kan degerlerinde bi anormallik olursa 9 ay o stresle yasayamam dedim burdaki doktorum normal karsiladi .. o sirada turkiyeye tatile gittik bi ay kontrole orda bi doktora gittim bana demedigini birakmadi ikili test yaptirmadigimi duyunca .. gecerliligi dahi kesin olmayan bi testi yaptirmam icin bile bu kadar baski yapinca bi doktor cok tuhafima gitti ..
    turkiyede cogu doktor ancak insani panik yaptiriyor ..

14. 13 Temmuz 2010
  15. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlik katılıyorum. çoğu hamile bu yüzden gebeliğini stresli geçiyor. bende dahil moral bozmaktan başka hiç bir işe yaramıyorlar zaten bizim doğuracağımız nesilin çoçukları çok agrasif olacak.

16. 15 Temmuz 2010
  17. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim hamileliginin basinda gecirmis olsan yani son iki uc ay icersinde herhangi bir anormallik yasadin mi sagliginda bgazinda lenf bezlerinin sismesi, ates, grip vari bir durum. hatta lekelenme yani vucudunda kizarikliklar yasamis olman da cok buyuk ihtimal. hamile bir kadin bir rahatsizlik gecirip de farketmemesi nerdeyse imkansiz tamam bazen kizamikcik cok hafif gecermis ama o zaman bile hicbir sey farketmemen cok zor heleki bir hamile cok daha titiz oluyor.
    bence testin sonucunda onceden gecirdigin cikicak. bebegin de sapasaglam gelicek. :nazar:
    ayrica bu rubella ve toxzo testlerinin cok zor testler oldugunu ve cok iyi labratuvarlarda bile bazen guvenirlilik sorunu yasandigini bilmelisin, doktorum anlatmisti. hatta Insallah oyle bir hata olmustur.

18. 15 Temmuz 2010
  19. aysenfatos

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    rubella avdite testim sonuçlandı%98çıktı internetteki bilgilere göre hastalık tarihi eski ancak son durum hakkındaki bilgiyi yarın sabah öğrenicemeyvahedigeldismile
    buarada hamileliğin başında şiddetli baş ağrısı ve boğaz ağrısı yaşadım çok halsizdim kızımda o günlerde biraz rahatsızdı bu olaydan 3gün sonra kanamam geldi ve doktora gittim doktor düşük tehlikesi olduğunu söyleyip ilaç verdi ilacı kullandım 15gün sonra kanama ve ağrılar geçti