Doktor moralimi bozdu :(

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve eylulum tarafından 20 Haziran 2008 başlatılmıştır.

20 Haziran 2008
    Konu Sahibi : eylulum
  1. eylulum

eylulum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    Doktordan şimdi geldim. Kızım 2 ay 12 günlük. kilosu 4800 boyu 60 cm baş çevreside 39,2. Bıngıldağına baktı erken kapanıcak dedi.6 aydan önce kapanırsa ve bunun yanısıra kafa çevreside normalin altında ise takibi gerekiyomuş.Kafa çevresine de az dedi.gelişimide çok yavaş dedi.Mamayı yine arttırdık.Boyu uzun dedi. Şimdi bıngıldak olayı ve kafa çevresi olayı nee. Moralim bozuldu aklıma takıldı. Standart tabloya bakıyoprum ona göre normal. Sizinkiler nasııııııııııııııllll.Noooooooooooluuuuuuuuurrrr yazın..

2. 20 Haziran 2008
  3. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    doğumda baş çevresi ne kadardı arkadaşım benimkız 33cmdi doğumda şimdi 37 buçuk kızımın 4cm büyümüş kafası. bizde bir hafta sonra 3 aylık olacağız.normal gibi geliyor seninkide ama kilosu boyuna göre az gibi geldi bana

4. 20 Haziran 2008
  5. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    standart tabloya göre normal se bence endişelenme..olmadı git başka dr tatlım...için rahat etsin..
    allah bağışlasın yavrunu sana...

6. 20 Haziran 2008
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Endişelenme bebişinin ölçüleri oldukça normal. Doğduğunda baş çevresi ne kadardı.. Ortalama 1 cm artarmış baş çevresi.

8. 20 Haziran 2008
  9. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim endişelenme birincisi hiç bir zaman sadece bir dr.un yorumuyla hareket edip endişeye kapılma oooooooohooo onlara bakıcak olursakhep(ki tabikide önemli yorumları vardır doğruları vardır adamlar boşa dr. olmamışlar) yandık yani. bencede bebeğin normal ben bide 35 haftalık doğum yapmışştım neler dediler neler , ama maşallah Allaha çoookk şükür yavrumu şimdi çok sağlıklı kıldı. Allah büyüktür sen içini ferah tut bebişinle hep konuş canım inan bana çok faydası oluyor gelişimi için..:teselli:.

10. 20 Haziran 2008
  11. rose01

rose01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim oğlumda 2 ay 8 günlük kilosu 4700 boyuda 55 cm ayın 7 sindede baş çevresi 39 du benim doktorum da kilo alımı iyi fakat minyon olacak dedi boyu biraz kısaymış benim oğlum doğduğunda 2600 kilosu 49 da boyu yani 2 ay içinde 5 cm uzamış ben de boyu kafaya takmış durumdyım

12. 20 Haziran 2008
  13. rose01

rose01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 37 haftalık doğum yaptım senin doğum yaptığında kilosu boyu nasıldı

14. 20 Haziran 2008
  15. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bıngıldagın kapanması zekasına etki ediyor ama eger özel hastaneye götürüyorsan her gün bir seyler cıkarırlar biz her soguk algılında doktora götürdügümüzde akciger filmi isterdi bir iki dedim artık yeter cocugum bu kadar radyosyana maruz kalıyor yani cocugun cigerlerinde bir sey olmadıgı cok acık bir sekilde meydanda bence baska doktorlara götür anasağlık ocaklarına götür eger ordada aynı seyleri söylerlerse üstünde dur cünki bıngıldagın erken kapanması iyi degil ama önce baska doktorlara götür gecmis olsun

16. 20 Haziran 2008
  17. mehtap86

mehtap86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım normal bas cevresı benım oglum 3 aylıkken gıttım 40 bas cevresı doktor gelısımı cok guzel dedı sadece kılosu fazla benımkının 7 kılo olmus ama oda bebekten bebege degısıyo ayda 1 kılo alması cok ıyıymıs uzulme bazı doktorlar abatıyo boyuda 61cm 49 cm dogmustu

18. 20 Haziran 2008
  19. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ölçülerin bence normal,uzun boylu olak kız bayagı bebişin:)buarada janete katılorum özel hastaneye gidiyorsan her gitmede biyler çıkarıyorlar bence saglık ocagına git veonlarında fikrini al
    ben özel hastaneye gidiyordum takip için bir defasında saglıkocgını denemek istedim umdugumdanda iyi buldum bence dene