doktor randevularıız nasıl geçiyor.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve eslmeslm tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : eslmeslm
  1. eslmeslm

eslmeslm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    12haftalık hamileyim öğrendiğimmden beri aynı doktra gidiyorum.hiç idrar tahlili yapmadı kilomla ilgilenmedi kan tahlili yapmadı öncedenbebeğim8 haftalıkken karnımda ölmesine(kürtaj olmama) rağmen ultrasonlarda iyi ilgileniyor ama ne bileyim eksik gibi geldi. yada ben çok ilgi bekliyorum. sizin doktorlarınız randevularınızda neler yapıyor nelere dikkat ediyorlar.

2. 20 Eylül 2010
  3. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    begendıgın doktoru bulana dek degıstırebılırsın..kısa bır arastırma yap ıstersen bulundugun yerdekı doktorlar hakkında..
    bende 3 doktor degıstırdım..
    devlet hastanesıne gıdıyorum..malesef ultrasonları yoktu..baska odaya gonderıyordu..orasıda 1 ay sonraya gun verıyordu..
    sımdıkı doktorumda devlet hastanesınde..ama odasında ultrasonu var..
    ıyı bır doktor..sınırlı degıl..
    ultrasonda bakıyor.tum sorularımı yanıtlıyor..ama tartısı yok..tansıyonda olçmyor..bunları ben kendım takıp edıyorum..saglık ocaklarına kayıt olmalısın zaten
    orda tansıyon ve kılo takıbı yapılıyor..
    herhangı bır kan tahlılı yaptırma konusundada doktoruma soruyorum..sızce gerek varmı..ben yaptırmak ıstıyorum dıyorum..o da tamam dıyor..
    doktorunun ultrasonu varsa ,senın sorularına yanıt verıyorsa ve senın skıntın yoksa hamılelıkle ılgılı çok dert etme herseyı...
    bır düşük yasaman bırdaha yasayacaksın anlamına gelmıyor canım..
    bende dert edıyordum düşük olayını..
    ama doktorum korkma "her hamılelık bırbırınden farklıdır "dedı
    hatta bır ara takıntı halıne geldı düşük olma korkusu..
    ama bebegın saglıklıysa oyle devam edıyor canım..sen ıçını rahat tut..

4. 21 Eylül 2010
  5. eslmeslm

eslmeslm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    sağol canm ne ggüzel yazmışsın içim rahatladı biraz teşekkür ediyorum bakalım bu haftada gideceğim nasıl geçecek 2 li taramamız var. güleryüzlü bir hanım ama umarım herşey iyi gider.

6. 21 Eylül 2010
  7. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben her ay kontrole gittigimde idrar tansiyon ve kilo kontrolü yapiliyo, ilk hamileligimi ögrendigimde ve gecen hafta kan tahlili yapti dejmir maddesi ayrica guatr sorunum ona bakti sükür normal cikti. bunlari yapiyo ama yinede suram agriyo buram böyle diyorum olur olur hersey normal hamilesin olacak diyo
    =)

8. 21 Eylül 2010
  9. misivam

misivam iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    benim doktorum 6.aya kadar her gittiğimde test istedi en son dörtlü tarama testi ve şeker yüklemesi yapıldı. zaten bağlı olduğun sağlık ocağına gidiliyo. izmirde böyle tabi diğer illerde nasıl bilmiyorum? (aynıdır herhalde) her ay kan alıyolar benden kontrol amaçlı gebelik kartım var oraya girişi oluyo durumumun. bence başka doktor araştırabilirsin. daha çok başındasın. benim 7 bitti şimdi. artık pek özel tahlilim kalmadı. rutin kontrollerim yapılıyo doktor randevumda. ama bi sorun var her gittiğimde ne sorcağımı unutuyorum heycandan. bebişimi görünce kendimi kaybediyom :))))

10. 21 Eylül 2010
  11. eslmeslm

eslmeslm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    evet misivam dediğingibi bebişi görünce insan ne sıkıntısı var ne soracağı var hepsi uçup gidiyo aklından.üstelik dktordan çıktıktan hemen sonra bile hala bebeği görmenin etkisi sürdüğünden kendine gelince aklına geliyor insanın derdi sıkntısı...

12. 25 Eylül 2010
  13. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    aynen öle bizde ilk aylarda hep unutuyorduk eşimle gitmeden birbirimizi tembihliyorduk artık 4.ayda falan anca aklımız başımıza geldi sayılır benim her randevumda önce tansiyon sonra kilomu ölçüyor doktorum.sonra bebişe bakalım diyip ultrasoona bakıyoruz tek tek herşeyi açıklıyor eli,kolu,bacakları,omurgası şöle yapıyor böle yapıyor sorularımıza da çok güzel cevap veriyor güler yüzlü çok memnunusuz kendisinden bu yüzden erdem den ayrıldı peşinden gidip hastanemizi bile değiştirdik.

14. 26 Eylül 2010
  15. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    doktorunu değiştirebilirsin canım,
    ben dördüncü doktorla devam ettim mesela...bazısı ilgisizdi,bazısı hakkında pek hoş duyumlar almamıştım,bazısınında muayenehanesini,koşullarını hiç beğenmedim...en son gittiğimle 4,5 aydır devam ediyorum...
    içinin rahat etmesi çok öenmli,zaten hamilelik zor bir süreç,bari bu yükü hafifletecek,kafanda soru işaretleri bırakmayacak bir uzmanla devam et derim ben...

16. 27 Eylül 2010
  17. hipperaktif

hipperaktif bal kızım,kaymak kocam:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    mrblar şeker anne adayları ,
    ben de doktora gittiğimde yanında çalışan kız tartılmamı istiyor her defasında, yalnız evde tartıldığımda daha yüksek çıkarken -1 kilo gibi- ordaki tartıda daha mutlu oluyorum,neyse sonra ultrason için hazırlıyor kız bu kadar.Sonra doktor geliyor bakıyor, daha bana bebeğimle ilgili ne kg ne boy bir şey söylemedi.Ben sorduğumda sağlıklı dedi o kadar. haftasına göre iyi mi , suyum normal mi diye o anda bıcır bıcır soruyorum.Sonra da çok soru sordum ama 1 ay boyunca bu anı bekliyorum, diyorum, geçen güldü. Ben de eşime ya bunları bunları soracam diyorum, ağrılarımla ilgili ama bazılarını unutuyorum yaa. Şimdi bir karta yazıcam hızlı hızlı sormayı düşünüyorum:) Bu arada 13 hafta 5 günlük hamişim. Bu zamana kadar idrar ve kan tahlillerim yapıldı ama hiç tansiyonuma bakılmadı. 2 li testte geçen hafta yapıldı İnşallah herşey yolundadır, sağlıklıdır.
    Hepimize sağlıklı hamilelikler ve doğumlar İnşallah

18. 27 Eylül 2010
  19. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben ilk tahlillerimi tatil için memlekette oldugum için orda yaptırdım.kızamıkçık bağışıklıgından hepatite-idrar tahliline kadar bütün akla gelicek tahlillerimi yaptırdılar.dr bu gebelikte ilk aylarda sadece 1 kez yaptıgımız rutin bir paket uygulama dedi.devlet hastanesiydi.annedeki tüm değerlere rahatsızlıklara bakıyoruz dedi.