doktor!!!

Konusu 'Kontakt Lens, Gözlük' forumundadır ve rukixsx tarafından 22 Haziran 2010 başlatılmıştır.

22 Haziran 2010
    Konu Sahibi : rukixsx
  1. rukixsx

rukixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    3 senedir gözlük kullanıyorum çok sıkıldım.lense geçmek istiyorum ama doktorum izin wermiyor.sizce ne yapmalıyım?

2. 22 Haziran 2010
  3. saref

saref aşık olmak istiyoooo :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    doktorun izin vermiyorsa vardır bir bildiği :)
    sebep neymiş neden izin vermiyor ??

doktorunun tafsiyesine uy bence göz bu şakaya gelmez cnm ...

4. 23 Haziran 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    doktoru dinlemelisin

boşuna doktor olmadı ya,vardır bir bildiği :kahve:

6. 23 Haziran 2010
  7. rukixsx

rukixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    lens göz yaşını kurutuyor çok riski war filan diye.lise bitince alırsın dedi.ama bn istiyorum xS

8. 3 Temmuz 2010
  9. sxuxperstar

sxuxperstar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence hiç acele etme. Eğer renkli istiyorsan nefsini köreltmek, ara sıra aynada kendini izlemek ya da bir kaç saatliğine özel günlerde kullanmak üzere edinebilirsin. Doktor sürekli kullanıma izin vermediyse muhtemelen göz yaşı üretimin az ya da kornean ince.

Şunu unutmamalı ki lens ömür boyu kullanılamaz. Ne kadar yüksek oksijen geçirgenliği de olsa, yüksek su tutuculuğu da olsa sonuçta vücuda yabancı ve uzun vadede korneyı inceltiyor. Ne kadar geç başlarsan o kadar iyi.

Ben çok küçük yaşta kullanmak zorunda kaldım, çünkü gözlük kullanamıyordum. Şimdi keşke gözlüğe alışmaya çalışıp o günleri öyle idare etseymişim diyorum. Keşke lens kullanmaya üniversitede başlasaydım. O yüzden şimdilderde gözlerimi mümkün olduğunca dinlendirmeye çalışıyorum. Güneş gözlüklerimin hepsi numaralı, onları takacağım zaman lens kullanmıyorum. Alışverişteyken de mağazalarda çıkartmıyorum mesela. Bence sen de hiç acele etme emi. En önemli şey sağlık. Gözün -en azından bir süreliğine- başka renk görünmeyiversin. Farlarla idare et şimdilik :KK66:

Son düzenleme: 3 Temmuz 2010