doktora çok şaşırdım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kestane tarafından 28 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : kestane
  1. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar bu gün hamile bir arkadaşım bana geldik oturduk muhabbet ettik hamilelikten bahsederken hangi ilaçları kullanıyosun dedim hiç kullanmıyorum doktor vermedi dedi sadece ilk başlarda folik plus kullanmış okadar ondan sonra doktor hiç bişey vermemiş ne kan hapı ne vitamin nede magnesyum siz böyle bişey duydunuzmu hiç ilaç içmeden hamileliğini geçiren ve arkadaşım şuan 32 haftalık hamile ben doktoruna sor neden vermemiş herkes kullanıyo diye sor dedim ilaç kullanmaması normalmi sizce ben çok şaşırdımCADIARZU

2. 28 Temmuz 2009
  3. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    normal bence önceden kısme ilaç kullanmıyordi ben elevite başladım ama onu bile bıarakasım var cok gereksız gelıyor bilmıyorum ama nedense

4. 28 Temmuz 2009
  5. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    bende hicbir ilac kullanmiyorum 24 haftalik hamileyim..sadece basta folik asit aliodum simdi onu arada aliyorum ama doktorun tercihi degil bu ben kendim aliyorum
    gerek yoksa ilaca, kan durumuda iyiyse neden extra ilac yazsin ki doktor...

6. 28 Temmuz 2009
  7. ebruli_59

ebruli_59 minik cadım 1 yaşında Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim eltim ne bir ilaç kullandı ne bir tahlıl yaptırdı 9 ayda 2 kere dr.a gitti bir başında bir sonunda kızını bir gör maşallahı var 4 kg falan doğdu ..........
    belkı bizim gibi çok irdelemek daha kötü hiçbirşey olmasada psikolojik yıpranıyoruz strese giriyoruz öylemı böylemı diye .

8. 28 Temmuz 2009
  9. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    bende ilk basta sadece folik asit kullandim ve 3 ay sonra bitti biraktim kullanmayi..kan degerlerine bakarak veriyor doktor ilaci kan degerleri iyiyse ilac yazmaz ..benim ilk kan degerlerim iyiydi sonra demir eksikligi cikinca demir hapi yazdi mesela..ama illa herkesde ilac kullanicak diye bisey yok tabi...

10. 28 Temmuz 2009
  11. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla kızlarr haklısınızzzz.hersey Allahtan sahsen ben bebişimin cinsiyetınıde öğrenırım artık şikayetım olunca giderım msla ben herseyın normal cıktı kanım falan bana genede elevıt verdı.ne alaka yanııı barı 4 ayda başlamasamdı..bilmıyorum ben folık bile kullanmadım yakında bunuda bırakırım.annelerımız bunalrımı kullandı belkı bu kadar seye down sendromu vs arttı.kımseyı etkılemek için yazmıyorum ama ben guvenmıyorum.bilmıyorum ama öle..
    arkadasım vardı ikilisi iyi cıktı 3lüsü ıyı cıktı tarama yaptrrken kalbınde parlaklıkmı ne cıkmıs taaaa ankaralara gitti proflar falan bişey yok demiş genede amnıyosentez yaptrdı yaptrma dedım.7aylııkken doğum yaptı suan ulaşamıyorum en son bebişi kötu haldeydı ıns ıyıleşir.çokda üstüne düşmemek lazım

12. 28 Temmuz 2009
  13. txixlsxixm72

txixlsxixm72 Kuzusuna ve kocasına Aşık Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tüm gebeler folik asit kullanmalı gebelikte..Folik asitin bebeğe ve anneye çok yararı var..illa kan sayımı düşük diye verilmez lütfen yalnış yönlendirmeyelim gebeleri..folik asit annede ve bebekte oluşacak anemi riski ve bebekte oluşabilecek bir çok rahatsızlığı önlemektedir..omurgasından tutun bebeğin beynine kadar oluşabilecek anormallikleri engellemekte..Folik asiti gebe kalmayı istediğinizde kullanmaya başlayın ve tüm gebelik boyunca lütfen kullanın..Ayrıca sanırım 4. aydan sonra demir ilacını da lütfen kullanın bunlar çok önemli..Bu arada doktorunuzu lütfen araştırarak iyi seçin bazı doktorum diye geçinenler işi ticarete dökmüş durumda bu durumdan dolayı işin mali kısmını düşünerek hastayı yalnış yönlendirip yok down sendromu riskin var, yok amnıyo sıvınızın alınması gerek, yok bebeğiniz ters duruyor, boynunda kordon var diyerek hem maddi hem manevi sıkıntılara yol açıyorlar amaçları ceplerine fazla para girsin..çünkü her doktorun anlaşmalı labratuarı var sizi gönderiyor oradan komisyon alıyor..Böyle durumlarla kendi doktorunuzla bile karşılaşınca lütfen paniğe kapılmadan başka doktorlara da mutlaka görünün..işin doğrusunu anlayın..Ona göre hareket edin..Lütfen folik asit çok önemli, kullanmayıp yediklerimden alırım demeyin içindeki vitaminlerin hepsini yediğiniz gıdalardan alamazsınız..

14. 28 Temmuz 2009
  15. sevdicicegim

sevdicicegim ANNEYİM MUTLUYUM :) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108

16. 29 Temmuz 2009
  17. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Tamam eskiden bu kadar çok ilaç kullanan yokmuş,benim annem 2 kere doktor görmüş bir kere hamile kaldığında bir kere doğumda , ama onların şartlatrıyla bizim ki bir değil eskiden bebek ölümleri çokmuş şimdi 6 aylık bebekleri bile yaşatmaya çalışıyorlar çünkü yaşam kalitesi arttı ve bunun getirisi olarak kısırlık da arttı strese bağlı olarak, gıdalarda ki hormonlar arttı neyi nerden yediğimizi bilmiyoruz en azından büyük şehirler adına konuşuyorum .. Bu vitaminlerin bebeklere zararı yok olsa doktorlar zaten vermez adı üstünde takviye ha kullanıp kullanmamak kişiye kalmış ama anne bunları kullanıyor diye down olmuyor bebekler böyle yazarken biraz daha dikkat edelim lütfen .

18. 29 Temmuz 2009
  19. cmr

cmr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim ilk doktorum ilk 3 ay için folik asit verdi, sonrada kansızlığım olduğu için demir ilacı kullanıyorum, onun dışında başka bi şey kullanmıyodum ama doktorumu değiştirdikten sonra malesef başka ilaçlarda verdiler, şimdilik kullanıyorum, vitamin eksikliğim olduğu için elevit kullanıyorum birde balık yağı var, onu çok gereksiz buluyorum ama yine de aldım diye kullanıyorum işte