doktora ne zaman gideyim???

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve ilkvetek tarafından 20 Şubat 2009 başlatılmıştır.

20 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ilkvetek
  1. ilkvetek

ilkvetek Guest

merhaba arkadaşlar ben bu ay ilk kez denedim ama olmadı bu gün adet oldum daha önce eylül ayında prolaktin hormanım yüksek çıkmıştı agnucaston diye bir ilaç vermişti doktor kullandım düzeldi sonrada kist vardı doğum kontrol hapı kullandım adetlerim düzene girdi bu ay olmayınca aklıma hep onlar geldi o yüzden doktora gideceğim fakat adetken mi gitsem yoksa adetim bitince mi gitsem karar veremiyorum yönlendirmenize ihtiyacım var :Saruboceq:

2. 20 Şubat 2009
  3. ilkvetek

ilkvetek Guest

arkadaşlar kusura bakmayın olmadı yazmışım ama neyin olmadığını yazmamışım hamile olamadım demek istiyorum özür dilerim

4. 20 Şubat 2009
  5. anemone

anemone ALLAH ım sen koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

canım bence regl 3. günü aç karnına git doktora ve tahlillerini yaptır ( hormon tahlilleri regl 3. günü daha dogru sonuç verirmiş ) prolaktin sorunum vardı demişsin belkide çıkmıştır çünkü prolaktin çok oynak bir hormon bir ay düşüyorsa diğer ay yükseliyor takip altına almalısın . hem moralini bozma o kadar yeni başlamışsın bebiş çalışmalarına
    en kısa zamanda bebişine kavuşman dileğimlea.s.

6. 20 Şubat 2009
  7. ilkvetek

ilkvetek Guest

cevabın için çok teşekkür ederim bugün ilk günü salı günü gitsem olur mu acaba o da 5. güne geliyor ancak salı günü müsait olurum yoksa öteki ay 3. günümü beklemek zorundayım

8. 20 Şubat 2009
  9. anemone

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    genelde 3. ve 4. günde diyorlar ama sen git bence salı günü geç olmadan görüşürsün doktorunla ve önlemini alırsın .zaman kaybetmiş olmassın hiçolmazsa . streste yapma prolaktin stresten yükseliyor ben 52 den hiç ilaç kullanmadan 38 düşürdüm polyanacılık oynadım resmen sonra dostinex kullandım ve 38 ten 2.89 a düşürdüm:nazar::teytey: inşallah çıkmaz bir daha :Saruboceq: ama bellide olmaz bu hormonun işi yerimseniben a.s.

10. 20 Şubat 2009
  11. ilkvetek

ilkvetek Guest

umarım bu ay denedik olmayınca kuruntular içime yemeye başaldı çok huzursuz oldum yarın özel muyanehaneye gideyim salı günüde tahliller için giderim belki pazartesi 4 den sonra gel derse hemen gider tahlilleride veririm

12. 20 Şubat 2009
  13. ilkvetek

ilkvetek Guest

38 ten 2.89 çok iyi düşürmüşsünnormali kaç olmalı prolaktinin

14. 20 Şubat 2009
  15. anemone

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    her hastanenin eğeri farklı oluyor burda 2.75 - 25.00 arasında olması gerekiyor hastanelerin kullandığı makinalara göre değişiyor

16. 20 Şubat 2009
  17. ilkvetek

ilkvetek Guest

hamileliği engelleyen başka hormonlar var mı ben doktora dersem hepsine bakar mı?

18. 20 Şubat 2009
  19. anemone

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sen bebiş istediğini ve daha önce prolaktin sorununun olduğunu ve bu nedenle tüm hotmon testlerinin yapılmasını istediğini söyle doktorda ona göre tahlillerini yazar canım