Doktordan kılcal damar çatlamaları ve lazer

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve drcosso tarafından 9 Ekim 2010 başlatılmıştır.

9 Ekim 2010
    Konu Sahibi : drcosso
  1. drcosso

drcosso Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar günümüzde nd/yag lazerler yardımı ile 4mm genişliğine kadar olan varisleri ve yüzümüzde ve vücudumuzun değişik yerlerinde oluşan kılcal damar çatlaklarını kolaylıkla tedavi edebilmekteyiz.varislerde skleroterapi ile daha geniş damarların kapanması ve incelmesi sonrası 2-3 seans lazer işlemi gerekirken kılcal damar çatlaklarında 1 seans genelde yeterli sonucu vermektedir.Bu işlem için 1064 nanometre dalga boylu nd/yag lazerler kullanılmakta ve lezyonun derinliğine göre 2mm yada 4mm lensler tercih edilmektedir,fiyatlara gelince bölgenin genişliğine göre ücretlendirme 1 defaya mahsus yapılmakta kontrol veya tekrar seansları genelde ücretlendirilmemektedir.örneğin burun kenarı kılcal damar tedavileri 100-200 tl iken yaygın bir bacak kılcal damar çatlaması tedavisi 500-1000 tl aralığında fiyatlandırılmaktadır,konuyla ilgili soru ve sorunlarınızı bu başlık altında cevaplamaya çalışacağım...

2. 7 Haziran 2012
  3. filiz7381

filiz7381 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende nd-yag lazer ile cildimdeki kılcal damar ve lekelerin tedavi edilebilmesi için yaptrmak istiyorum ama henüz cesaretimi toparlayamadım. lazer evet vücutda ok ama yüz biraz risk geliyor. kocaelidede bu konuda çok imkan yok acıkcası. istanbuldada nereye gidebilecegimi bilmiyorum. çok secenek var çünkü. nd-yag yaptırmalımıyım.

4. 8 Haziran 2012
  5. bebek_bebek

bebek_bebek pamuk prensim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Ben bacaklarımdaki kılcal damarlar için birkaç dr.ile görüştüm.Ama şuan yaz dönemi olduğu için lazer sonrası oluşacak morluklar sıkıntı olacağı için galiba ertelemek zorundayım.Bazı yerlerde deride yanma oluyor gibi yorumlar okuyunca biraz da korkuyorum açıkcası.Lazer sonrası varis çorabı vb. birtakım dikkat edilecek unsurlar var mı acaba?Oluşan morluklar ne kadar süre sonra geçer?

6. 20 Haziran 2012
  7. mert

mert Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    ben bacaklarıma 3 seans yaptırdım. kılcal damarlarbiraz da olsa eskisi gibi bariz görünmüyor.bacak seansı 250tl cildiye doktoru uyguluyor. cildimdeki kılcallar için de yaptırdım.ama bacaktaki uygulama kılcal damar yoğunluğuna göre daha çok acıyor. yüzüm hiç ama hiç acımadı.

8. 7 Şubat 2015
  9. Lovelyyy

Lovelyyy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    53
    izmirde yaptıran var mı

10. 7 Mart 2015
  11. Lovelyyy

Lovelyyy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    53
    guncelll

12. 3 Aralık 2015
  13. klbkbr

klbkbr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    bende yüzüme yaptırmayı düşünüyorum yaptıran var mı acaba ?

14. 30 Ocak 2016
  15. Miley55

Miley55 Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    6
    Yüzüne kilcal damar icin yaptiran varsa nerede yaptırdığını işe yarayanlar yazabilir mi