doktoru sezaryan deyip normal olan var mı yardımmmm:(((

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve NAZAR45 tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : NAZAR45
  1. NAZAR45

NAZAR45 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ben şu anda 37 hafta 3 günlük hamileyim bügün alttan doktor muayenem oldu özel bi hastaneye gidiyorum doktorumda hep aynı muayenemde bebegin yukarıda oldugunu ve 10 gün sonra sezaryanla alalım dedi ama ben erken mi acaba diyorum beklesem mi normal olur mu diyorum düşer mi aşagıya on güne kadar çok endişeliyim eşimde sezaryana karşı normal olsun bekle diyo napcamı şaşırdınm yani bi doktor sezaryan diyosa normal olma ihtimali yokmudur yardım lütfen

2. 13 Ağustos 2010
  3. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    benim tavsiyem bir doktora daha görün.. çünkü bu kadar erken sezeryana karar vermesi bana ilginç geldi.. çoğu doktor 42. haftaya kadar bekliyor ve suni sancıyla hala bi değişiklik olmazsa sezeryana alıyor.. başka bir risk yoksa mesela bebeğin tehlikede olması çatının dar olması ya da bebeğin iri olması gibi mutlaka bir doktora daha görün.. eğer o da aynı şeyi söylerse normal doğum diye inat etmeni de tavsiye etmem...

4. 13 Ağustos 2010
  5. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bir doktora görünmende daha fayda var ama belli de olmaz benim arkadaşım dün doğum yaptı normal olucaktı doğumu ama 9 ay 15 gün olup hala gelmeyince bebek suni sancı vermiş doktor oda bi işe yaramadı,suyu da azaldı, kordonuda boynuna dolanmış çocuğun kalp atışları yavaşlamaya başlayınca sezeryana almışlar maşallah bi tosun doğurdu arkadaşımında bebeğinde durumu iyi şu an

6. 13 Ağustos 2010
  7. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    hersey bizim icin hayatim panik yapma son anda bile sancilarinla birlikte bile inebilir bebegin assagiya ..
    benimkide bir aydir assagida nerdeyse bugun son gunum doktorumu aradim az once aksam gidicem kontrole
    9 ay 10 gun bitti belki 2,3 gun daha bekliycek doktorum vede olmazsa sunni sanci veririz olmazsada en son care sezeryan dedi acilman varsada hastaneye aliriz misafirimiz olursun dedi
    insallah normal istiyorum ama herseyin hayirlisi
    suan hic bir sey dusunemiyorum sadece bebegimi kucagima almak istiyorum
    herseyin hayirlisi canim
    stres yapma daha on gunun varmis zamana ve herseyi oluruna birak :KK66:)

8. 13 Ağustos 2010
  9. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    benimde tam tersi herşey normalken sezeryan olduk 42 haftada..suni sancı işe yaramadı ve bebek çok yukarıdaydı ve çatı arka kemikmi neyse çok darmış olmaz dedi dr..
    siz başka dr da gidin bence..devlete giidn hatta onlar normal daha çok yapoıyorlar:)

10. 15 Ağustos 2010
  11. weyden

weyden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende normal doğum istiyordum ama benim kızda bir türlü dönmedi ve biz 40. haftaya kadar bekledik.doktorum daha fazla beklemenin bebeğime zarar verebileceğini söyledi ve spinal sezaryanla doğum yaptım çokda rahat bir doğum oldu.
    bazı bebekler son günde dönebiliyormuş ama hiç dönmese bile endişelenme doktoruna güven ha normal doğum ha sezaryan olmuş ne fark ederki önemli olan senin bebeğini sağlıkla kucağına alman değilmi. bak benim kız 3 aylık oldu inan doğumda çektiğin korkuları ağrıları bile hatırlamayacaksın bebeğini kollarına al ne demek istediğimi ozaman anlıycaksın..
    biraz uzun oldu canım kusura bakma...güzel doğum haberlerini bekliyoruz...

12. 16 Ağustos 2010
  13. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Sanırım normal doğum kimse için değil, en çok doktor için meşakkatli oluyor :)) Gecenin yarısı, cumartesi-pazar demeden normal doğum ne zaman başlarsa o zaman hastaneye gelmek zorunda kalacakları için istemiyorlar normal doğumu... Sezeryan olsun da planlı programlı, saatli olsun,kendi hayatları da aksamasın istiyorlar... Ben bu yıl etrafımda daha normal doğum yapan kimse görmedim, herkes sezeryan! Herkese türlü türlü bahaneler... Yok bebeğin başı şöyleymiş, yok suyu böyleymiş, yok kordonu nasılmış... Sezeryanın da tıbben gerekli olduğu durular var biliyorum, mesela arkadaşlar yazmış 42.haftalarında mecburen sezeryan olduklarını, o tip durumları tenzih ediyorum ebette ama daha 37.-38. haftada türlü türlü kulplar bulup da insanları sezeryana iten doktorları da kınıyorum. Bu işi binyıllardır milyarlarca kadın normal yoldan yapabilmiş de, şimdi ne oldu da bir anda hiçbir kadın normal doğum yapamaz hale geldi. Neden kimsenin işi rast gitmez oldu da herkes sezeryana mecbur kaldı... Ben bu sezeryan "mecburiyetlerinin" yarısından çoğunun uydurmaca olduğunu düşünüyorum. Doktor kendi rahatı bozulmasın diye insanları sezeryana itiyor... Sonra bu kadınların rahimlerinde yapışıklık mı oldu, 2 çocuktan sonrasını isterler mi, istemezler mi diye düşünen yok... Ben böyle doktorların samimiyetinden şüphe ediyorum... Allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın inşallah ne diyeyim...

14. 17 Ağustos 2010
  15. ingilizceci

ingilizceci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cok doğru yazmıssın benımde cevremdekı bayanların cogu sezeryanla dogum yapmıs ben normal ıstıyorum ama doktoruma soyleyınce sasırdı bakarız uygunsa yapalım dedı daha catı muayenesı olmadım sanırım bu hafta bellı olur

16. 17 Ağustos 2010
  17. latte

latte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tüm hamileliğim boyunca kendimi normal doğuma hazırlamıştım,şu an 37.haftam bitmek üzere ama bebeğim hala makat gelişi doktorum 2 hafta daha bekleyelim ondan sonra dönmez mecbur sezeryan olursun dedi,şaşkınım hala dönmesi için umudum var ama araştırdığım kadarıyla 38. haftadan sonra dönme ihtimali çok zayıfmış yeri daraldığından dolayı,kısmet

18. 17 Ağustos 2010
  19. zeyno18

zeyno18 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    SEVGİLİ NAZARCIM bende 40+3 günlük hamileyim benim bebeğimde yukarda ve bu yüzden hala bekliyorum doğumum olmadı.senin dr.un sırf bebek yukarda diye sezeryan istemesi bana tuhaf geldi hemde daha 37 haftadayken.sana tavsiyem bence mutlaka farklı bir dr.a daha görün bebeğin aşağı inme durumu her an olabilecek bir şey sırf bu ndenden sezeryan olma.tabi başka şikayetin yoksa.ben özel bir kadın doğum hastanesinde çalıştım orda gördüğüm ve birebir şahit olduğum şeylerden sonra kimseye güzvenemiyorum mutlaka bir dr.a daha git..ayrıca bende dua istiyorum bebeği 40.hafta bitmesine rağmen gelmiyor:Saruboceq:senağlama