Doktorum Epidural Yöntemi Tavsiye Etmedi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve moonday79 tarafından 30 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : moonday79
  1. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Arkadaşlar. Bugün kontrole gittim. Geçen hafta şeker, kan ve Hepatit testlerimin sonuçlarını aldım ve hepsi çok şükür güzel çıktı. İlk defa bugün doktorumla doğumu konuştum. Ben allah nasip ederse bir aksilik çıkmazsa normal doğum istiyorum. Kızıma kavuşurken o anı yaşamam lazım. Doktorumun da normal doğumdan yana olması beni bugün sevindirdi. Ancak Epidural yöntem konusuna pek sıcak bakmıyor. Riskleri olduğunu ve her şeyin doğal olması gerektiğini ve en önemlisi de Epidural yöntemde anne bize doğum anında yardım edemiyor dedi.

Aslında bana da mantıklı geldi. Umarım kolay bir doğum olur. Peki sizin doktorlarınız bu konuya nasıl bakıyor. Günler azaldıkça telaşlanmaya başladım sanırım. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda...

:nazar::KK46::KK46::nazar:

2. 30 Mayıs 2007
  3. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Belden iğne düşüncesi beni de korkutuyor. Benim zaten belimde hamilelik öncesi yoğulduğumda ağrı olurdu. Hamilelikte bu daha fazla arttı ve bazen hiç bir şey yapasım gelmiyor. Sol bacağımda kasılmalar başladı. Tabi şu anda yapılacak bir şey yok doğum sonra baktıracaz artık. Bir de iğne yapırsa daha kötü olur diye çok korkuyorum

4. 30 Mayıs 2007
  5. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ay evet aynen tek başıma ne sağa ne de sola dönebiliyorum. Mutlaka eşimin yardımı gerekiyor. Sana da çok geçmiş olsun. Zor valla. Ama sonunun mutlu olacağını düşünmek bu acıları unutturuyor insana...

6. 30 Mayıs 2007
  7. belmakyuz

belmakyuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    başlarda bende epidural istiyordum ama şimdi normal istiyorum inşallah 1 hafta sonra dr uma gidince konuşucaz umarım o da normal der

8. 30 Mayıs 2007
  9. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah istediğiniz gibi olur herşey. Allah bir avazda kavuştursun çocuğunuza...
    :nazar::nazar::nazar:

10. 30 Mayıs 2007
  11. lena

lena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yakın bir arkadaşım geçtiğimiz günlerde sipinal yani (epidural in bir değişiği) yöntemiyle normal değil fakat sezeryan oldu.çok güzel bir yöntem bence ne ağrı ne sızı duydu eğer normal doğumda acı dan korkuyorsan bu yöntemide konuşabilirsin.epiduralde sanırım baş ağrısı oluyormuş ama sipinal de olmuyor.

12. 30 Mayıs 2007
  13. Asud

Asud Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de epidural normal dusunuyorum. Belden igne korkutuyor ama emin ellerde bisey olmayacagina inandirmaya calisiyorum kendimi. Bunun icin daha vaktim de cok gerci. Ama normal dogum olmasini cok istiyorum kismetse.

14. 30 Mayıs 2007
  15. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bunu araştırıcam teşekkürler lena bilgi için

16. 30 Mayıs 2007
  17. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de epıdural normal ıstıyordum,ancak dr.um benım bu konuda moralımı bozdu.epıdural ıgneyı anestezı uzmanı yapıyor kımse senı o kadar sure beklemez dedı.dr.un bu açıklaması bana çok saçma geldı,henuz erken oldugu için detaya ınmedım ama bu konunun ustune gıdıcem.yerı gelmışken lutfen epıduralın rısklerını buyutmeyın,kaldı kı her dogum şeklınde olume kadar gıden rıskler olabılıyor o nedenle belden ıgne çokta kotu bır sey degıl.bu arada epıdural ve spınal bır arada yapılıyor,epıdural uyuşturup hıssettırmıyor,ancak spınal uyuşturup his verıyor,buna kompleks karısım denıyor.bence onumuzdekı yılların en yaygın dogum şeklı epıdural normal olacak,hem acısız hem de dogal,ancak dr.ların neden işine gelmıyor çozmuş degılım.

18. 30 Mayıs 2007
  19. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Benim doktorumun özellikle üstünde durduğu neden doğum anında anne epiduralden dolayı uyuşuk olduğu için doğuma yardım edemiyor dedi. Sanırım bu da doğumun uzun sürmesini sağlıyor. O gün bi gelsin bakalım da görecez