Doktorum yüzümdeki güneş lekelerine krem önerdi ama...

Konusu 'Bir Bilene Sorun !' forumundadır ve mLsSsS tarafından 26 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : mLsSsS
  1. mLsSsS

mLsSsS Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Merhaba,
    Benim sorum yüzümdeki çillerle ilgili. Geçen gün cildiyeye gittim ve cilt hekimi bana La Roche-Posay Anthelios AC 30 Fluide Extreme adında güneş koruyucu ve La Roche-Posay Mela-D Yüz adında kahverengi lekelere karşı krem önerdi. Lekeleri önleyici kremi sabah-akşam, güneş koruyucuyu ise 3 saatte bir kullanmamı söyledi. Bugün eczaneye gittim ama iki kreminde fiyatı bana biraz pahalı geldi, malum sigortada karşılamıyor :) Benim sorum şu;
    Güneşli havada fazla dışarı çıkan bir insan değilim. Güneş koruyucuyu almasam, sadece leke önleyici alsam faydası olur mu?
    Şimdiden Teşekkürler. İyi günler..
  2. 26 Temmuz 2009
  3. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Hayır canım faydası olmaz,özellikle yaz aylarında renk açıcı bir ürün kullanıyorsan..koruyucu krem şart..

Yazdığın leke gidericiyi bende kullandım dr.tavsiye etti ama ssk nında karşıladığı yine tüm cildiyecilerin önerdiği expigment %2, de aynı görevi görüyor..daha ucuz..3-5 tl yi geçmez istersen onu al dene..ama koruyucu şart..
    Dışarı çıkmasan bile güneş ışınları cildi etkiliyor..ayrıca cilt açıcı kullanırken ,koruyucu kullanmazsan lekelerin daha kalıcı hale gelebilir..
    La roche nin ürünleri biraz pahalı ama kaliteli ve iyidir..
    Yine başka uygun fiyatlı markalarda yüksek koruma faktörlü bir koruyucu kullanabilirsin..
    Doktor sadece marka tavsiye etmiş..illa da onu kullanıcaksın diye bişey yok ki canım..

Ben de şu anda expigment %2 kullanıyorum epey açılma oldu..(4aydır)
    koruyucu olarakta Garnier in yüz için 50 faktörlü ürününü kullanıyorum 25 tl falandı sanırım..

inşallah yardımcı olabilmişimdir..kaydirigubbakcemile2
  4. 26 Temmuz 2009
  5. mLsSsS

mLsSsS Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Peki çok teşekkür ederim ben bir expigment %2' yi araştırayım :)
  6. 17 Ağustos 2009
  7. sevinctas

sevinctas Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım spf 15 olan güneş koruyucular, cildi güneşten %95 oranında korur. buna karşılık spf 40 olanlar ise %99 oranında koruyucudur. yani aralarında çok fazla fark yok ama fiyat olarak çok fazla fark var.

doktorun önerdiği kremin fiyatı pahalı geldiyse eğer, neutrogena oil free spf 15 nemlendirici al, 2-3 saatte bir tekrarla. fiyatı uygun, mililitresi yüksek, kaliteli bir nemlendirici. sana onu tavsiye edebilirim.
    ama leke tedavisiyle beraber güneş koruyucu mutlaka kullanmalısın, aksi halde kalıcı cilt lekeleri oluşur.