Doktorumdan Metabolizmayi yavaslatmadan zayiflama yöntemi

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve _chocolate_ tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

19 Ocak 2010
    Konu Sahibi : _chocolate_
  1. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben birtürlü zayiflayamadigim icin doktorumdan yardim aldim bugün.

Öncelikle bana kesinlikle yasakladigi seyler:

HERTÜRLÜ ekmek
    Makarna
    Pirinc
    Tatlilar/cikolatalar/mesrubatlar
    Hertürlü light ürünler (aslinda cok kilo aldiriciymis bunlar)

Sonra aksam yemegini yememenin zayiflattigi gibi bir inanc vardir hepimizde ancak bu cok yanlismis günde 3 ögün yemek sart aksi takdirde vücut alarma geciyor ve yakmayi birakiyor!

Kahvalti Sabah 8:00 de
    Öglen yemegi 13:00 de
    Aksam yemegi 18:00 de

Bu ögünler arasinda hicbirsekilde kalori almayacaksiniz, tek bir sakiz, kücücük bir seker veya bir elma bile yediklerinizi yakma calismasini yarida birakir! Su ve sekersiz kahve/ cay icmek serbest.

Son olarakda tabii ki rejimin olmazsa olmazi! Spor. Haftanin 4 günü bir saat mutlaka Spor yapilmali. Sporsuz uzun vadeli zayiflamak I-M-K-A-N-S-I-Z bunun bilincine varmamiz gerekli.

Bu ipuclarin hepsi doktorumdan oldugu icin yanilma payi yok güvenle uygulayabilirsiniz arkadaslar.

2. 19 Ocak 2010
  3. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    nasıl yaa? ana öğünlerin arasında ara öğün yiyiyoruz ve metebolizmamızın hızlanması için bunun çok gerekli olduğunu bütün diyetisyenler söylüyor belki bu sana özel bişiydir canım aralarda ben bi avuç leblebi kepekli grisini salatalık elma havuç bunlardan birini mutlaka 2şer saat arayla ana öğünlere sıkıştırıyorum elma bile yemiyeceksiniz demesi bana çok ilginç geldi doktorunun ohaoldumsmile

4. 19 Ocak 2010
  5. ilkim03

ilkim03 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl ya ara öğünsüz olur mu :1shok:

6. 19 Ocak 2010
  7. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hayir canim bana özel degil cünki uzun uzun anlatti daha öncede duymustum bunu bir diyetisyenden. Ögünlerin arasinda hicbirsey yememek gerekiyormuski vücut rahat rahat yediklerimizi yaksin. Inan bende ara ögün yenmesi gerektigini ilk defa duyuyorum :1shok:

Simde metabolizmamizin yavaslamamasi icin gerekli olan tek sey yeteri kadar kalori almak. Bu kalorileride ögünlerde aliyoruz. Sürekli yemek yersek vücuda yediklerimizi yakacak yeterince zaman vermeyiz ki

Son düzenleme: 19 Ocak 2010
  8. 19 Ocak 2010
  9. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bence başka bir doktora daha git :eek:lmaz:

10. 19 Ocak 2010
  11. linguist

linguist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    sana kAtılıyorum..ara öğünsüz bu iş olmaz..

12. 19 Ocak 2010
  13. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Vallahi siz böyle deyince internette de arastirdim ama expert diyetisyenlerde arada birsey yenmemesi gerektigini söylüyor. Anlasilan almanyanin diyetisyenleriyle türkiyenin diyetsiyenleri hem fikir degil. Ancak ben doktorumun söyledigine inanmayi tercih ediyorum en azindan ne kulaktan duyma bilgiler olmadigina eminim.

14. 20 Ocak 2010
  15. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar hangi uzman bu ara ögün meselesini söylüyor bana bir link verebilir misiniz? Bu doktorlar arasindaki celiskiye cok sasirdim ben almanyada yasiyorum ve herzaman arada birsey yenmemesi gerektigini duyarim. Yanliz dr. veya professör varsa bana bir zahmet linki verin de birdahakine doktoruma göstereyim bakalim.

16. 20 Ocak 2010
  17. olu_gelin

olu_gelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok şaşırdım.. hemen hemen bütün beslenme uzmanları ara öğünlerin asla atlanmaması gerektiğini söyler.. az az ve sık sık yenmesidir onların bahsettiği şey.. ara öğünler metabolizmanın çalışması içingerekli.. diğer türlü vucut alınan besinleri yaga ceviriyor. googledan rahatlıkla bulabilirsin aslında bu konuyla ilgili bir sürü yazı var cunku.

18. 20 Ocak 2010
  19. bahar82

bahar82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    annemde benim dugun zamani diyetisyene gitmisti ve her listesinde ara ogunu vardi listeye tam uyarak 6 ayda 25 kilo verdi