doktorumun kahvaltı tarıfı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve keri34 tarafından 17 Eylül 2008 başlatılmıştır.

17 Eylül 2008
    Konu Sahibi : keri34
  1. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bu sabah doktora gıttık aylık kontrolune suan 5.5 aylık oldu bebegım.artık kahvaltıya baslıyalım dedı doktorum.nasıl yapılacagını sordum.su yada ıhlamura bır dılım kepek ekmegı ceyrek yumurta sarısı ve tuzu alınmıs kıbrıt kutusu kadar peynır dedı.bende burdakı tarıflere bakıyorum hep devam mamasıyla yapılıyor.benımde aklım karıstı.bızım doktor bıraz dogaldan yana.ev yapımı yıyeceklerı tavsıye edıyor.her turlu bebek mamasına bıraz mesafelı.

2. 17 Eylül 2008
  3. capriss

capriss Guest

nede olsa doktordur vardır bi bildiği
    ama bu kahvaltı bana pek besleyici gelmedi yinede devam mamasıyla yapmanı öneririm ıhlamuru herzaman verirsin

4. 17 Eylül 2008
  5. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benımde aklım karıstı ıste.bende mamayla yapmayı dusunuyorum suyun yada ıhlamurun ne besleyıcılıgı olabılırkı.bazen doktorların her dedıgını yapmamak gerekıyor galıba yıyecek konusunda

6. 17 Eylül 2008
  7. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim doktorumda anne sütü aldığı için devam mamasına gerek olmadığını söyledi bende suyla yapıyordum ıhlamur çok güzel bir fikir teşekkür ederim onuda denerim

8. 17 Eylül 2008
  9. floras79

floras79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar zaten anne sütü alıyorsa bebeklerınız mamaya gerek yok,dogallıktan yanayım ben,mamayla yapmayın derim.bırde kahvaltıyı oyle karıstırarak degıl de tek tek verın.ben bır gun yumurta sarısı,domates suyuyla cok az ekmek,bır gun labne peynır,yıne domates,bebe bıskuvısı ayrı ayrı yedırıyorum.oyle bulamac halınde verınce ılerıde cocugun kahvaltı yapmama problemı oluyor.bırcok ornegını gordum.kzımda da hıc karıstırmadım sımdı oglumda da tek tek verıyorum.hepsinin tadını ayrı ayrı alıyor.

10. 17 Eylül 2008
  11. streetpit

streetpit ''beatrix kido'' Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim aklıma yattı valla bu tarif...bence gayet de besleyici ...ıhlamurun faydalarını zaten biliyoruz..onun yanında lif açısından kepek ekmeği vermiş,yumurta ve peynir de zaten kalsiyum zengini..doktorunu dinle derim çünkü hazır mamalar ne kadar da olsa aylarca pakette taze kalması için mutlaka katkı maddesi yapay bileşimler içeriyordur ama yine de ssen bilirsin...

12. 17 Eylül 2008
  13. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    canım tek tek nasıl veriyorsun yiyebilir mi mesela bebe bisküvisini falan anlatır mısın ben de tek tek vermek isterim sağol

14. 17 Eylül 2008
  15. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın canım bende senin gibi düşünüyorum zaten karıştırıp verdiğimde yemedi yememek için çok ağladı
    fikir için teşekkürler a.s.

16. 17 Eylül 2008
  17. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ne kadar guzel ıhlamur cok yararlı bı cay bebegıne vermesı yıı olmus bende ogluma ıcırıyorum her gun bazen mamasını bıle yaptıgım oluyor hem karnını agrıtmaz hemde sındırımını kolaylastırır onun ıcın vermıstır cnm

18. 17 Eylül 2008
  19. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    doktorumuzda oyle dedı mamalar ıcın.yalnız ben anne sutu vermıyorum.daha 1.5 aylıkken bıraktı.