doktorumuz yürüteç ve hazır mama yok dedi.

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve fxuxsfxuxs tarafından 27 Eylül 2008 başlatılmıştır.

27 Eylül 2008
    Konu Sahibi : fxuxsfxuxs
  1. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bugün kontrolümüz vardı kızım 5.5 aylık 9400 kilosu. boyu da 69 cm. kilosu üst sınırda dedi doktor ama anne sütü aldığı ve boyuyla orantılı olduğu için sorun yok dedi. lakiiin yürüteci zaten önermiyoruz ama tombiş bebeklere kesinlikle önermiyoruz dedi, bacakları yay gibi yamuluyormuş bebeklerin. ben de zaten almayı pek düşünmüyordum artık kesinlikle almam.
    bir de ek gıdaya yavaş yavaş başlayabileceğimi (zaten meyva suyu püresi veriyorum 10 gündür falan) ama hazır mama vermememi söyledi. organik kavanozlar falan dedim sadece yolculukta dedi üstüne basa basa. herşeyi evde hazırladıklarından ver dedi, kilolu olduğu için mama veme dedi sanırım. ben de vermek istemiyordum ama arada kurtarıcı olur diyordum, veremicez anlaşılan.

2. 27 Eylül 2008
  3. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    yürüteci nedense pek tavsiye etmiyorlar. özellikle erkek çocukları için .. gerçi kullananlar fazlaca var ama .. bilmem ben kullanmayı düşünmüyorum oğluma. Hazır mamayı anne sütü alıyorsa eğer neden veresin ki .. ne güzel bende anne sütü verebilseydim oğluma ama olmadı .. Sütle büskivi ezebilirsin ya da pirinç unu + mısır nişastası muhallebi yapabilirsin geceleri tok tutsun diye . bunların bir zararı olmaz ki.. yolculuk esnasında emzirmekten çekiniyorsan biberon kullanıyorsan eğer bebeğine büskiviyi çalkalayabilirsin ..

4. 27 Eylül 2008
  5. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bende yurutej almayı dusunmuyorum canım...

herseyın yolunda olmasına sevındım...

onceden mama verdın mı hıc

6. 27 Eylül 2008
  7. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    evet dr lar mama konusunda hassas ama emmeyince yapacak birşey yok benim kızım gibi mesela mecburen verdim...
    yürüteci de kullanıyorum arada bir kurtarıcım oluyor çünkü kızım şu ara hep kucak istiyor ve yanımd aolmak istiyor...
    ayrıca bütün yiğenlerim ve tanıdığım her çocuk da bindi yürütece bir sorund aolmadı hiçbirinde...
    tabi sana kalmış...
    bebişine de maşallah nazar değmesin...

8. 27 Eylül 2008
  9. fxuxsfxuxs

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızım tombik olduğu için yürüteci kesinlikle kullanma dedi ben de kızımın yamuk bacakları olsun istemem tabi onun için kullanmıcam:)
    emzirme konusunda da sıkıntı yaşamadım mama da vermedim hiç ama şimdi ek gıdaya başlıyoruz ve ben de bayramdan sonra işe başlıcam arada mama da veririm belki dyordum ama vermem artık. mama derken kaşık ve kavanoz mamaları, zaten emziriyorum halen biberon mamasına ihtiyacımız yok.

10. 28 Eylül 2008
  11. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    valla yürtece gerek kalmadigi sürece bindirme derim
    ama bazi annelerin dedigi gibi kurtarici olabiliyor bazen
    ek gida gelince acikcasi neden izin vermiyor bilmiyorum ama kilosundan kaynaklanabilir hepimiz biliyoruzki kilolu bebeklik iyi olmuyor
    ama evde hazirlanmis olmasinin daha iyi olabilecegini düsünmüs olabilir ama cok arastirdim ve hazir gidalar daha steril ortamda hazirlandigini düsünüyorum tabi yinede dr un ne acindan söyledigi cok önemli
    allah kizini nazarlardan saklasin mansallah ona

12. 28 Eylül 2008
  13. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bızımde dun asımız vardı kızım 9100 kg 70 cm 6.5 aylık dr kılolu dedı fazla muhallebı vermemelıymısım aksamları muhallebı verıyordum yarısını ver ıstedıgı kadar anne sutu alsın dedı cok kılolu durmuyor kızım ama cok almıs dedı sızın doktorun soyledılerını okuyunca rahatladım tedırgın olmustum yurutec almak ıstıyordum bende ama korktum sımdı tesekkurler bılgılendırdıgın ıcın

14. 28 Eylül 2008
  15. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende yürüteç almayı düşünmüyorum zaten istesemde alamam evim çok küçük gezecek alanı olmazdı oğlumun

16. 28 Eylül 2008
  17. fxuxsfxuxs

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    muhallebiye alternatif ne verebiliriz acaba, bir süre sonra anne sütü gece tok tutmayabilir

18. 29 Eylül 2008
  19. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yürüteç kalça eklemlerinin çalışmasını yavaşlatıyormuş.oyüzden tavsiye etmiyorlar sanırım