doktorunuz sezeryandanmı yana normal doğumdanmı???

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve ikizlerinAnnesi tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

6 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ikizlerinAnnesi
  1. ikizlerinAnnesi

ikizlerinAnnesi Daima Şükür !!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar malum çoğul gebeliklerde en çok sezeryan kullanılıyor risk taşımaması açısından ama normal yapan ve tavsiye eden birçok kişide var gerçi ikizler için geçerli bu söylediklerim üçüzler ve üstü çoğullarda kesinlikle sezeryan oluyor ama yinede doktorlarınızın ve sizin fikirlerinizi merak ettim siz normalden yanamısınız sezeryandanmı???

2. 6 Haziran 2009
  3. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim 3çüz olduğu için sezeryan olacak mecburen ama inan ben normal doğum yapıbilcek olsaydım kesinlikle normal doğum derdim :))

4. 6 Haziran 2009
  5. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım tabiki hepimiz normal dogum isteriz ama malum bizim bebekler kıymetli bebişler onun için ben sezeryan düsünüyorm tek gebelik olsaydı kesinlikle normal olurdum

6. 6 Haziran 2009
  7. ikizlerinAnnesi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet üçüzlerde sezeryan kaçınılmaz ama benim merak ettiğim ikizlerde normal yapanlarda oluyor çok az ama oluyor benşahsen normal istiyorum ama doktorum ikizlerde o riski göze almıyoruz diyor ilk bebekte sorun çıkmasada ikinci bebekte muhakkak bi komplikasyon çıkıyor dedi onu araştırıyorm şimdi acaba sizlerdede doktorlarınız aynı fikirdemi diye

8. 6 Haziran 2009
  9. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Evet canım.Bebekerimiz tedaviyle oldukları için kıymetli bebekler olarak adlandırılıyor ve bizim doktorumuz da bu işe kesin sezaryen gözüyle bakıyor..

10. 6 Haziran 2009
  11. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Tabi doktorlarımız sezaryenden yana olunca bizim neyden yana olduğumuz çok önemli olmuyor.Şimdi tek bebeklerde bile hamileler her şey yolunda giderken son anda aman şu risk aman bu risk derken apar topar sezaryene alınıyor ve bu şekilde doğuruyorlar.Tabi bu şekilde doğum yapanlar da doktor son anda öyle bir şey söyledik ki yeter ki çocuğumuz sağlıklı olsun diye kabul ettik diyorlar.Bu yüzden baştan bazı şeyleri konuşmak öbür türlü son anda dönmekten iyidir bence..

12. 7 Haziran 2009
  13. tuba06

tuba06 Zeynep ve Elif'in Annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende normal doğum isterdim ama plasenta previayım ben.. yani ikizlerden birinin plasentası_eşi_ rahim ağzında mecburi sezeryan olacağım... Allah sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah..

14. 9 Haziran 2009
  15. xoxzgezxuxmra

xoxzgezxuxmra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    turser merhaba cnm.miniklerim büyümüşte anneleri doğumlarını düşünüyor.ne zamandır görüşemedik.umarım herşey yolundadır.cinsiyetlerini öğrendinmi.nasılsın bahset kendinden bana merak ediyorum seni.ben iyiyim hatta biz iyiyiz üçüz benimkilerde.sürekli yatıyorum.düşük riskimizçok yüksek sürekli kanamam oluyor.rabbimden hayırlısı.öptüm seni minklerimide

16. 9 Haziran 2009
  17. ikizlerinAnnesi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim değerin çok yüksekti ben sana kesin ikiz hatta üçüz bile olabilir demiştim hatırlarsan Rabbim sana bağışlasın hayırlısıyla kucaklarımıza almak nasip etsin biliyorsun benim kanamamda vardı eşi rahme yakın olduğu için ama hamdolsun 1 ay sonrasında kesildi haftaya 5 ayımız bitecek 6 dan gün alacağız cinsiyetleri 1 kız 1 erkek doğum konusuna gelince benim doktorum ikizlerde normal yaptırarak riske etmiş oluyoruz diyor halbuki şuan için bir sorun yok bende normal istiyorum acaba burdaki arkadaşlarında doktorları aynı fikirdemi diye fikir edinmek istedim ve çoğunluğuda gerçekten sezeryan hele seninki kaçınılmaz sezeryan :))) ikizlerde normali azda olsa duydum ama üçüzde hiç duymadım

ne yapalım Rabbim sağsalim kucaklarımıza almak nasip etsinde varsın bıçak yiyelim Rabbim yardımcımız olsun eskisi gibi sık giremiyorum bu günlerdede yaz temizliğine kalkıştım bebişler gelmeden çok sıcaklarad bastırmadan karnımda burnuma gelmeden yavaş yavaş yapayım aradan çıksın dedim sende kanamayı merak etme ama çalışmayı falan bırak artık derim düşük tehlikesinde çalışman tehlikeyi dahada artırır kendine iyi bak canım öpüyorum :KK66:

18. 12 Haziran 2009
  19. egeliii

egeliii biri cadı biri sıpa :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benim dr umda sezeryan diyo,,bebişlerim için en sağlıklısı buymuş,,benim zaten tek de olsa ben asla normal doğum yapamazdımm aslaaaaaa ( hernekedar onun daha sağlıklı olduğunu bilsem bile )