Doktorunuza güveniyor musunuz?

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve edolina tarafından 11 Kasım 2008 başlatılmıştır.

11 Kasım 2008
    Konu Sahibi : edolina
  1. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar doğumlarımıza çok az kaldı ve ara sıra doktorlarımızla ilgili düşüncelerimizi paylaştık.Kötü davranan doktorlara hep kızdım.Doktorunuzu değiştirin tavsiyesinde bile bulundum.Şimdiye kadar problemim olmadığını düşünüyordum.Hamileliğimin 35.haftasına geldim ve doktorumdan soğumaya başladım:çok üzgünüm:

Herşey birkaç hafta önceki kontrolümde bebeğin ters durmasından dolayı sezeryan yapacağını söylemesiyle başladı.Tavırları çok sinirime dokunuyor artık.Babamın arkadaşı olduğu için muayenelere para vermiyorum.Sadece iki defa özel sigortamdan alıp ona vermem kaydıyla fatura kesti.Paranın gelip gelmediğini de ilk fırsatta sordu.Sanki o paraya çok ihtiyacı varmış gibi.Onlar ailece babama gidip beş kuruş para ödemiyorlar.Tamam ben de ona cebimden hiçbir şey ödemedim ve ödemeyeceğim ama sezeryan yaparsa biliyorum ki sigortadan daha fazla para alacak.Sırf bu yüzden sezeryan istediğini düşündükçe de sinirden köpürüyorum:kızgın:Ben mi fesatlık yapıyorum bilmiyorum,ama öyleymiş gibi hissediyorum.

Ona sinirim arttıkça doğumumu onun yaptıracağını düşünmek kabus gibi geliyor:nazar:Doğum yapacağım hastane bile belli oldu.Bu saatten sonra başka doktor aramak da çok zor geliyor.Tanıdık olmasa değiştirmek daha kolay gelirdi belki.

Huzursuzum..

Siz doktorunuzdan memnun musunuz?Size güven veren,sizi rahatlatan bir doktorunuz mu var?Yoksa doktorunuzu takmıyor musunuz?
    Düşüncelerinizi paylaşırsanız rahatlayacağımı düşünüyorum.Şimdiden teşekkürler.İyi ki varsınıza.s.

2. 11 Kasım 2008
  3. f_a_s

f_a_s Gergin gördüm seni:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım seni çok iyi anlıyorum.. inan doktorlara gittiğimde artık özel sigortam var demek istemiyorum.. tahlil yazarken bile özel sigortan var nasıl olsa bunu da yazalım diyebiliyor bazı doktorlar..ben sırf bu konudan dolayı bu aya kadar 2 doktora birden gittim. biri daima cepte olsun istedim.. nolur nolmaz biri sezeryan derse diğeri ne diycek bakalım dedim.. Hee Allahtan sezeryanlık bi durum olmadı şimdiye kadar ama sanki hala bana normal doğurtmaya aslında pek de niyetleri olmadığını düşünüyorum. Ama son haftalarda artık ben ve eşim o kadar çok normal doğum olmasını istediğimizi ve eger sezeryan derse hastaneyi değiştirebilme ihtimalimiz olduğunu, başka bir doktora daha mutlaka danışacağımı alenen olmasa da defalarca dile getirdik.. tabii mevzu yalnızca sezeryan normal doğum değil. ben bana hastası mı yoksa müsterisi mi gibi davrandığına bakıyorum.. Bu konuda çok memnunum. Bana sağlık ocagına da git mutlaka diye tavsiyelerde bulunuyor doktorum mesela.. Buna da dikkat ediyorum.. Aklında soru kalmasın, ne istersen sorabilirsin diyor.. bu da çok önemli. ve en önemlisi odasına girince merhaba fas deyip ismimle hitap ediyor bana.. ve bebeğim hakkında bugune kadar olan muayenelerdeki bilgileri unutmuyor.. bu ciddiye alındığımı hissettiriyor bana..
    velhasıl uzun oldu ama ben şimdilik doktorumdan memnunum.. ama beşer şaşar diye diğer hastane ile de doğum ücreti ..vs hakkında görüştük.. nolur nolmaz de mi ama. son anda çok afedersin kazık atabilir düşüncesi aklımdan çıkmıyor.. bakalım yarın neler diyecek. Çok isabetli bir konu olmuş canım, içimi döktüm kısmen oh bee:)

4. 11 Kasım 2008
  5. LiLiPuT

LiLiPuT İşTe "HAyAT" bu!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben de fas a katılıyorum en başından beri 2 doktora birden gittim bir ay birisine diğer ay ötekine şeklinde...
    iyikide öyle olmuş çünkü sona yaklaştıkça doktorların çoğunun maalesef rant uğruna olmayacak şeyler isteyebiliyorlar...
    en baştan sezaryen istediğimi söylememe rağmen ilk gittiğim doktor daha ilk aylarda bebeğin eşi aşağıda sezaryen olabilir derken sezaryen olacağımı hatırlatınca "tamam canım bu zaten çok önemli bi sorun değil "demeye başladı sonra tekrar unutup "bu bebeğin normal doğumu zor olur" demeye başladı kaldıki ben her defasında ben zaten sezaryen olmak istiyorum dememe rağme...

6. 11 Kasım 2008
  7. goldgelb

goldgelb madre di mare Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben nedense doktoruma cok fazla guveniyorum hatta bazen biraz fazla mı guveniyorum acaba diye dusundugum oluyor... Çok yoğun bir doktor yani özel kişisel ilgi bekleyenlere çok tavsiye etmeyeceğim tarzda ve her saniye ulasmak cok mumkun olmuyor ama bugune kadar yasadığım aksilikler de tespitleri hep çok yerinde oldu,bir çok kez çok dikkatli olduğunu test ettim ve bebekle ve benim saglığımla ilgili hep moral verdi, bebek halen donmemiş olmasına ragmen, donecegini dusunup benim dısardan soylenenlere kulaklarımı tıkamam gerektiğine (çünkü ben dogum hikayelerini okudukça normal dogumda kordon dolanması v.s. gibi şeylere çok takmaya baslamıştım) çok saglıklı bir şekilde normal doğum yapabileceğime inandırdı..
    Kısaca canım illa doktorunla arkadas olmak ve onu çok sevmek, kişisel iletişime geçmek durumunda degilsin ama bence guvenmek çok onemli su noktadan sonra bana doktorum malesef şu şu sebeplerden normal dogum yapamayacagız dese ben yine inanirim ve sorgulamam diye dusunuyorum.

8. 11 Kasım 2008
  9. ZeaMays

ZeaMays ♥♥♥canlarımsınız♥♥&# Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    30 hafta boyunca gittiğim doktorum hastane değiştirdi ve gittiği hastanenin ssk anlaşması yok. 2 defa muayeneye yeni hastanesine gittik çok pahalıydı. doğum ücretleri dudağımızı uçuklattı. Devam edemedik tabi.
    doktorumu ilk haftalarda çok sevmemiştim, ilgiliydi aslında ama çok bilgili gelmiyordu bana. birkaç kez değiştirmek istedim ama eşim istemediği için devam ettik. sonra sonra ısındım doktora ve güzel gidiyordu herşey. hastaneden ayrılınca kendimi boşlukta hissettim. son haftalara gelmişiz doktorumuz yok :KK43: bide ikiz gebelik. acil bir durum olsa kimi arayacağız. neyse eski hastanede başka bir doktordan randevu aldım. ilk muayenede çok sevdim kadını. 4 haftadır ona devam ediyorum. çok ilgili ve sıcak biri. her hafta kontrol ediyor beni. seviyorum doktorumu ve güveniyorum. keşke daha önceden tanısaymışım kendisini. İnşallah bir sorun çıkmaz.

bu arada kızlar bişey soracağım. doktora hediye almayı düşünüyormusunuz. ne almayı düşünüyorsunuz?

Son düzenleme: 11 Kasım 2008
  10. 11 Kasım 2008
  11. goldgelb

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hımmm onu bende dusundum zea cim... bu arada naber nasılsın, guzel kızların nasıllar?
    ben çikolata yaptırırım herhalde ya da o tarz bişi

12. 11 Kasım 2008
  13. byata

byata Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben gebeliğim boyunca tam 5 dr değiştirdim. 3 tanesi daha hamileliğin başlarında hiçbir sorun olmamasına rağmen 36 yaşında olduğum için ( ilk doğumumu normal yaptığım halde) normal doğumun zor olacağını ima ettiler. Ama şimdiki doktorum sadece ilk doğumu ne şekilde yaptığımı sordu. Normal deyince oo çok çok iyi bu da normal olacak o zaman dedi. Son gittiğimde bebek doğum pozisyonundaydı. Dönermi diye sorduğumda artık dönmez ama dönsedenasılsa 2.doğumunuz biz onu doğumda düzeltiriz siz endişe etmeyin herşey yolunda dedi. Bu da beni çok rahatlattı. Önceki drlardan biri 2li testim temiz çıktığı halde 3lü istedi. O da temiz olmasına rağmen amniyosentez istemişti. Bu dr 2li iyi çıkmış neden 3lüye gerek duydunuz ki dedi. Yani drlarpara gelsin de nasıl gelirse gelsin diye bakıyor. İnşallah bu dr doğuma kadar kafamı bulandıracak bişi yapmaz da bu saatten sonra yeni bir dr aramak zorunda kalmam.

14. 11 Kasım 2008
  15. ZeaMays

ZeaMays ♥♥♥canlarımsınız♥♥&# Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım, kızlarım iyiler çok şükür, ama ben pek iyi sayılmam. çok ağrım oluyor. kasıklarım sürekli ağrıyor. hareket edemiyorum. doktor normal dedi ama bu ağrıyı hafifletmiyor :KK43:

bende çikolata düşünmüştüm ama yetermi ki acaba?

16. 11 Kasım 2008
  17. goldgelb

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    şık bişi yaptırılırsa yeter bence ya... yani sonuçta bu işi bedava yapmıyorlar zaten bizim ki hoş bir jest olacak..

18. 11 Kasım 2008
  19. aybikea

aybikea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben doktorumu değiştireli 1 ayı biraz geçti, eski doktoruma çok güveniyordum ama çok ciddi rakamlar ödüyorduk özel muayene olduğu için, doğum için de emekli sandığı anlaşmalı olmayan bir hastanede bayağı sağlam bir fiyat çıkarınca hemen değiştireyim dedim ve biraz tavsiye biraz araştırma sonucu yeni hastane ve yeni doktorumla başladık. Eskisine alışmış olmanın veridği rahatsızlık da olabilir tabii ama yine de çok çok alışmış değilim doktoruma. Güvenilir buldum, rahatça soru sorup cevap alabiliyorum ama yine de ilk doktorum ilk gözağrımmış meğer, çok özlüyorum :KK43:
    Yani sonuçta bir doktor hastasına 20 dk lık bir randevu veriyor ve hastayı içeri almadan 1 dk ekranına baksa girdiğimde bana ismimle hitap ederek başlasa, geçen kontrolün şu günmüş, şöyleymiş bakalım bu sefer ne durumda dese ne kaybeder sanki. Ama yeni doktorum bana sormayı tercih ediyor ekrandan önce ve pek hoşlanmıyorum durumdan. Önemsenmek her hasta için güzel hele ki bir hamile için daha da güzel gerçi bu isteğim yerin gelsin diye aylardır şu an veridğim muayene ücretinin tam 6 katını veriyor olduğumu düşününce, "sus otur, şımarma" diyorum kendime:))
    çok uzattım biliyorum ama bir de nst vs yapmadı bana 37. haftada olmama rağmen, bunu da bu hafta bir sorayım:)