Doktorunuzdan memnunmusunuz ??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Charm tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Charm
  1. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Arkadaslar ben medipole gidiyorum, orda bır doktrum var bastan berı rutın sekılde kontrollerımı ona yaptırıyorum.. doktorum tamam ıyı hoş hanım kadın ama ben sormadan bırsey anlatmıyor bulundugum hafta hakkında bılgı vermıyor ben sorarsam soyluyor.. yoksa bır şikayetın var mı dıyor ılaclarımı soruyor bıttımı yazayım mı dıye.. bırde ultrasonda bakınca bır ıkı sey soyluyor cıktı alıyor o kadar.. yanı sunları yemen lazım, bunları yememen lazım, egzersız yapman lazım, yada bu haftada soyle soyle olur bebegın böyle gelısır fılan hıc yok yanı saman gıbı gıdıp gelıyrum tamam guleryuzlu nobran degıl ıyı hoş ama hıc bılgılendırmıyor ben ne öğrenırsem kendım kıtaplardan yada netten hafta hafta takıp edıyorum o kadar.. :kahve:

sızın doktorlarınız sızı bılgılendırıyormu ? yapmanız yada yapmamanız gerekenlerı soyluyor mu ? abim bi yerden duymus sanırım hamıleler ıcın x-ray cihazlarından gecmek zararlıymıs benım doktor bundan hıc bahsetmedı bende abım oyle soyleyınce doktora sordum x-ray den ecmek zararlımı dıye evet zararlı onlardan gecme dedı Allahtan sordum yanı yoksa kendılıgınden ı ıhh :1closedeyes: söylemesi gerekmıyor mu bunu madem zararlı?? belkı bunun gıbı daha bılmedıgım neler var ama o soylemedıgı ıcın bılmıyorum :1no2: mesela ben bebegımın boyunu fılan sordum gecen gıttıgımde ne dedıgınıde tam anlamadım sankı 17-18 cm gıbı dedı halbukı daha fazla olması gerekıyor CADIARZU ben netten baktım sımdı; bebegın ultrason cıktısında FL (uyluk kemiği) ölçüsünü 7 ile carptıgımızda +/- %5 hata payı ıle boyunu ogrenıyormusuz Çok üzgünüm çoook.. ultrason cıktısından buldum FL yı 7 ıle carptım bebısım 28 cm ortalama.. bırde bızım yakın bır tanıdıgımız var benım abla dedıgım.. oda kadın dogum uzmanı ama doğuda görev yapıyor netten sordum sımdı ortalama 32 cm dir boyu dedı Allahtan o var bazen ona soruyorum.. ayrıntılı cevaplıyor benım doktora kalırsam ot gelıp ot gıdıcem doğuma :roflol:...:1no2:

2. 5 Haziran 2008
  3. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende medıpolde takıp oluyroum hangı doktora gıdıyorsun

4. 5 Haziran 2008
  5. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    dr çok öenli bence benim şeker gibi bir dr um vardı hamileliğimden doğum anıma kadar herşeye yardımcı oldu ve doğumuma da bizzat girdi...
    her kontrole gittiğimde o ayda ya da hafta da olması ve olmaması gereken herşeyi anlatırdı...
    nasip olursa ikinci bebeğime de ona gideceğim...

6. 5 Haziran 2008
  7. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    banu ergul e gidiyorum.. sen kıme gıdıyorsun memnun musun ?..

8. 5 Haziran 2008
  9. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    ne guzel cok sanslısın.. insan o zaman bilinçli gidip geliyor ne oldugunu bılıyor ben se dediğim gibi sorarsam anca....:dilcikar:

10. 5 Haziran 2008
  11. PassioneLore

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben en basından berı pınar kumru'ya gıdıyordum
    hastaneden ayrılmasından sonra leyla hanıma gıtmeye basladım sırın ılgılı bır hanım ama cok cok yogun
    bazen telefonla ulasmak bıle zor oluyor
    onemlı testlerım bıttıkten sonra dogum ıcın net karar verıcem hastane ve doktor konusunda

12. 5 Haziran 2008
  13. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende 3 hafta önce doğum yaptım ve doktorumdan inanılmaz memnundum. bir daha doğum yapsam yine ona giderim.açıkçası benim doktorumda öyle çok konuşmayı sevmezdi ama gerekli olan şeyleri kısaca anlatırdı. doğumdada çok güzel ilgilendi.bilgisine güvenyorsanız bence yeterli.

14. 5 Haziran 2008
  15. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    bende 4 aya kadar degıstırmeyı dusunuyordum hastaneyı sureklı hastane bakıyordum bı kac yeregıdıp gezmıstık esımle hatta kadıkoy sıfa ıstıyordum ama ssk anlasması olmadıgını ogrendım..olsaydı medıpolle aynı fıyata gelıcektı gidicektim.. ben yakın dıye bır de daha onceden cok gıtmıslıgımız var dıye ılk medipole gıttım rahatsızlandıgımda ve hamıle oldugumu bu doktorumda ogrendım sonra o ara sık kontrol olunması gerekıyordu baska bı yer bulana kadar gıde gıde 4 ayı buldum ondan sonrada gözum almadı artık baska bı yerı.. ama yınede cok sıkayetcı degılım sadece bılgılendırmıyor ıste..hıcbırseyden bahsetmıyor.. eğer hastanenı degıstırır de doktordan memnun kalırsan buraya yazarmısın.. belkı banada faydası olur..

16. 5 Haziran 2008
  17. PassioneLore

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benım cok alternatıfım yok
    ya medıpolde leyla hanımda kalıcam
    ya da medıcal park mehtap hanıma gecıcem
    hem evıme yakınlıgı hem de sadece bu ıkı doktor hakkında ıyı referanslar aldıgım ıcın
    aslında pınar hanım kadıkoy sıfaya gectı ama hem ssk olmaması hem de ekıbını begenmemız sebebıyle bız gıtmıyoruz oraya

18. 5 Haziran 2008
  19. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198

mehtap hanımı bende duydum buraya gıtmeye basladıktan kuzenımın esı soyledı oda medıpolde mehtap hanımda yapmıs dogumu memnundum dedı ama ben banu hnm daydım zaten o zaman.. peki mehtap hanım nasıl bılgılendırıyor mu ? ilgili mi ?...