Doku Kokteyli

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve pippi_langstrumpf tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

24 Ekim 2009
    Konu Sahibi : pippi_langstrumpf
  1. Yaptıran var mı? doku kokteyli ve dolgu arasında kararsızım

2. 11 Kasım 2009
  3. duygusalnane

duygusalnane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende istiyorum doku kokteyli, olan yokmu yaaa

4. 13 Kasım 2009
  5. jayjay

jayjay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    doku kokteyli benim bildigim kadarıyla, burun amelıyatı karın germe amelıyatı gıbı arta kalan parcaların oldugu ıslemler sonrası o parcalar kıyılıp saga sola dolduruluyor
    liposuction+germe birlikte uygulanmıssa yanı deri+yag parcaları

6. 13 Kasım 2009
  7. cilek.35

cilek.35 Guest

hayır doku kokteyli insanların kendi yağ dokuları içine çeşitli maddeler katılarak oluşturulan bir dolgu cesidi,en sağlıklı dolgu yontemıdır doldurttugunuz bolge zamanla eskı haline dönmez cunku kendi dokunuz ile dolduruldugu ıcın o dokulardan bazıları yerlestırıldıklerı bolgede yasayabılmekte iken bazılarıda eriyip gitmektedir,haftada bir kez dudaklarına doku kokteylı yaptıran bayanları tanıyorum kadın 3 yıldır yaptırıyor eskıden haftada bır yaptırıyordu artık senede bir cunku her dolgunda birazda olsa dokular kökleşiyo orda yaşamaya başlıyo

8. 13 Kasım 2009
  9. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba , demek yağ dokusu yine de tam kalıcı olamıyor .Çünkü aradan 3 yıl geçmiş hala senede bir yaptırma gereği duyuluyorsa hiç bir avantajı yok .Üstelik sürekli vücuttan yağ çekildiğini düşünürsek.Ayrıca dondurulup saklanan yağlar bir süre sonra canlılığını yitiriyor .Bir de greft halinde kendi dokunuzdan alınan dokular dudağa asla tavsiye edilmiyor.Çünkü bir süre sonra dudakta sertleşme ve kireçlenmeye neden oluyor.Ne kadar sağlıklı olduğu söylense de pek öyle görünmüyor. Hele şakaklarına kendi yağını enjekte ettiren bir kişide bir süre sonra yağ kaymış .Erimemiş ama böyle bir sıkıntı yaratmış .Bunu bir doktordan duymuştum.

10. 13 Kasım 2009
  11. cilek.35

cilek.35 Guest

böyle bir durum sözkonusu olmuyor cunku onu bir yag kutlesı olarak degerlendırmemek gerek bunun adı dokudur enjekte edilen yerde kökleşme sağlar ama bu bunyeden bunyeye degısır ,senın metabolizman daha yag yakıcı özelliklere sahiptir yüzde 90ını eritir benim bunyem fazla yag yakmaz bende yüzde 70 erir mesela bu böyledir,ayrıca enjekte edilen bolgenın nekadar hareketlı bi yer olup olmadıgıda gözardı edilmemelidir,dudaklarda kireçlenme gibi bişey sözkonusu olamaz cunku doku kokteyli diğer bölgelerde 6 ay ila 1 sene arası kalıcılıgını sürdürürken bu süre dudaklarda 3 ila 6 ay arasındadır,hareketli bir bolge oldugu için,,,enjekte edilen yerin eski haline dönmediğini düşünürsek her defasında yüzde 1 oranında bile bi doku kökleşmesi olsa bikaç yıl sonunda hiç enjeksiyona ihtiyac duyulmayacagı gercektır,o bayanın 3 senedır yaptırıyo olması kendı tatminiyle alakalı bi durum

12. 13 Kasım 2009
  13. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Yazdıklarına kısmen katılıyorum .Bölgenin hareketli olması elbette çok önemli .Ama şu kireçlenme konusunu bir doktorun sitesinden okudum ..Senin bahsettiğin doku kokteyli ile benim yazdığım dermal greft farklı şeyler.Dermal greft tekniğinde doku başka şeylerle karıştırılmıyor.Direkt olarak vücuttan alınanan doku istenen bölgeye yerleştiriliyor.Ayrıca ben kireçlenme veya kontraktür (sertleşme) bahsederken yağ dokusundan bahsetmedim .Dermal greft vücuttan alınan dokunun istenilen bölgeye yerleştirilmesidir.Yazılanlar benim fikrim değil , Plastik ve estetik cerahlarının makalesinden alınmıştır.
    Aşağıda doktorun yazısını aynen alıntı yapıyorum.

Son düzenleme: 17 Kasım 2009
  14. 13 Kasım 2009
  15. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    """ALINTIDIR"""Dudak Büyütme için bir başka teknik vücutta var olan eski bir ameliyat izi dokusunun( kendi vücudunuzda olan bir yara izi ) şekillendirilerek dudaklara yerleştirilmesi ve dudak dolgusunun sağlanması işlemidir. Dermal Greft adını verdiğimiz bu dolgu işlemi diğer yöntemlere göre daha kalıcı niteliktedir ama kontraktür, distorsiyon gibi komplikasyonların sıklığı fazladır. Yine başka bir estetik operasyon esnasında alınan dokulardan hazırlanan doku kokteyli de dudaklara enjekte edilebilir. Kalıcılığı yağ enjeksiyonundaki gibidir.

Dudak Büyütme için yukarıda bahsettiğimiz operasyonel yöntemler ve çeşitli dolgu maddeleri öteden beri kullanılmıştır. Dermal greft tekniği( kendi vücudunuzdan alınan greft şeklinde dokular) cerrahi yöntemler içinde en güvenilmez ve komplikasyon oranı fazla olan yöntemdir. Başta kontraktür olmak üzere oluşan komplikasyonların giderilmesi zordur. ALINTIDIR

Son düzenleme: 13 Kasım 2009
  16. 14 Kasım 2009
  17. jayjay

jayjay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aysun kayacının yanaklarına ne yapılmıs cok merak ediyorum
    aynı yastayız onun yanakları karpuz gibi ben de böyle.....

18. 14 Kasım 2009
  19. cilek.35

cilek.35 Guest

şunu söyleyebilirim ki kolajen dolgudan daha iyidir,kolajen dolgu yaptıran bi arkadasımın dudaklarının içinde top gibi parcalar kaldı saga sola oynuyo sekılsız bişi oldu,kendi dokusuyla kadın 3 yıldır sorunsuz geziyo zamanla eriyo az bişey kalıyo ozamanda cok naturel bi dolgunluk oluyo yaptırcak olsam kesinlikle kendi dokularımı enjekte ettiririm bilmediğim bişey enjekte ettirip risk alamam,hem böylesi hiçbizaman eski haline dönmüyo hafifte olsa bi dolgunluk mutlaka kalıyo e herkesde hafif bi dolgunluk olsun dıye yaptırıyo bunu varıpta sezen aksu gibi kofte dudak isteyeni hiç görmedim,,tek bir doktorun demesiyle olmaz bu işler risk her turlu ameliyatta vardır bademcik ameliyatı bile bir risktir,dudakta kireçlenme filan farazi şeyler bunlar bence,hiç bi örneği yokkk ayrıca greft halinde alınan dokular için geçerli diye bir ibare var bu dokular doğal maddelerle karıstırılıyor zaten alındıgı gıbı konulmuyor + bu yüzden adı doku kokteyli

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Kasım 2009