Dökülen Sac İçin Çeşitli Uygulamalar

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve Elif tarafından 22 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.138
    Ödül Puanları:
    438
    MALZEMELER

1 kahve fincanı susam yağı
    2 yemek kaşığı killi su
    1 yemek kaşığı bal
    ½ limon

Malzemeler karıştırılır. Saçlar ıslatılır. Hazırlanan maske saçlara yedirilir ve 45 dakika süreyle bekletilir. Sıcak havluyla kompres yapılır.

MALZEMELER

½ fincan asidi alınmış zeytinyağı
    2 yemek kaşığı elma sirkesi
    1 tutam defneyaprağı

Malzemeler karıştırılır ve kaynatılır. Karışım soğuduktan sonra saç diplerine sürülerek uygulanır.

MALZEMELER

Yabani pancar

Pancarın suyu çıkarılır saç ve sakala friksiyon yapılır. Saç ve sakalın dökülmesini önler.

kaynak:meslek sırlarım

2. 24 Ağustos 2006
  3. roxett

roxett Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    : BEPANTHENE, BEMİX KOMPOZE, EVİGEN( bunlar ampül iğne ), BADEMYAGI bunları herdefasında birer ampul kırıp birmiktar bademyagı katıp iyice karıştırın başderinizle saçınıza sürün 2 saat bekletip yıkayın farkı 2 haftada göreceksiniz. dökülmeniz yoksa saçınız mat ve cansızsa sebebi: fazla şampuan kullanma, çok sıcak suyla yıkama, şekillendiricileri 2 yada 3 gün sacınızda bekletmekten oluşur. çözum: sacınızı enfazla 2 kere şampuanlayın ve bir fındık tanesi kadar sampuan kullanın .ılık suyla yıkayın. şekillendiricileri 12 saat ten fazla saçınızda tutmayın. Saçkıran: saçkıranlı bölgeyi keçe tarzı bir bezle kanatana kadar ovun 1 diş sarımsakla ovun (sarmsagın içkısmı ile) 1kere yeterli olur. önce kabukbaglar kabukdüşünce beyazkıllar cıkar birmüddet sonra kıllarnormal rengine döner.

alıntıdır

4. 6 Ekim 2006
  5. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    arkadaşlar benimde saçlarım çok dökülüyor ve ben bunun için PRIORIN diye bir ilaç kullanıyorum tamamen bitkisel ve eczanelerde satılıyor hatta bunu bana cilt doktorum da tavsiye etmişti ve ben memnunum dökülme azaldı tavsiye ederim

6. 6 Ekim 2006
  7. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    saç Dökülme Olayi Bendede Var Kansizliktan Ve Stress Ten Kaynaklanan Bi Durumdan şu An Kan Hapi Aliyorum , B12 Iğnesi Oluyorum Ve Ketoral Adli şampuani Kullaniyorum Haftada 2 Kez.doktorum Sarimsakla Ovmanin Saç Köklerini Yakacağini Söledi ...

8. 9 Ekim 2006
  9. Gxuxlden

Gxuxlden delikafa Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benimde baya bi zamandır banyoda saçlarımın çok fazla döküldüğünü farkettim ama çok üstüne düşmedim dün şaka kısımlarımda ki perçemleri kaldırdım resmen altları boşalmış noralim bozuldu şimdi royalimin yazısını okudum bende de anemi var kontrole gitmem lazım ve stresten kaynaklandıgını sölüyor herkes dün çok moralim bozuldu :KK43: ne yapacagmı bilemedim

10. 18 Ekim 2006
  11. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    selam denizyıldızı gibi ben de priorin kullanıyorum ben bir hafta oldu kullanmaya başlayalı umarım faydasını görürüm sanki yeni saçlar çıkmaya başladı gibi eşim öyle söylüyor denizyıldızı ne kadar zamandır kullanıyorsun bu ilacı ben gün de iki tane alıyorum

12. 26 Kasım 2006
  13. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    cevap biraz geç oldu ama yeni gördüm sana şöyle söyleyeyim ben çok düzensiz kullandığım halde çok memnun kaldım bu ilaçtan aklıma düştükçe içiyorum ve şaçlarımdaki dökülmeler baya azaldı ben memnun kaldım aşağı yukarı 6 aydırki kullanıyorum ve günde sadece 1 adet alıyorum

14. 10 Aralık 2006
  15. Bebixsx

Bebixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bu ilaçları erkeklerde kullanabilir mi?bioxin diye bitkisel bir ilaç reklamı çıkıyor tv de kullanan var mı acaba?

16. 28 Aralık 2006
  17. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    roxet ciğim bemix ile bepanten aynı ilaclar, bu maskeyi bende yapıyorum ama bemix çok pis kokuyor dikkat

18. 7 Ocak 2007
  19. EU1

EU1 Guest

selam arkadaşlar. benim de çok fazla dökülüyordu saçım,kuaförümün tavsiyesiyle: bebanthene ampül,hint yağı,badem yağı,yılang yılang yağı,çörekotu yağı ve zeytin yağını karıştırıp haftada 2 defa 1 er saat saçıma uyguluyorum. ben 2 aydır falan uyguluyorum ve çok memnun kaldım yeni saçlar çıkıyor ve hatta herkes saçıma ne yaptığımı soruyor!! tavsiye ederim hepinize:)