dökülme derdim bitti (demir eksikliğine bağlı dökülme)

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve Metaphora tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

21 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Metaphora
  1. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar benim 3 yıllık dökülme sorunum vardı,doktora gitmemekte direttim her türlü formül denedim ama olmadı.

sonra mecbur gittim doktora,testler yapıldı ve demir eksikliğine bağlı anemim varmış bu yüzden saçlarım dökülüyormuş,

bana prozinc şampuan ve pharmaton(vitamin-mineral deposu) yazdı kullandım.6.aya kadar dökülmem azaldı,6.aydan sonra da bitti,bir buçuk senedir kullanıyorum ve şuan saçlarım fışkırmasa da gayet sağlıklı iyi durumdalar,günde 50 tel falan dökülüyor,yeni saçlar da çıkıyor baya.

şimdiki hedefim daha gür uzun ve sağlıklı saçlarsositososito

bu yöntem bana yaradı size de yarayabilir diye düşündüm,ama yinede mutlaka doktora gidin başka türlü çözülmez bu sorun...

2. 22 Ocak 2010
  3. zlmm

zlmm artık böyle Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    Sizin adınıza çok sevindim ne menem bi dert olduğunu yaşamayan anlayamaz .
    demir eksikliği teşhisi konduğunda demiriniz kaçtı?

4. 22 Ocak 2010
  5. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim de en son doktora gittiğimde demirim herşeyim normaldi ve kanım düşüktü bu da genetik kan düşüklüğüne işaretmiş akdeniz anemsisi yani,tedavi yok düzenli beslen dedi uzun zamandır düzenli besleniyorum yiyemediğim şeyleri bile kan yapıcı diye kendimi zorluyorum ve dökülmemde azlama var şükürler olsun hele banyoda fark ediliyor inş tamamen de duracak...
    sizin adınıza da sevindim...

6. 22 Ocak 2010
  7. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    zlmm senin saçlarınsa değişiklik var mı?

8. 22 Ocak 2010
  9. sweetracer

sweetracer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok sevindim ben de.. insanın neşesi yerine geliyordur walla :1rolleyes:
    benim de sanırım hem biraz kansızlık ve hem de kimyasal işlemlerden dolayı dökülüyordu. 2 senedir röfleyi bıraktım niye başladıysam benneyaptımki saç rengini koyulaştırmaya çalıştım biraz zor olsada sürekli uçlarından aldırarak daha sağlıklı hale getirdim. şimdi çok mutluyum doktora gitmedim kansızlık için (direniyorum ben de :1no2: ) ama beslenmeme dikkat ediyorum. kafaya da takmadım. son zamanlarda 30 tel falan dökülüyor seviniyorum :dance:
    şampuandan çok beslenmeye dikkat etmek lazım.. kan yapıcı besinler, bol su, öğün atlamamak

10. 22 Ocak 2010
  11. Metaphora

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    cnm bilmiyorumki çok oldu hatırlamıyorum :bbo:

bende hiç yemek yemezdim doğru düzgün ama beslenmeme dikkat ettim,kan ilaçları alıyordum arada (belli bir ilaç almadım ve düzenli değildi) üstüne bir de düzenli olarak pharmaton alınca 10 kilo almıştım :sinifsinif:

ama napalım saçımdan önemli değil işte yavaş yavaş veriyorum fazla kilolarımı da

12. 22 Ocak 2010
  13. Metaphora

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    ya benim bisürü tanıdığım var röfle balyaj ne varsa yapıyolar fırça gibi de saçları var :sinifsinif:

ben yıllardır boya yapmıyorum uçlarını da sürekli alıyorum toparladım,ama doktora gitmesem işim işti... :gitme:

bu arada bu 2.doktorumdu benim ilkinde iç hastalıklara gittim onun dedikleri yaramadı,sonra cilt doktoruna gittim işte o kurtardı saçlarımı.

saç koyulaştırınca nasıl oluyor,daha mı gür görünüyor?

14. 25 Ocak 2010
  15. sweetracer

sweetracer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sanırım kalın telli saçı olanlara röfle bişey yapmıyor???
    benim ince telli ee bide sarı saç bakım istiyor sürekli yapmayınca da tiftik gibi oluyoo:kızgın:

koyulaştırınca daha da gür göründü benim saçlarım şimdi memnunum walla bi daha röfle mi aslaaaa:1no2: ne kadar yakıştırsam da...

önemli olan saçın sağlıklı olup dökülmemesi bence doğallığa doğru gidiyorum..
    sendeki dökülme daha çok içten kayanklıymış demek ki
    benim her ikisi de etken biraz

16. 25 Ocak 2010
  17. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    söylediklerine kesinlikle katılıyorum
    benim dökülmemin sebebi kansızlıktı ama tam o sıralarda sık röfle yaptırmıştım ee birde ince telli saçım ilk yapıldığınsa iidi sonraları yıkandıkça berbat oldu döküldü katur kütü şimdi bende doğallığa doğru gidiyorum kendi kumral saçım yarıya geledi ve uçları çok az ve yıpranık duruyor sarılardan olabildiğince kestirmeye çalışıyorum ama elim mahkum kısa saçı sevmediğimden bekliyorum uzmasını..doğal saç gibisi yok ..
    birde koyulaştırınca daha gür göründü demişsiniz çok sevindim ya benim de koyulaşınca gür olucak...ama siz röfle üstüne boya mı yapmıştınız ..zamanla mı geldi saçlarınız...benim bu saçların gitmesine daha 6 ay ve daha fazla dır ya..akannehir

18. 27 Ocak 2010
  19. sweetracer

sweetracer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu röfle ne biçim şey bi yaptırdı mı insan kurtulamıyor sürekli dibi çıkıyor bi daha yapıyoruz sonra bidaha derken saç mahvoluyor. özel sarı saç bakım ürünleriyle saça baksan belki böyle olmaz ama o kadar çok ürünü var ki bana göre değil öyle çok ürün kullanamıyorum üşengecim walla. tek şampuanım olsun yeter :KK66:)))

baktım saçlar yıpranıyor 1.5 sene önce karar verdim röfle biraz aşağıya inince gittim kendi rengine boyattım benim saçım da kumral. 2 ay sonra bi daha... altta sarı olduğu için ne kadar koyu da olsa yıkandıkça akıyor. 2-3 aylık süreçlerde hep boyattım kendi rengine boyayı diplerime istemedim ama. her gittiğimde de uçlarından aldırdım çok az ama ben de hiç sevmem kısa saçı zaten saçım ince. az az kestirme daha iyi bi yol gibi göründü bana. şu an çok az kaldı uçlarında 2 kez daha kestirsem kurtulcam :))

eski resimlere bakıyorum da hakkaten sarı güzel duruyoo ama fönlüyken yoksa berbat ya en iyisi kumral olmak gülşen bubikoğlu gibi. bayılıyorum kadına yaa :dance: