dolandırıcılık.....

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve etol tarafından 4 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  4 Aralık 2008
  Konu Sahibi : etol
 1. etol

  etol Guest

  Merhaba....
  Bugün eşim tesadüfen banka hesaplarını kontrol ederken bir miktarın bloke edildiğini görüp bankadan bir yetkiliyle görüşmüş ve sebebini öğrenmiş.
  Güya eşim Oyakbankdan kredi çekmiş üstüne üstlük kredi borçu ödenmemiş ve başka bir bankada ki hesabı bloke edilmiş.
  İşin ilginç tarafı eşimin Oyakbankda bir hesabı bile yok + kendisi ömründe 1 kez (o da bir arkadaşımız için) kredi çekmiş adam.
  Oyakbank yetkilisi ile telefonda kimlik bilgilerini karşılaştırmışlar evet, görünürde eşim kredi çekmiş ama yok böyle birşey.
  Yani aslında sorun gün gibi ortada ki biri eşimin kimlik bilgilerini kullanarak onun adına kredi çekmiş.
  Ve eşim can sıkıntısından banka hesaplarına girmiş olmasa bizim bundan haberimiz dahi olmayacak ve belki de kapımıza icra memurları dayanacaktı.
  Şimdi.... lütfen biri bana nasıl bir yol izlememiz gerektiğini birazda açık açık söyleyebilir mi? Çünkü inanın bugüne kadar hiçbir şekilde bir avukata ihtiyacımız olmadı.
   
 2. 7 Aralık 2008
  Konu Sahibi : etol
 3. etol

  etol Guest

  Yok mu bilgi verecek kimse?
   
 4. 7 Aralık 2008
  Konu Sahibi : etol
 5. darkblue

  darkblue Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  820
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  canım geçmiş olsun umarım o parayı ödemek zorunda kalmazsınız eşin kimliğini falan kaybettimi kaybettiyse umarım gazeteye ilan vermiştir konuyu önce banka yetkilileriyle konuşacaksınız ordaki tüm bilgileri sözleşmeyi kimin imzası olduğunu herbirini isteyeceksiniz ve mahkeme açacaksınız konuyu bilen bir avukatla konusursanız sizin için bir savunma hazırlar ve sonrasını da o yürütür bankalara laf anlatmak çok zordur inanmayacaklardır o yüzden de tek çare mahkeme sonucunu beklemek...
   
 6. 12 Aralık 2008
  Konu Sahibi : etol
 7. etol

  etol Guest

  İlgin için teşekkürler darkblue

  Bugün görüştü eşim banka ile imza karşılaştırması yeterli olmuş zaten adres ve çalıştığı yer farklı gösterildiğinden inanmama gibi bir durumları hiç olamamış.
  Bir dilekçe ile resmi olarak da itiraz edilmiş.Bundan sonrası bankaya kalıyor. Artık kendi içlerinde geçirecekleri soruşturmada çalışanları mı değiştirirler ceza mı verirler bizi ilgilendirmiyor. Eşimin bankalar arası sicilini temizlemek zorundalar bizim için önemli olanda buydu zaten.
  Ama iddia ediyorum ki bu olayda bankada çalışan birinin parmağı var ve umarım o parmak ters dönüp gözüne girsin.
  Allah kimsenin başına vermesin araya bayram tatilinin de girmesiyle daha da sıkıcı oldu tabi ama bu kadarla gelmiş geçmiş olsun diyoruz.

  Durum budur. :)