Dolandırıcılıkta yeni teknikler !

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve EcinniliBarones tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

7 Mart 2010
    Konu Sahibi : EcinniliBarones
  1. bugün telefonuma bi mesaj geldi : pepsi kampanyasından 10 tl kazandınız bizi arayın diye. dedim ne iş bu arayalım bakalım. aradık. bir adam. bilmiş bilmiş anlatıyo. hanfendi şöle böle konuşmamız şu anda kayıt altında vs. 10 bin tl kazandınız dedi:1shok:
    dedim hat benim adıma değilki? kullanıcı sizseniz parayı alabilirsiniz dedi. düşündüm hattı sevdiceğzimin kardeşi almıştı onun işi dolayısıyla içecek firmalarıyla haşır neşir. acaba o mu katıldı dedik.neyse adam anlatıyo pepsi ve turkcell'in ortaklaşa yaptığı kampanyada şöle böle.. şu anda telefonu kapatmadan en yakın büfe market vs 2 adet 250 kontör yükleyin. dedim ee şifreyi size mi yollıcam. hayır hanfendi siz kendi hattınıza yükliceksiniz bizde size türkiye iş bankası hesap şifrenizi yollıcaz dedi.ee dedim bana inandırıcı gelmiyo hadi beni ikna edin.:nazar: dediki hanfendi inanmıyosanız numara elinizde cumhiriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz.
    neyse verdim telefonu eşceyzime o konuştu. anlat dedi. adam demişki 21 haziranda yapılan çekilişte vs vs 10 tl kazandınız. bende o ara neti açtım baktım kampanya bitmiş biteli çok olmuş ayrıca aynı sayfada dolandırıcılık haberleride var. işin garibi biz hattı alalı 5 ay olmuş olmamış.
    kapadık telefonu. Çok üzgünüm çoook
    sinir oldum ne kadar kolay salaklar ya! bide kimbilir aradıkları hatlar kimin adına şikayet edilme korkuları yok ki?bide kontör şifresi falanda istemiyomuş ee amaç ne o zaman?
    aman kızlar dikkat edin başınıza gelirse. ben hiç böyle bi dolandırıcılık haberi görmedim duymadım tuhaf geldi bana. sizinde aklınızda bulunsun kanmayın aman diyimbilmiyorumkismile

2. 7 Mart 2010
  3. ayvenss

ayvenss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oo bu çoktandır var neredeyse bir yıldır dolandırıyolar milleti
    pepsiyi kullanıp demek daha vazgeçmemişler

4. 7 Mart 2010
  5. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben bunu duymuştum birinden daha cinnim...

ama o kişi accık sazan çıkmıştı, gidip kontörü almış, aramış falan

demişler ki, iyi güle güle kullan :roflol:

6. 7 Mart 2010
  7. valla ben hiç duymamıştım . ama bi an düşündük hattı alan kişinin işiyle çok alakalı acaba diye. ama yemedik şükür:hulya:

8. 7 Mart 2010
  9. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    yuh artık yaa neler yapıyolar bi tlf eksikti alo demeyede korkucaz artık yinede saol canım aklımda bulunsunohaoldumsmile

10. 7 Mart 2010
  11. denizkabugu

denizkabugu Evli, mutlu, ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bana da arada mesaj gelir
    X kişiye şu kadar borcunuz var lütfen ödeyiniz
    sonra yine aynı cep numarasından yılbaşında yarım hindi şu kadar tam hindi şu kadar diye
    böyle biri tanımıyorum ve kimseye de borcum yok ki
    düşündüm şöyle önce korktum ama kesin kontür dolandırıcılarıdır diye düşündüm ve hiç aramadım
    hiç bir faaliyette bulunmadım

12. 7 Mart 2010
  13. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    banada mesaj geldi gecen hafta pepsi kampanyasından ödül kazandınız ayrıntılı bilgi için su numarayı arayın diye tabiki guldum gectim gecen senede babamı aramıslardı maliyeden arıyoruz kredi kartınızla ilgili sorun var lütfen şimdi gidip ufakta olsa bir alısveriş yapın ve kartınızla ödeme yapın fln die salaklıklar babamda güzel bir cevap verip kapattı tabii

14. 8 Mart 2010
  15. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ayy bızım burda kadının bırıne yapmışlar bunu,,dolandırmıslar valla..kuaforde konusuolardıı duydummeyvahedigeldismile​

16. 8 Mart 2010
  17. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    geldi canım gelmezmiiii...
    ramazan ayında ablamlardayız iftar saati eşimin telefonuna mesaj geldi aynen dediğin gibi.
    neyse çaldırdı eşim hemen oltaya geldiler aradılar bizi kaba saba bir ses konuştu konuştu kişisel bilgileri sordu.
    en sonunda size en yakın marketten 250 kontür alıp vs derken..
    ben eşime dedim bunlar dolandırıcı ...
    eşim bana sus işareti yaptı...anlamış zaten.
    sonra dediki heee şimdi oldu işte foyanızı meydana çıkardınız.
    sizin dolandırıcı olduğunuzu biliyoruz ve bu telefon numarasını savcılığa şikayet edeceğiz derken adam panikle yüzümüze kapattı.

eve geldik her ihtimale karşı 155 aradım (neden aradım onuda bilmiyorum bu olayı savcılık çözer polis ne yapacaksa)
    neyse dedim böyle böyle .
    memur bey dedi evet son günlerde çok şikayet alıyoruz aman kişisel bilgilerinizi vermeyin.
    isterseniz savcılığa başvurun.
    bizde boşverdik zaten sonra.
    ama ben tel numaralarını internetin dört bir yanına yaydım....
    insanları uyardım...

18. 8 Mart 2010
  19. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    çok enteresan sonraki aylarda benim telefonuma aynı mesaj geldi.
    içimden dedim şunları çaldırayım arasınlar ben işleteyim sonrada boşverdim sildim attım mesajı...

bizde mıknatıs gibi dolandırıcı çekiyoruz valla...

bir uyarımda turkcell speak diye mesaj geliyor.
    tebrikler 250 kontür kazandınız vs vs diye.
    onada inanmayın kızlar turkcell ile hiç alakaları yokmuş kredi kart numaranızı alıp sürekli çekim yapıyorlarmış.
    bi araştırın isterseniz...

beni geçenlerde aradılar.konuştu konuştu kredi kart numaramı kişisel bilgilerimi tc kimlik numaramı anne kızlık soyadını falan falan soruyor hatun kişi.

dedim ben bu bilgileri babama bile vermem güvenip sen kim oluyorsunda sana vereceğim.
    ama hanfendi kontür kazandınız vs vs istemiyorum kontür falan bir daha ararsanız savcılığa şikayet edeceğim sizi dedim.
    o gün bu gündür ne aradılar ne de o bıktırıcı mesajlar geldi.
    yok gömlek kazandınız yok saat kazadınız.
    millet ne uyanık yaaa....
    .