dolap kapakları sürgülü iyi değil gibi?

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve nemida tarafından 29 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2012
    Konu Sahibi : nemida
  1. nemida

nemida Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bir konuda fikirinize ihtiyacım var

yatak odası bakıyorum ama her yerde sürgülü dolaplar var ve açıkçası o hantal kapılar hiç hoşuma gitmedi,

baktığım bir yerdeki satış görevlisi sürgülü kapakların daha çok tercih edildiğini söyledi

Herşeyden önce çok kocaman çok hantallar...

dükkanlarda dolaşırken o ağır kapakları açsam açamadım kapatsam kapatamadım,

yarın öbürgün çocuk olsa o kapılarla oynayacağı tutsa o kapılar yerinden çıksa elini kafasını sıkıştırsa çok tehlikeli valla..

ayrıca bazı modeller öyle ki arka taraflarında hiçbir önlem yok gibi böyle sinirli bir anında insan biraz hızlı çekse kapı diğer tarafından çıkar valla

bu kadar kullanışsız görünen bir ürün türü nasıl bu kadar tercih edilebilir ki gerçekten daha mı iyi?

kapaklı modeller daha iyi değil mi ki?

2. 30 Temmuz 2012
  3. sakeena

sakeena Eşim,oğlum sonsuz şükrüm. Pro Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    83
    canım inan tam benim ağzımın yanık olduğu bi konuyu açmışsın valla...benim dolabımda sürgülü 3 sene önce evlenirken aldık ve aldığım günden beri illallah getirdi artık bana... inan kapakların ayarını tutturmaya çalışmak deveyi atlatmaktan zor... zamanla iyice yalama haline geliyor.... bıktım yıldım inan imkanım olsa hemen değiştirip standart kapaklı alırdım ama daha çok yeniler atıp yenisi almaya da kıyamam hemde israf yani....mecburen eskiyene kadar kullanacam... aynen dediğin gibi sinirli bi anda hızlıca kapatsan diğer taraftan çıkacak gibi küt diye bi ses lortalığı kaldırıyor ayağa... 3 yaşında bi oğlum var inan 50 sefer elini kıstırmıştır... ağır ve hantal olunca çocuk oynarken mukayyet olamıyor...biz bile olamazken çocuk napsın....yatak odama sokmayım çocuğu desem orda yatıp kalkıyoruz ne kadar kollayabilirim ki....
    eşimde benle aynı fikirde ve ikimizde çok pişman olduk sürgülü aldığımıza....
    sana tavsiyem sakın sakın sakın canım...güzelliğine gösterişine bakıp da sürgülü alma asla...tamam kabul yerden tasarruf etmek için ideal....ama sırf yerden kazanayım derken onca sıkıntıyı çekmeye değmez canım.... burda bu yazımı okuyup aksini iddia edenler illaki olacaktır ama yorum yapan kişiler lütfen benle aynı konumu empati yaparak dşünsünler....özellikle çocuklu evde çok büyük risk diye düşünüyorum....herşey olabilir allah korusun biraz sert davransan tepene bile düşme riski var canım....ben aslaaa diyorum sana....karar senin...

4. 30 Temmuz 2012
  5. esradlr

esradlr . Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Bizimde sürgülü dolabımız var
    Annem bin pişman
    Bazıları iyi oluyo gerçi
    Ama bizimkiler çok yüksek,ve ağır haliyle elimizde kaldı bi süre sonra
    2 yıl falan oldu değiştirdik kapaklarını
    Ama asla eskisi gibi olmadı,bi tarafı hala rahatça açıp kapatamıyoruz

6. 30 Temmuz 2012
  7. orskiran

orskiran Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm yerden tasarruf için bende sürgülü kapak aldım malum evler ufak odalar ufak kapaklı alıcam açıcam dolabı dönmeye yer kalmayacak die ama bende pek memnun değilim çünkü eşimle aynı anda dolaptan birşey alamıyoruz ya o alacak onun tarafı kapanacak ki bende alim eşyamı yani sıkıntı çocuk meselesine gelince bencede güvenli değil kızım 21 aylık ve gidip gelip kapakları itiyor birkaç kerede parmağı sıkıştı yani açılır kapaklı olsa açmaya boyu yetmezdi ama itmeye gücü yetiyor. yerin varsa sürgülü alma derim.

8. 30 Temmuz 2012
  9. nemida

nemida Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz demekki korktuğum kadar varmış çocuk konusunda da.. bu mobilyaları yapanlar da nasıl bunu düşünmez anlamıyorum kendi evlerinde ne kullanıyolar acaba..

10. 31 Temmuz 2012
  11. sue1

sue1 Rabbim sana emanetiz Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşım özellikle de tayinciysen ya da kiracı falan asla tavsiye etmem. taşınırken malum söküp takıyolar. o da çok yıpratıyo. kapaklar sorun oluyo çıkarıp takıldıkça. açsan açılmıyo kapatsan kapanmıyo.bi arkadaşımın kapağı devrilmişti. allah muhafaza çocuk o odada olsa:KK43: fırsatın varsa kapaklı modellerden al derim.

12. 1 Ağustos 2012
  13. mehel

mehel Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    stoplulara bak canım. mesela benim çekmecelerim öyle. kapatıyorsun kapanmaya yakın yavaşlayıp kendi kapanıyor. o zaman tak diye çarpmaz. benim de ortası akordiyon yanları kapaklı. ama akordiyon kısmı takılıyor. 2 kere taşındık her kurmada terslik oluyor

14. 1 Ağustos 2012
  15. nemida

nemida Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    işin kötü tarafı sürgülü modeller çoğunlukta yani bir takımı beğenince bir bakıyorsunuz kapaklı modeli yok.. Allah herkese gönlüne göre versin inşallah ne diyim.. işimiz zor..

16. 2 Ağustos 2012
  17. esekerci

esekerci birbilenesormaklazm.blogs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tam da tavsiye etmek icin girdigim konu demek tek ben degilim! Ben2 sene once aldim bu dandik surgulu gardrobumu!!! 1 defa tasinmak her seyi bitirdi yani ve ayni yerde tasindik montaji da aldigimiz yer yapti sozde ama su an kapaklar calismiyor! Dolap surekli acik bu sicakta camlar da acik oldugu icin toz aliyor cildiricam artik:KK43:(( atmaya icim elvermiyor daha 2 yillik ama cok gideri yok kesinlikle almayin hele tayinci falan olanlar aslaaaa!!

18. 2 Ağustos 2012
  19. betheone

betheone Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben de mobilya bakıyorum canım gittiğim her yerde sordum sürgü kapaklar için garanti veremiyorlar. Düşme olabiliyor taşınırken de çok yıpranıyor. O yüzden rahat kullanmak istiyorsan mutlaka normal kapaklı olan modellerden bak. Bizim bir de tayin durumumuz olduğu için sürgü kapak olan modellere bakmıyorum bile:KK51:. Ama bazı mağazalarda aynı modelin normal kapaklısını da yapabiliyorlar onu sor öğren