Dolgu Maddeleri Hak.

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ayhak tarafından 14 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ekim 2008
    Konu Sahibi : ayhak
  1. ayhak

ayhak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Doktor Bey iyi günler.Ben burun kenarlarına dolgu yaptırmıştım yaklaşık 2 ay kadar önce.Ama hiç memnun kalmadım.Doktorum dolguların 2 yıllık olduğunu söyledi.Ben bu dolguların erimesini istiyorum.Psikolojimi çok etkiledi.Kendimi çok mutsuz hissediyorum.Dolguları eritmek için herhangi yapılabilecek bişey varmı.?Beni bu konuda aydınlatabilirseniz çok sevinirim.Teşekkürler

2. 14 Ekim 2008
  3. EU1

EU1 Guest

Doktorunuzun söylediği gibi 2 yıllık dolgular hidroksiapatit içerikli dolgulardır. Bu dolguların cilt içinde veya altında kalıcılığı 2-5 yıl arasında değişir. Dolguların en sıkıntılı olan konusundan şikayetçisiniz. Yani memnun kalmayıp erimesini istiyor olmanızın tedavisi biraz zor. Öncelikle muayene olsanız daha fazla bilgi verebilirim. Ama yinede öncelikli seçeneğiniz o bölgeye masaj yapmanızdır. Bu masajı gün içinde nekadar çok yaparsanız o bölgedeki dolguda o kadar kısa sürede eriyecektir. Masaj dolgu üzerine ovalama ve bastırma şeklinde yapılabilir. Bir diğer seçenekte cerrahidir ancak sizi görmeden böyle bir seçenekten bahsetmek çok da anlamlı değildir.
    Op.Dr.Orhan Murat Özdemir

4. 14 Ekim 2008
  5. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Doktor bey , merhaba .Kalıcı dolgulardaki en büyük sıkıntının memnun olunmadığı zaman geriye dönüşün çok zor oluşu olduğunu biliyorum .Peki aquamid gibi ömür boyu kalan dolgularda bu masaj işlemi işe yarıyor mu ?Yani dolguyu msaj yöntemi ile azaltmak veya eritmek mümkün mü ? Poliakrilamid türevi olan bu tip dolguların ömür boyu kaldığını biliyorum .Teşekkürler..

6. 14 Ekim 2008
  7. ayhak

ayhak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Dr.Murat Bey ben bi doktorla görüştüğümde oraya bi ilaç enjeksiyonu yapılabilir ama kendi dokunuzunda erime olasılığı var demişti.Bu doğrumudur.Sizde cerrahi bi yöntemden bahsetmişsiniz.Detaylı bi işlem mi ?Yoksa lokal yapılan kısa süreli bişeymi.Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

8. 15 Ekim 2008
  9. EU1

EU1 Guest

Öncelikle kalıcı dolguların masajla eritilemeyeceğini, çıkarılmalarının da çok zor olduğunu belirtmek isterim.
    Size doktorunuzun söylediği ve çevre dokularında erime ihtimali olan ilaç enjeksiyonunda kullanılan malzeme steroidlerdir. Bu tip bir müdahaleyi geçici dolgular için önermem.
    Cerrahi için ise her hasta uygun olmayabilir o nedenle size direk cerrahi önermiyorum. Mutlaka bir plastik cerrah tarafından muayene edilmeniz ve bu konuda onun fikrini almanızı öneririm.

10. 15 Ekim 2008
  11. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Doktor Bey , New fill uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz .Bu maddenin geniş alanlara uygulandığını ve kalıcılığını 2 yıl kadar olduğunu söylüyorlar .Etkisinin bir süre sonra başladığını ve kollajen dokuyu uyardığını duydum .Esas işlevi zaten yeni doku oluşumunu sağlamakmış .Benim anlıyamadığım , bu madde yeni doku oluşumuna sebep oluyorsa ,madde eridikten sonra bile etkisinin sürekli olması gerekmez mi ? Çünkü mantıklı olarak düşündüğümüzde oluşan kollajen doku erimez .Bu madde boyun bölgesinde kullanılabilir mi ? Bir dolgu maddesinden çok cildi geren bir madde olduğunu söylüyorlar ama nette araştırdığımda dudaklara da yapıldığını gördüm .Bu madde ile ilgili fikirlerinizi ve uygulama alanlarını yazarsanız memnun olurum .a.s.

12. 15 Ekim 2008
  13. EU1

EU1 Guest

new-fıll polilaktik asitten elde edilen bir üründür ve dolgu maddesi değildir. Uygulanan bölgenin gerilmesini sağlamak için kullanılıyordu. Hem üründen kaynaklanan ciddi yan etkileri olması, hem de daha güvenli ve etkili alternatifler üretildiği için artık bir çok plastik cerrah kullanmıyor. yurt dışı dahil.

14. 15 Ekim 2008
  15. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Cevabınız için çok teşekkürler.Peki boyun bölgesinde alternatif olarak ne önerebilirsiniz ? Cerrahi müdahale gerektirecek bir sorundan bahsetmiyorum .Sadece daha genç görüntülü , enine çizgilerin daha az olduğu bir boyundan söz ediyorum .Boyun çizgilerine kozmetik müdahale yapılıyor mu ? Teşekkürler....

16. 16 Ekim 2008
  17. EU1

EU1 Guest

Boyun ile ilgili problemler çok fazla çeşitlilik arz etmektedir. Yaş ile orantılı değişikliklerin yanında cilt tipinde ki problemlere bağlı hastanın yaşından daha sorunlu boynu olabilir.
    Boyun problemlerinin tedavisinde ki seçenekler; dolgu, botoks, epidermiste hasar oluşturmadan dermise etkili IPL tipi lazerler, yüzeyel soyucu etkisi olan lazerler ve fraksiyonel lazerler ve tabii sonrasında da boyun germe ameliyatları vardır.
    Sizi görmeden ve muayene etmeden sizin probleminiz bu şekilde tedaviye uygundur diyemem. Önerim bir plastik cerrah ile görüşmeniz olacaktır.

18. 17 Ekim 2008
  19. ayhak

ayhak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Dr.Bey internetten araştırdığım kadarıyla radyo frekans uygulaması dolguyu eritiyomuş.Bu doğrumudur?
    Benim dolgum 2 yıllıktı.Radyo frekansın gerçekten etkisi olur mu?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.