Dolgun göğüsler için mucizevi bitkiler-Göğsünüz küçükmü?Buyrun göğüs büyüten bitkiler

Konusu 'Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri' forumundadır ve derya_51 tarafından 23 Ocak 2012 başlatılmıştır.

  23 Ocak 2012
  Konu Sahibi : derya_51
 1. derya_51

  derya_51 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  20 Aralık 2011
  Mesajlar:
  635
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  Arkadaşlar internette şifalı bitkilerle ilgili bir şeyler bakarken şu yazıyla karşılaştım.Paylaşmak istedim:


  Daha büyük ve dolgun göğüsler birçok kadının rüyalarını süslese de Dr. James Duke “Yeşil Eczane” adlı kitabında, hiçbir zaman göğüs büyütmeden yana olmadığını söylüyor. İşte daha büyük ve dolgun göğüsler için mucizevi bitkiler…
  “Eğer gazete okuyorsanız, silikonlar hakkında birçok tartışma olduğunu biliyorsunuz demektir. Birçok kadın ve bilim insanı, silikonların tehlikeli olduğunu savunurken, bunların karşısındakiler silikonların ciddi bir risk içermediğini söylüyor. Ancak kızım gelip göğüslerini büyütmek istediğini söylerse, ona mutlaka doğal yolları denemesini söylerim. Çünkü doğada göğüsleri makul oranda büyütmeye yarayabilecek bitkiler var.” diyor Dr. Duke.

  Deneyen kadınlar şaşkın
  Dr. Duke, bu konuda yazdığı makaleyi ve sonuçlarını şöyle anlatıyor:
  “Yazımda, çemen otununun diyabet hastalarının kan şekerini kontrol altında tuttuğunu ve kadınların göğüslerinin büyümesine neden olduğunu gösteren bir araştırmayı özetlemiştim. Yazının yayınlanmasından bir süre sonra ulusal herbalistler toplantısına davet edildim. Havaalanında karşılaştığım bir bayan bana şu hikayeyi anlattı. O ve arkadaşları, birkaç ay önce bitkisel gıdalar festivalinde tatlarına bakmak için birçok tohum filizi satın almış. Tohumlardan bir tanesi de çemen otuymuş. Kadınlardan biri, yediği birkaç porsiyon çemen otu filizinden sonra göğüslerinin daha büyük göründüğünü fark etmiş. Gruptaki arkadaşlarından bir tanesi, benim yazdığım makaleyi eline tutuşturuncaya kadar da neler olup bittiğini anlayamamış.”
  Göğüs büyüten bitkiler
  Çemenotu (Trigonella foenum-graecum)
  Çemenotu tohumları yüksek oranlarda diosgenin (kadın cinsiyet hormonu östrojenin yarı sentetik formunu elde etmek için kullanılan kimyasal) içerir. Östrojenin başlıca iki etkisi göğüs büyümesiyle ilgilidir. Hormon, göğüs hücrelerinin büyümesine yol açar ve su tutulmasına neden olur.
  Gerçekten de, birçok kadının doğum kontrolü için aldığı ve östrojen içeren hapların yan etkileri, göğüslerde büyüme hissi ve vücutta su toplanmasıdır. Çemenotu tozuyla göğüslere masaj yapmak denemeye değer bir başka yöntemdir. Çünkü göğüs dokuları bitkisel kimyasalları belli oranlarda emer. Çemenotunun tohumlarını veya filizlerini blenderda öğütün. Az bir miktar bitkisel yağla karıştırıp, karışımı macun gibi uygulayın.
  Rezene (Foeniculum vulgare)
  Rezene de yüz yıllardan beri süt artırıcı olarak kullanılan bitkilerden bir tanesidir. Çemenotunu tamamlayıcı olarak Bustea çayının içine rezene de ilave edebilirsiniz. Ancak kesinlikle rezenenin yağını kullanmayın çünkü rezene yağı düşüğe neden olabilir ve bir çay kaşığından fazlası da zehirlenmelere yol açabilir.
  Cüce Palmiye (Serenoa repens)
  Günümüzde bu bitkinin en iyi bilinen etkisi erkeklerde prostat bezinin büyümesini engellemesidir. 100 yıl önce ‘cüce palmiye’ halk arasında göğüs büyütücü olarak bilinmekteydi. Doğal şifa uzmanları bitkiyi bu amaçla halen öneriyor. Birçok insan bitkinin standartlaştırılmış kapsüllerini ya da alkol özütlerini kullanıyor. Cüce palmiyenin kullanımı için prospektüsünü dikkatle okumanızı tavsiye ederim.
  Yabani Hint Yerelması (Dioscorea villosa)
  İşte östrojen etkisiyle ünlenen bir başka bitki daha. Ben bu bitkiye asla büyük bir ilgi duymadım, çünkü veri tabanımdaki bilgilere göre içerdiği diosgen, çemenotuna oranla yok denecek kadar azdır. Fakat bu bitkinin merhemini yapan bazı uzmanların çalışmalarına saygılıyım. Çünkü, bu merhemi kullanan kadınlar istediği sonucu elde ediyormuş. Merhemi yapmak için kökün dış kabuklarını soyun ve blenderde macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın.
  Kimyon (Cuminum cyminum)
  Hem kimyon-un, hem çörek otunun (siyah kimyon) meme dokularını geliştirdiği, hayvanları üzerinde yapılan araştırmalarla ortaya koymuştur. Kimyonu çayınıza katabilir, yemeklerinizde bolca kullanabilirsiniz.

  Günümüzde her ne kadar ileri tıbbi müdehalelerle bu mümkün olsa da bazı zorluklar karşımıza engel olarak çıkıyor: Göğüs büyütme için implantlar (İçi silikon jeli ya da serum fizyolojik dolu pedler) göğüs dokusunun içine yerleştirilmektedir. Üstelik tamamen bitkisel, doğal bir yöntemle! Herkes ideal göğüs ölçülerine sahip olmayı ister. Bireysel faktörler (Göğüslerde ya da göğüs kafesindeki asimetri) incelenerek ve kişinin isteği göz önüne alınarak; operatör, operasyon uygulanacak kişi ile birlikte implantın büyüklüğü, çeşidi ve konacağı yer hakkında karar verir.
  Kuşkusuz her cerrahi girişimde olduğu gibi, göğüs büyütme ameliyatının da komplikasyonları ve riskleri vardır. Yerleştirme göğüs kasının altında ya da üstünde olabilir.Artık estetik operasyona gerek kalmadan göğüslerinizi büyütebileceksiniz.
  Implantın en önemli riski mamografi bulgularının değerlendirilmesini zorlaştırmasıdır.romboz (Pıhtı ile damar tıkanması) riski ve iltihaplanma tıptaki gelişmelerle çok aza inmiştir. İmplant, göğüs dokusunun net görülmesine engel olmakta ve kanser oluşumu gözden kaçabilmektedir. Böyle bir durumda implantın alınması gerekebilir.
  Bu durumda implantın jelatin kıvamındaki silikon içeriğinin ameliyatla alınması ve yeni bir implant konması gerekmektedir. Bazı vakalarda implant çevresindeki bağ dokusunda artış ve sertleşme olmakta, bu oluşum implantı sıkmaya başlamakta, göğüs dokusunu sertleştirebilmekte ve göğsün şeklini değiştirebilmektedir. Seyrek olarak da özellikle trafik kazaları ya da göğüslere olan darbeler sonucunda implantın kapsülü yırtılabilir.
  Tıptaki gelişmeler doğal maddelerle göğüs büyüten, hiçbir riski olmayan, ameliyatsız bir tedavi alternatifi ortaya çıkarmıştır. Kadında hormon metabolizmasında dengeleyici etkisinden dolayı uzun yıllardır kullanılan yan etkisiz 8 bitkinin uyumlu kompozisyonu ile elde edilen preparat (Probust) bugün göğüs büyütmek için başarıyla kullanılmaktadır.
  California Bradford Research Institute´den Prof. Dr. Robert Bradford´un araştırmasına göre bu bitkisel karışımla yüzde 82 olguda 9 ay içinde göğüslerde 7,5 santimetre büyüme olmuştur. Aynı preparat regl dönemi gerginliğini de vakaların yüzde 95´inde çok aza indirmiştir. Bitkisel kompozisyon damiana, melek otu (Dişi Ginseng), oğul otu, aslan kuyruğu, bostan otu, testere palmiyesi, yams kökü, kara hindiba bitkileri karışımını içermektedir.
  Bu bitkileri tek tek incelediğimizde ise ne işe yaradıklarını şöyle açıklayabiliriz:

  Damiana:
  Özellikle afrodizyak olarak tanınır. Günümüzde birinci sırada kadın rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.
  Melek otu:
  Kadın rahatsızlıkları en önemli kullanım alanıdır. Dolaşım bozukluğu, kabızlık, diyabet, kanser de kullanılmaktadır. Kadında hormon metabolizmasına etki gösterir.

  Göğsünüz küçükmü? Buyrun göğüs büyüten bitkiler!
  Oğul otu:
  Anti mikrobik özelliği vardır. Huzursuzluk, korku ve yara iyileşmesinde kullanılır. Kas kramplarını çözer.
  Aslan kuyruğu:
  Çayı yıllardır kalp problemleri ve kadın rahatsızlıklarında etkin bir tedavi olarak kullanılmaktadır.
  Bostan otu:
  Çok eski yıllarda sarılık, böbrek/ mide rahatsızlıkları, migren problemlerinde kullanılıyordu. Uzun yıllardır kadın rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.
  Testere palmiyesi:
  Çok sayıda sağlık problemlerinde kullanılmaktadır. Erkeklerde prostat sorunlarında, kısırlık ve iktidarsızlık için kullanılıyor. Bu etkin bitki kadında da bir dizi tedavi olanakları sağlamaktadır. Meme bezlerinin gelişmesine neden olur.
  Yam kökü:
  Meksika´da eski yıllarda Chiapas kabilesi kadınların doğum yapması sırasında bu bitkiyi kullanıyordu. Kadınlarda hormon yapımını uyarıcı etkisi vardır ve memeleri büyütür.
  Kara hindiba:
  En önemli etkisi karaciğer üzerinedir. Safra akışını düzenler. Hindistan´da karaciğer hastalıklarında sıklıkla kullanılır. Vitamin ve mineralin zengin kaynağıdır. Avrupa´da salata şeklinde tüketilmektedir. Zararlı kimyasal ilaçlara, operatif müdahalelere ve implantlara karşı doğal bir alternatif olup, güzel göğüslere sahip olmak için ideal bir yöntemdir. Kapsüllerinden 6 ay süresince günde 2 kez 3´er kapsül alınır. Etkiyi artırmak için kremleriyle birlikte kullanılabilir. Daha sonra 3 ila 4 ayda bir 2-3 hafta süreyle alınmalıdır.
   
 2. 23 Ocak 2012
  Konu Sahibi : derya_51
 3. nightmarenights

  nightmarenights Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Kasım 2011
  Mesajlar:
  1.252
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  61
  valla çok uzunmuş okumaya üşendim ozetlicek biri var mı :KK1:
   
 4. 23 Ocak 2012
  Konu Sahibi : derya_51
 5. derya_51

  derya_51 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  20 Aralık 2011
  Mesajlar:
  635
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  canım onlar iki konu.. makalalerin özetini ekledim zaten :) bitkileri oku istersen sadece :KK70:
   
 6. 24 Ocak 2012
  Konu Sahibi : derya_51
 7. yelliiz

  yelliiz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Ekim 2011
  Mesajlar:
  31
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  31
  yaa hangini kullanacam hangisi daha etkili kafam karıştı.anlayan bana da anlatsın lütfen!
   
 8. 24 Ocak 2012
  Konu Sahibi : derya_51
 9. derya_51

  derya_51 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  20 Aralık 2011
  Mesajlar:
  635
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  canım bunların hepsi ayrı ayrı şeyle bilimsel olarak kanıtlanmş olan bu kısmı tekrar oku istersen hangi ürünü uygulayacağına kendin karar verirsin
  Deneyen kadınlar şaşkın
  Dr. Duke, bu konuda yazdığı makaleyi ve sonuçlarını şöyle anlatıyor:
  “Yazımda, çemen otununun diyabet hastalarının kan şekerini kontrol altında tuttuğunu ve kadınların göğüslerinin büyümesine neden olduğunu gösteren bir araştırmayı özetlemiştim. Yazının yayınlanmasından bir süre sonra ulusal herbalistler toplantısına davet edildim. Havaalanında karşılaştığım bir bayan bana şu hikayeyi anlattı. O ve arkadaşları, birkaç ay önce bitkisel gıdalar festivalinde tatlarına bakmak için birçok tohum filizi satın almış. Tohumlardan bir tanesi de çemen otuymuş. Kadınlardan biri, yediği birkaç porsiyon çemen otu filizinden sonra göğüslerinin daha büyük göründüğünü fark etmiş. Gruptaki arkadaşlarından bir tanesi, benim yazdığım makaleyi eline tutuşturuncaya kadar da neler olup bittiğini anlayamamış.”
  Göğüs büyüten bitkiler
  Çemenotu (Trigonella foenum-graecum)
  Çemenotu tohumları yüksek oranlarda diosgenin (kadın cinsiyet hormonu östrojenin yarı sentetik formunu elde etmek için kullanılan kimyasal) içerir. Östrojenin başlıca iki etkisi göğüs büyümesiyle ilgilidir. Hormon, göğüs hücrelerinin büyümesine yol açar ve su tutulmasına neden olur.
  Gerçekten de, birçok kadının doğum kontrolü için aldığı ve östrojen içeren hapların yan etkileri, göğüslerde büyüme hissi ve vücutta su toplanmasıdır. Çemenotu tozuyla göğüslere masaj yapmak denemeye değer bir başka yöntemdir. Çünkü göğüs dokuları bitkisel kimyasalları belli oranlarda emer. Çemenotunun tohumlarını veya filizlerini blenderda öğütün. Az bir miktar bitkisel yağla karıştırıp, karışımı macun gibi uygulayın.
  Rezene (Foeniculum vulgare)
  Rezene de yüz yıllardan beri süt artırıcı olarak kullanılan bitkilerden bir tanesidir. Çemenotunu tamamlayıcı olarak Bustea çayının içine rezene de ilave edebilirsiniz. Ancak kesinlikle rezenenin yağını kullanmayın çünkü rezene yağı düşüğe neden olabilir ve bir çay kaşığından fazlası da zehirlenmelere yol açabilir.
  Cüce Palmiye (Serenoa repens)
  Günümüzde bu bitkinin en iyi bilinen etkisi erkeklerde prostat bezinin büyümesini engellemesidir. 100 yıl önce ‘cüce palmiye’ halk arasında göğüs büyütücü olarak bilinmekteydi. Doğal şifa uzmanları bitkiyi bu amaçla halen öneriyor. Birçok insan bitkinin standartlaştırılmış kapsüllerini ya da alkol özütlerini kullanıyor. Cüce palmiyenin kullanımı için prospektüsünü dikkatle okumanızı tavsiye ederim.
  Yabani Hint Yerelması (Dioscorea villosa)
  İşte östrojen etkisiyle ünlenen bir başka bitki daha. Ben bu bitkiye asla büyük bir ilgi duymadım, çünkü veri tabanımdaki bilgilere göre içerdiği diosgen, çemenotuna oranla yok denecek kadar azdır. Fakat bu bitkinin merhemini yapan bazı uzmanların çalışmalarına saygılıyım. Çünkü, bu merhemi kullanan kadınlar istediği sonucu elde ediyormuş. Merhemi yapmak için kökün dış kabuklarını soyun ve blenderde macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın.
  Kimyon (Cuminum cyminum)
  Hem kimyon-un, hem çörek otunun (siyah kimyon) meme dokularını geliştirdiği, hayvanları üzerinde yapılan araştırmalarla ortaya koymuştur. Kimyonu çayınıza katabilir, yemeklerinizde bolca kullanabilirsiniz.
   
 10. 24 Ocak 2012
  Konu Sahibi : derya_51
 11. afrodit26

  afrodit26 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  23 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  4.595
  Beğenildi:
  3.187
  Ödül Puanları:
  238
  bu 8 bitki karışımını kullanan birileri olsa onlara göre belki kullanırdım bende ama bilmiyorum ..:44:
   
 12. 25 Ocak 2012
  Konu Sahibi : derya_51
 13. derya_51

  derya_51 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  20 Aralık 2011
  Mesajlar:
  635
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  canım şifalı bitkiler diye bir siteden almıştım linke bakmadım keşke baksaydım orada yorumlar vardı. burda ben bilgilendirmek için paylaşmak istedim
   
 14. 12 Nisan 2012
  Konu Sahibi : derya_51
 15. Menfi

  Menfi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  31 Mart 2012
  Mesajlar:
  90
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Çok uzuuuun erindiimm :KK70:
   
 16. 12 Nisan 2012
  Konu Sahibi : derya_51
 17. Stella94

  Stella94 sensiz olmaz :) Üye

  Katılım:
  4 Nisan 2012
  Mesajlar:
  454
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  41
  Ben serbetci otunun cok faydasını gördüm:)
   
  Crusher bunu beğendi.
 18. 12 Nisan 2012
  Konu Sahibi : derya_51
 19. macellan

  macellan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Aralık 2011
  Mesajlar:
  300
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  63
  Şerbetçi otunu ne şekilde kullandın stella, beden atladın mı yalnızca dolgunluk mu elde ettin bi de...