Dolgun, kalın dudaklar için bakım ve öneriler

Konusu 'Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

  5 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Kadınlık hormonlarının üretimi zamanla azalır. Kadınların vücutlarında önemli değişimler olur. Bu değişimlerden biride dudaklar için geçerlidir. Ondandır ki kadın, erkek arası dudakların dolgun olanı tercih edilir. Çünkü dolgun dudaklar gençliğin simgesi gibidir.Çoğu kadın dolgun, baştan çıkarıcı ve mükemmel dudaklara sahip olmak ister. Ama herkes mükemmel dudaklara sahip olacak diye bir kural yoktur. Dudaklarınızın hoş görünmesini istiyorsanız bir takım hilelere başvurarak da bunu sağlayabilirsiniz.


  Ağzınız Büyükse; Büyük ağızları daha küçük göstermek için dudak çerçevesini dudağın hemen içinden çizmek gerekiyor. Açık bir renkle çizilecek çerçevenin içinin, çerçeveden daha koyu renkte, ancak yine de açık bir tonda boyanması gerekiyor.

  Dudaklarınız Kalınsa; Kalın dudakların parlak ve sert renklerden kaçınması gerekir. Dudakların içinden çizilen dudak çerçevesiyle dudak boyasının hemen hemen aynı renkte olmasına özen gösterilmeli.

  Dudaklarınız İnceyse; İnce dudakların daha dolgun görünmesi için dudak çerçevesinin dudak çizgisinin dışından çekilmesi gerekir. İki yana kadar iyice uzanması gereken çerçeve açık bir tonda çizilmeli, dudağın iç kısmının ise daha koyu bir tonda boyanması gerekir.

  Dudaklarınız Düzgün Değilse; Alt ve üst dudakların kalınlıkları birbirine uymuyorsa, değişik iki ton kullanın. Kalın dudak için koyu, ince dudak için açık renkte bir ruj sürülmesi, dudağın asimetrisini gizler.

  Dudak Uçlarınız Aşağı Doğru Sarkıksa; Dudaklarınızın sarkık görünümünü gizlemek için izlenecek en iyi yollardan biri, dudak kalemiyle düzeltilip çizilen bir dudak şeklinin ardından , bu şeklin dışında kalan dudağın bölümlerinin ten rengine uygun renkte bir fondötenle kapatılmasıdır.

  Alt Dudağınız Dışarıya Doğru Taşkınsa; Alt dudağınız dışarı doğru taşkın ise, alt dudağınızı boyarken biraz küçültmeniz gerekecek. Bunun için ortasından başlayarak dudak çizgisinin biraz içinden dudakların birleştiği yere kadar boyayın. Normal olarak boyadığınızı üst dudağın daha dikkat çekici olmasını sağlayın.

  Üst Dudağınız Dışa Doğru Taşkınsa; Üst dudağın ortasını belirten V şeklini, dudak çizgisinin biraz içinden çizerek doğal kıvrım vererek dudakların birleştiği yere kadar boyayın. Alt dudağı ise biraz taşırarak boyayın  Dolgun, kalın dudaklara sahip iseniz ve her ne kadar dolgun dudaklar biz insanlar tarafından tercih edilse de, siz çok dolgunluktan yana değilim diyor iseniz, size tavsiyemiz, rujunuzun rengini daha açık renk tonlarından seçin ve dudak kalemini ise ten renginize çok uyumlu bir renk tonundan seçiniz…