dollenme yine olmamis bir hayal kirikligi daha

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve aysegul86 tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : aysegul86
  1. aysegul86

aysegul86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yine tedavim yarida kesildi mikro enjeksiyon oldugu halde bugun sabah ogrendim dunya basima yikildi dollenme olmamis ama neden anliyamiyorum mikro enjeksiyonla olan yani isi nerdeyse sansa birakmayan bir yontemle dahi dollenme olmadi ilkinde dedik hadi neyse normal oldu ondan dollenme olmadi ama bu ikinci de cok umutluydum iki gundur benligim uzerimde degildi yine ayni seyler olcak diye, cok kotuyum kizlar ikidefa tup bebek denedik ikisindede transferi yasiyamadim benim yumurtam tasmi kesildi ben anliyamadim drlar normallede sansimiz var diyolar ama siringayla delinipte konulamiyan sper normalde nasil dollensin birgun bende hamile kalabilecekmiyim allahim. 5 yildir cocuk ozlemigle yanip tutustuk tam busefer olucak dedik bundada hayal kirikligi bide bunu taksitle yaptik daha parasini odemege baslamadik onami yanayim durduk yere para odeyecez yoksa umutlarim tukendi onami yanayim esim bir yanda uzgun onami yanayim anlamadim turkiyede busefer deniyecez tabiki bu parayi odeyipte para biriktirebilirsek kimseyle kousmak gorusmek istemiyorum sanki hersey bitmis gibi geliyo eskiden bu olaylar bana cok uzak gelirdi sanki benim basima gelmiyecek gibi gelirdi ama suan 5 sendir bu islerin icindeyim rabbim herkese yardim etsin bu duygu cok kotu helede insanlarin simdi aciyarak bakma dusuncesi daha da kotu ediyo beni:nazar::a015::a015::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 17 Aralık 2008
  3. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    İnşallah bir gün yaşarız o duyguyu herşeyde hayır vardır derler... Denemelere devam durma yok..... Allah yardımcın olsun ve bir an çnce nasip etsin sağlıklı bir şekilde...

4. 17 Aralık 2008
  5. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    allah sabır versın dayanması cok zor bı durum :çok üzgünüm:
    :çok üzgünüm: en kısa surede kavusrsun umarım bebegine :çok üzgünüm:

6. 17 Aralık 2008
  7. tulay24

tulay24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

canım kendini üzme lütfen hepimiz aynı sorunlarıyaşıyoruz amacımız birbirimize destek olmak bence dinlen ödemenız bittikden sonra Türkiyede İstda iyi bir tüp bebek merkezinde yenıden deneyın derım burda enazından daha çok 3 embriyo aşılıyolar tutma oranıdaha yüksek sizin problem neydi arkadasım dollenme olmuyo mıcroenjeksiyon daha garantılı dıyolar bıde bence en kısa zamnda bide Türkiyede deneyin kendini üzme lütfen eşinede destek ol Allah hepimize birgün hayırlı evlatlar nasip etsin canım kib..:nazar:

8. 17 Aralık 2008
  9. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok geçmiş olsun . ben de defalarca olumsuz sonuçlar aldım denemelerimden .
    sana şiddetle tavsiyem ilk önce size karyotip inceleme testi yapılsın , yani hem senin hem de eşinin genlerine bakılsın . transferden önce de hem pgt ( embriyolara genetik tanı )yaptır , bir de belki co-culture ( tedaviden önceki adet zamanı rahimden küçük bir doku alınıyor , yapay rahim oluşturuluyor ve embriyolar döllendikten sonra ransfere kadar orada gelişmeye devam ediyor )yaptır .. işi bir daha şansa bırakma canım ..
    Allah yardımcın olsun :Saruboceq:

10. 17 Aralık 2008
  11. onuseviyorum

onuseviyorum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    csnım çok üzüldüm.ne desem bilmiyorum.
    ben senin için çok umutluydum oysa..
    ne desem boş..bir yarar sağlamayacak
    inşallah rabbim bir dahaki sefere yüzünü
    güldürür..

12. 17 Aralık 2008
  13. aysegul86

aysegul86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim dollenme olmadiki yapay rahimi deneyelim artik son umidim turkiye

14. 17 Aralık 2008
  15. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ya zaten o uygulamanın çok da işe yarayıp yaşamadığı net değil aslında , yani bazı dr.ların dediği bu . hadi bunu boş ver ama dr.ların sizden isteyeceği de karyotip inceleme , Allah izin verir de ondan bir şey çıkmaz da inşallah döllenme gerçekleşirse embriyolara genetik tanı .. bence de buraya gel , Türkiye bu konuda çok çok ileri ... benim bir arkadaşımın sorununa benziyor seninkisi ..onun döllenme olurdu ama ertesi gün dururdu bölünmeleri ..3 aşılama ve 7 mikro denemesinin içinde 2 tane iptali var , son denemesini ist. Amerikan hast.de yaptı ,yemediği , işe yarayacağını duyduğu içmediği ilaç kalmadı , şimdi :nazar: oğlu 3,5 aylık felan ..
    Allah yardımcın olsun arkadaşım ..

16. 17 Aralık 2008
  17. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim arkadasim benim yaa ...
    Inan cok üzüldüm .. Kendi yitigimin acisini bir kez de seninle yasadim yüregimde ...
    Herseyin bir caresi var .. Ne olur güclü ol..
    Sahip olup kaybetmek daha aci ..
    Ben de sana türkiyede denemeni tavsiye ediyorum ..
    Neden döllenme olmadigini ve neler yapilmasi gerektigini orda bulacaklarina inaniyorum.

SIKma o tatli canini cnm arkadasim ...
    Bir gün hepimiz anne olacagiz ...
    Rabbimin izniylee ..

18. 17 Aralık 2008
  19. zuzuay

zuzuay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ne söyleyeceğimi inan bilmiyorum allah yardımcın olsun allahım hepimizi birgün güldürecek buna inanıyorum sıramız değil diye düşünüyorum.