Dolunay epilasyonu

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve ay_perisi tarafından 29 Ocak 2013 başlatılmıştır.

29 Ocak 2013
    Konu Sahibi : ay_perisi
  1. ay_perisi

ay_perisi bakimliyimben.blogspot Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    48

BU BİLGİLERİ UYGULARKEN "ŞİFA SENDEN YARABBİM" DEMEYİ UNUTMAYIN :KK66:

DOLUNAY NEDİR ?

Eskiden insanlar nerde ve nasıl yaşarlarsa yaşasınlar devamlı Ay ile kendi yaşamları, hayvanlar ve bitkiler arasında olan periyodik dönüşüm benzerliğini izlemişler ve bu doğrultuda kendilerince bazı felsefi yaklaşımlarda bulunmuşlardır. Günümüzün dakik saatleri gibi, kendi zaman ölçüleri olarak ay devinimini kullanmışlar ve geliştirmişlerdir.

Dünya’dan 384 bin 401 kilometre uzaktaki Ay, pek çok şeyi, insanları, okyanusları, bitkileri ve hayvanları etkiliyor kızlar.

Yeniay'dan dolunaya kadar ayın ışığının gitgide büyümekte olduğunu görürüz. Ay'ın ışığıyla orantılı olarak, bitkiler ve hayvanlar başta olmak üzere hemen her canlıda ki nem, besin değeri ve lezzet artar. Bu dönemde tüketeceğimiz bitkiler, meyveler ve şifalı otlar ayın ışığı ne kadar fazla ise o kadar etkileyici ve besleyicidirler. Fakat ameliyatlarda, uzun süre saklanması gereken gıdaların yapımında (konserve,turşu vb.) bu zaman dilimi tercih edilmez.

Dolunaydan yeni aya kadar olan süreçte ayın ışığının giderek azaldığını görürüz. Uzun süre saklanması gereken gıdaların yapımı için bu süreç tercih edilir. Örneğin kurutmak üzere toplanan kayısılarda ve biberlerde, küf ve mantarlar daha etkisiz olacaktır..

Örneğin eskiden bilge kadınlar epilasyonlarını dolunaya denk getirirlerse daha çok verim alacaklarını bilirlerdi. Anadolu'da yaşlı kadınlar "Ayı tam görmeden tüylerinizi temizlemeyin" derler. Çünkü dolunayda yaralar kolay iyileşmez. Örneğin eskiden doktorlar çok acil bir durum yoksa dolunay zamanı ameliyat yapmazlardı. Ve kıl kökü dolunayda aldığı zararı daha zor tamir edecektir.

Tam aksine ayın ışığının azaldığı faz ayrıca bağımlılıktan kurtulmak (sigara,alkol,uyuşturcu vs.) ve diyete başlamak için önerilir. Yani şöyle diyeyim. Vücudumuzu aya benzeteceğiz !!!

KOLAY GELSİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİN :)

NOT : Tarihler alıntı değildir. Hepsi kendi emeğimdir..!

Kaynak : bakimliyimben

Bunlarda ilginizi çekebilir..!

Diğer konu başlıklarım için ADIMA TIKLAYIN ve Profilime gelin. Oradan AÇTIĞIM KONULAR'a tıklayın.

Son düzenleme: 1 Eylül 2014
    ingtugba, Mermaid26, rougee ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. 29 Ocak 2013
  3. dushes

dushes ヅ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ayı takip eden komşumuz var ve her ay öle yapıyor faydasınıda görüyor bende arada yaparım öle:KK9:

4. 29 Ocak 2013
  5. voedream

voedream Elbet bir gün Paris... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İyide bugün o saatlerde almamız imkansız :KK52:

6. 29 Ocak 2013
  7. lovefairy

lovefairy İstanbul bana, ben sana sırılsıklam... Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    48
    Bir ara "aycangül" vardı o paylaşıyordu takip ediyordum.
    Sonra konuyu kaybettim şimdi burada rastlayınca sevindim.:KK31:

Güzel konu, teşekkürler. :KK71:

8. 29 Ocak 2013
  9. ay_perisi

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    48
    :) ne güzel. Bende dolunayın çok faydasını gördüm. Hep anneme derdim " ben evlenmeyeceğim, kocam beni boşar :KK43:" . Fakat AYCANGÜL sayesinde tüylerim (nazik oldu biraz :KK1: ) azaldı ve bazı yerler bitti nerdeyse.

10. 29 Ocak 2013
  11. ay_perisi

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    48
    31 ocak sabah 7 buçuğa kadar vaktin var canım :D tabi adetinden sonraya denk gelmesi lazım. hangi tarih adetinden hemen sonra ise o zaman al.

12. 29 Ocak 2013
  13. ay_perisi

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    48
    Rica ederim. AYCANGÜL kendi sayfasından devam ediyor. Bende artık kadınlar klübü aracılığıyla sizlere ulaşmak istedim :KK19:

aeben bunu beğendi.
  14. 29 Ocak 2013
  15. ay_perisi

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    48
    şu an O ses türkiyedeki ayda nın performansını izliyorum. kız isyan ettikçe ben de isyağğğğğğğğğğğğn ediyorum tüylerime . ablalarımda ve kızkardeşimde ve bir de annem 0 tüy. ama ben babama çekmişim :KK43:

16. 29 Ocak 2013
  17. ay_perisi

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    48
    başka başlıklar açmayı da düşünüyorum :) bitkisel kürler falan. umarım ilgi olur bu başlıklara

18. 30 Ocak 2013
  19. beautiy

beautiy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Saol canım böyle bir konu için. Sen bu tarihleri neye göre belirliyorsun, çünkü dolunay dönemi geçti diye biliyorum 29-31 arasında yapın demişsin. Takipte kalıcam teşekkürler tekrardan