Domateslerin dayanması için

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve minta tarafından 11 Eylül 2007 başlatılmıştır.

11 Eylül 2007
    Konu Sahibi : minta
  1. minta

minta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Domateslerin buzdolabında uzun süre dayanmasını istiyorsanız, buzdolabına yerleştirmeden önce saplarını çıkarın ve sap yerleri altta kalacak şekilde birbirlerine değdirmeden yerleştirin. Bu ufak ayrıntılara dikkat ettiğiniz takdirde domateslerin uzun süre tazeliğini koruduğunu göreceksiniz.

2. 11 Eylül 2007
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.402
    Ödül Puanları:
    363
    Enteresan da ben buzdolabının en alt çekmecesine koyuyorum domatesleri. Haliyle yanında başka sebzeler de oluyor. Yani çekmeceyi açıp kapatırken o domatesler yerinden oynamaz mı ki?!?!?:uhm:

4. 18 Mart 2008
  5. YAREM

YAREM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de boyle yapıyorum hatta bır kucuk tepsım var ıcıne havlu kagıt serıyorum. bu arada cekmeceye degıl de orta rafa koyuyorum ben ..uzerıne domateslerı dızıyorum.... hheyyt benım mevsımım gelıyor yyaaa... yaz aylarında haftada 7-8 kılo domates tuketen bırı olarak onlara cook ozen gosterrırım...

6. 13 Mart 2009
  7. EU1

EU1 Guest

posette değil de kagıt kasede saklamak cok ıyı koruyor domateslerı. cevre kırlılıgı ıcınde cok faydalı aslında chıl mılletımız poset değil de karton kullansa cok ıyı olur yurt dısında filmlerde bakın ınsanlar hep ellerınde kagıt posetlerle eve gelıyor mumkunse talep edin markette pazarda talep oldukca adamlar uyanır belkı

8. 16 Mart 2009
  9. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Domatesin sap kısımları koparılırsa çürür diye okudum bir yerde.

10. 5 Temmuz 2009
  11. EU1

EU1 Guest

12. 4 Nisan 2013
  13. de_niz

de_niz Yol arkadaşım Üye

Beğenildi:
    85
    Ödül Puanları:
    93
    Domateslerin saplarını çıkarttığınızda daha çabuk bozulur diiye bilirim ve dolaba koyduğunuzda üzerine bir bez örtün aksi takdirde çabuk büzüşürler.