domuz gribi asisi olan ya da bebegine yaptiran var mi??

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve ayazefe tarafından 21 Aralık 2009 başlatılmıştır.

21 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ayazefe
  1. ayazefe

ayazefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar,benim oğlum şu anda 7.5.aylık.36 haftalık 2.100 gr.olarak doğmuştu.şimdi herhangi bir sağlık sorunumuz yok, kilo ve boyumuz da iyi ancak şu aşı meselesi kafamı karıştırıyor.doktoru olmasında herhangi bir sakınca yok diyor, ama ben hala cesaret edemedim.ben ve babası olduk aşımızı, biraz da olsa onu koruruz belki diye.ama esas çözüm bu değil tabi...fikirlerinizi almak istedim, bu kadarlık bebeğine aşıyı yaptıran ya da çevresinde yaptırıldığını duyan var mı??? ya da herhangi başka bir önlem alan paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

2. 21 Aralık 2009
  3. preemie

preemie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 28 haftalık 1200 gr doğan ve şu anda 8 aylık olan kızıma 1 ay önce aşıyı yaptırdım. çok şükür hiç bir sorunda yaşamadık

4. 21 Aralık 2009
  5. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben yaptırmadım cesaret edemeyenlerdenim ama yaptırmış olan bebek sahibini çok görüyor suyuyorum
    Allah evlatlarımızı korusun :KK43:

6. 22 Aralık 2009
  7. soraya

soraya mucizem.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizede cagri gelmisti mektup gelin yaptiralim diye ben cesaret edemedim cunku bebegim hasta nasil bir etki gosterecegini bilemezdim

8. 22 Aralık 2009
  9. ayazefe

ayazefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim arkadaşlar.bende yaptırmaktan yanayım aslında, böyle evden çıkmayarak, kimseye çocugu göstermeyerek nereye kadar gidebiliriz ki? şubat ayında bir salgın dalgası daha bekleniyormuş, ondan önce yaptırsanız iyi olur dedi sağlık ocağındaki doktor bize. bakalım babamızı ikna edersek yaptırıcaz inşallah aşıyı, çünkü aşıdan sonraki olası yan etkiler allah korusun hastalığa yakalanırsa olabileceklerin yanında çok çok daha hafif kalıyomuş. tüm bebeklerimizin sağlıkla büyümesi dileğiyle...:KK46:

10. 22 Aralık 2009
  11. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlum daha küçük..
    eşim yaptırdı
    ben süt verdiğim için yaptırmadım..

12. 22 Aralık 2009
  13. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    313
    ben de ise baslamadan once olmak istedim esim zaten olmustu saglık ocagındaki dr bebegin 6 aydan kucuk sut veriyosun bebeginizin doktoruna danısın dedi bakalım doktorumuz ne diyecek tv de doktorların cıktıgı tanıtımlarda bebeginiz 6 aydan kucukse siz asılanın diyor asılanmak istiyorum ama nasıl olacak

14. 23 Aralık 2009
  15. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben geçen çarşamba oldum aşımı...kızlarımada yaptıracaktım 31 aralıkta 1 yaş aşıları var hemşire bağışıklık kazanamaz dedi ve 1 ay sonra yapalım dedi...
    inşallah 1 şubatta da kıalarıma yaptıracağım...
    risk git gide artıyor...

16. 23 Aralık 2009
  17. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    313
    bir saat once oldum ası umarım minik kızıma gecmeden atlatırız bu kısı

18. 23 Aralık 2009
  19. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum ama sanırım hiçbirimizin "bu konuyla ilgili doğru olan budur" diyebileceğimiz bir fikrimiz yok. Bilimadamları bile bu konuda net bir bilgi paylaşamıyorken bizlerin aklının karışık olması gayet normal. Ben bu aşıyı yaptırmadım. Yaptırmayı da düşünmüyorum. Belki yanlış yapıyorum. Kimisi aşının çok zararlı olduğunu söylüyor kimisi hastalığın çok daha zararlı olduğunu söylüyor. Aşı hakkında bu kadar çok spekülasyon varken kim içi çok rahat olarak aşı yaptırabilir ki? Şu an aşı yaptırmayanlar acaba yaptırsam daha mı iyi diye düşünüyor. Aşı yaptıranlar ise inşallah yan etkileri bebeğimi fazla etkilemez diye düşünüyor.
    Belki de bir komplo teorisidir ama bana bu konuda bana gelen en son yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Aşı konusu yoruma çok açık yaptıran da yaptırmayan da rahat değil bence. Ben yaptırmıyorum ama içim hiç rahat değil.
    ------------------------------------

- Finlandiya eski Sağlık Bakanı Dr. Rauni Kilde’den domuz gribi hakkında çor cesur açıklama.Domuz gribi aşısının bir aldatmaca olduğunu itirafa eden Dr. Kilde, “Bu aşı ile mümkün olduğunca dünya nüfusunun çoğu öldürülmek isteniyor” dedi.Bu düşüncenin eski ABD Başkanlarından Henry Kissinger’e ait olduğunu söyleyen Dr. Kilde, 14-15 Mayıs 2009 tarihinde yapılan Bilderberg toplantısında bu kararın alındığını belirtti.Dr. Kilde, bir televizyona yaptığı açıklamasında, “ABD, hiçbir maddi kayıp yaşamadan hatta milyarlarca dolar kazanarak dünya nüfusunu üçte iki oranında azaltmayı hedeflemektedir” diye konuştu.Dünya Sağlık Örgütü’ne domuz gribinin ölümcül bir salgın olduğu yönünde beyanda bulunması için baskı yaptıklarını belirten Rauni Kilde, “Böylece aşıyı tercihli değil zorunlu yapmak istiyorlardı. Özellikle hamile kadınların ve çocukların ilk önce aşı ile zorunlu tutulması gelecek nesilleri hedeflediğini göstermektedir” açıklamasında bulundu.Finlandiya hükümetinin sınıflandırmayı kabul etmediğini ve hastalığın derecesini normal hastalık olarak gösterdiğini ifade eden Kilde sözlerini şöyle sürdürdü; “Hiç kimse aşının bir yıl, beş yıl ya da 20 yıl sonra ne gibi etkilerinin olacağını bilmiyor: Mutlak kısırlık mı? Kanser mi? Ya da ölümcül herhangi bir hastalık mı?” Dr. Rauni Kilde, “Amerikan yönetimi ileride bundan dolayı doğacak herhangi bir sıkıntıdan dolayı ilaç şirketlerine bir sorumluluk yüklenmemesi için şimdiden önlemini aldı ve onları tüm sorumluluklardan muaf tuttu. Bu bile işin ciddiyetini göstermeye yeter” dedi.