Domuz Gribi hakknda ...

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve KelebekAfyon tarafından 9 Ekim 2009 başlatılmıştır.

9 Ekim 2009
    Konu Sahibi : KelebekAfyon
  1. KelebekAfyon

KelebekAfyon ALLAH'IM BİR MUCİZE .... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Evet dünyada bır cok ülkeyi etkısı altına alip ölümlere sebeb olan domuz grıbi bizim ülkemızıde tehdıt etmeye basladığı hakında ortada söylemler var sizce bu nekadar gercekcı olabılır.bızım ülkemızdede grip salgına dönusup ölümlere sebeb olabirmi????kıs mevsımının yaklastıgı bu aylarda bu mikrop sizce yayılma hızını arttıra bilirmi.

2. 10 Ekim 2009
  3. N&A

N&A Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    olabilir ama olmaz inşallah haberlerde de konuşuluo sürekli aşısı çıkmış eczanelerde falan satılmıcakmış bide askerlere polislere 10 yaş altı çocuklara öğrencilere yaşlılara haöilelere aşılamada öncelik tanıncakmış keşke herkese vurulabilse inşallah kötü şeyler olmaz korkutuyo açıkcası beni Allah yardımcımız olsun :Saruboceq:

4. 10 Ekim 2009
  5. Surre

Surre Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    çok karamsar bir tablo çizmek istemiyorum ama çok kötü sonuçlar doğuracağını düşünüyorum..
    kuş gribindede önlemler alınmıştı sözde..
    dünya sağlık örgütü domuz gribinin ödürücü etkisi yok diyince türkiyedeki havaalanlarından gümrüklerden korumalar kaldırıldı...neymiş vücüdumuz bağışıklık kazanmalıymış..resmen ölümlere davetiye çıkarıldığını düşünüyorum..özellikle büyük şehirlerde toplu taşıma araçlarında balık istifi yolculuk yapıyoruz..illa birisine temas etmek gerekmiyor mikrobu kapmak için..ınşaallah beklenen ölümler gerçekleşmez..Allah yardımcımız olsun...

6. 10 Ekim 2009
  7. EU3

EU3 Guest

Allah korusun bu mikrop hepimizden uzak dursun.Ama korkmamakte elde değil benki 15 günde bir grp olan :sinifsinif:akannehirhoopp gümmakannehir

8. 10 Ekim 2009
  9. Surre

Surre Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    evet Allah korusun..
    ben kolay kolay hasta olmam..
    okul bir açıldı..toplu ulaşım araçlarını sık kullanıyorum...okulda kimseyle tokalaşmadığım halde grip oldum..yani insanların bulunduğu kalabalık ortamlarda havadan bulaşabiliyor en basit grip bile..hemde çok feciyatağa düşürdü resmen..çok şükür içmediğim bitki çayı filan kalmadıda toparladım kendimi..bence çok ciddiye alınmalı bu salgın..

10. 10 Ekim 2009
  11. KelebekAfyon

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    evt ya asıyı herkese vursalar cok guzel olur.insalh öyle bır sey olmaz.sadece söylentıde kalır

12. 10 Ekim 2009
  13. KelebekAfyon

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ay balsurat allahkorusun canım ya.aklına getırme öyle seyler:1hug:

14. 10 Ekim 2009
  15. KelebekAfyon

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    evt ya toplu tasıma aracları ve ınsanların yogun ıletısımde bulundugu alnlarda dıkkat etmek gerkır.aslında tvde bos bos programalar yaınlacaklarını.bu gırıp hakında tanıtıcı programlar yapsalar cok ıyı olur.mesela belırtıleri korunma yolları v s.gercektncokönemlı bır konu.

16. 10 Ekim 2009
  17. Surre

Surre Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

evet ya malesef çok bilinçsiziz bazı konularda illa birilerine bir şey olunca aklımız başımıza geliyor...

18. 10 Ekim 2009
  19. KelebekAfyon

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    degım gıbı ya bununla ılgılı bence kampanya baslatması gerekır.okullarda kamu kurumlarında ki ınsanlar bılınclensın.cunku bu grıpte erken tanı cok önemli.