domuz gribinden korkuyorum eşim öğretmen bu konuda ne yapabiliriz hepimiz hamileyiz

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve beren34 tarafından 23 Ekim 2009 başlatılmıştır.

23 Ekim 2009
    Konu Sahibi : beren34
  1. beren34

beren34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkdaşlar ya birkaç gündür aklıma takılıyor eşim okulda ben evdeyim ama yinede bu gripten çok korkuyorum bulaşsa hastanede uygulanan tedavi yönemi bebeklere zarr verirmi yada aşısı hamilelere uygulanıyormu ne düşünüyorsunuz bu konuda..:ecrin_bebek:

2. 23 Ekim 2009
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım herkes aynı endişeyi taşıyo.açıkçası ben medyada büyütüldüğü kadar olduğuna inanmıyorum.ne tesadüftür ki aşı ülkemize gelir gelmez okullarda bu hastalık çıkmaya başladı.mutlaka var ve salgın ama işin için de başka şeyler, ilaç pazarını kalkındırma...vb. oyunlar da var.onun için ben şahsen çok da korkmuyorum.gerekli önlemleri aldıktan sonra allaha dua etmekten başka yapacak bişey yok.aşıyı da asla yaptırmayı düşünmem bile.ne olduğu ne olacağı belli değil daha yeni geliştirilmiş bir aşı.anne karnındaki bir bebeğe nasıl bir etkisi olacağı şimdi olmasa bile 5-10 sene sonra o çocukta nasıl bir etki yapacağı belli değil.doktorum ol dese bile kesinlikle olmam aşı.

4. 23 Ekim 2009
  5. _berrak

_berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    88
    bende ögretmenim ve bugün okuldayken burnum tıkanmaya başladı ve şimdi dökülüyorum. nefes alamıyorum.
    çok korkuyorum kızlar bebegim daha 8 haftalık.

6. 23 Ekim 2009
  7. yeterb

yeterb Allahım sen koru bebeğimi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar Allah korusun bende öğretmenim hemde Batman da bugün dr a aşıyı sordum vurulma dedi etkileri net değil kendine dikkat et hijyen önemli yediklerine dikkat et dedi Allahım bizi ve bebeklerimizi korusun

8. 23 Ekim 2009
  9. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    cnm haklısın endıselenmekte.bende cok korkuyorum allah korusun.benım esım bılgısayarcı fabrıkada calısıyor dolayısıyla yanı cok kalabalık.bende korkmuyor degılım.allah yardımcımız olsun.3 aylıktan buyuk hamılelere vurulacakmıs bıde cocuklara 24 yas altı genclere ve yaslılara vurulacakmıs zaten...ne yapacaz bılmem.hoscakal...

10. 27 Ekim 2009
  11. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    dün ender saraç bağışıklığı güçlendirmek için soğan-sarımsak yiyin bol bol dedi.pişmiş te olurmuş.bir de karanfil çiğneyin dedi,solunum yollarını koruma açısından...

12. 1 Kasım 2009
  13. EU2

EU2 Guest

öncelikle aklınıza getirmeyin kalbinizi temiz tutun size uğramaz beynimiz neye kanalize olursa onu yaşıyoruz çünkü yani ben öle düşünüyorum

14. 1 Kasım 2009
  15. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Son 23 günüm kaldı şu son dönemde evden çıkmamaya gayret ediyorum..

Hamilelere özel aşı aralık ayında gelicekmiş... televizyonda haberleri izledikçe moralim bozuluyo :-((

16. 2 Kasım 2009
  17. ozgeakkoyun

ozgeakkoyun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de eşim de öğretmen üstelik diyarbakırda üstelik varoşlarda napacağımızı bilmiyoruz bi yaptıralım bi yaptırmayalım korku dolu günler. benim de doktorum yaptırma dedi . allah yardımcımız olsun

18. 16 Kasım 2009
  19. minikbird

minikbird bebeğini bekliyor :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim eşim yatılı okulda müdür yardımcılığı yapıyor ve onun için de endişeleniyorum ben mümkün olduğu süre içerisinde evden dışarı çıkmıyorum ama eşim konusunda hala korkularım sürüyor. aşı konusuna gelince ben aşı olmak istemiyorum bana zararı olmayacaksa bile belki bebeğime bi zararı olacak ama eşim olmam konusunda baya ısrarcı ne yapcaz bilmiyorum ama kendime dikkat etmeye özen gösteriyorum temizlik ve hijyen de önemli..