domuz gribinden korunmak için aşı yaptıran var mı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve vaveyla_a tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

24 Aralık 2009
    Konu Sahibi : vaveyla_a
  1. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar doğru yere mi açtım konuyu bilmiyorum ama eşim grip oldu..aşı yaptırmak istiyorum yaptıran var mı:1ninca:

2. 24 Aralık 2009
  3. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    canım ben de kararsızım aşı konusunda. annemle babam yaptırdı bir sorun olmadı. eşimle ikimizde yaptırmak istiyoruz. 6 aydan küçük bebeği olanlara aşı tavsiye ediyor doktorlar.

4. 24 Aralık 2009
  5. AYXSXEGXUXL41

AYXSXEGXUXL41 me and my pleasure.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    slm cnm.ben ve eşim 15-20 gün önce domuz gribi aşısı yaptırdık..bizler öğretmeniz ve okul ortamında doğal olarak çocuklarla içiçeyiz.6 aylık bir oğlum var.onada yaptırmayı düşünüyordum ama artık düşünmüyorum(şuanki fikirime göre).mecbur kalmadıkça dışarı çıkartmayacağım onu.dikkat edeceğim artık..

Son düzenleme: 24 Aralık 2009
  6. 24 Aralık 2009
  7. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben yaptırmadım kızım 11 aylık.
    geçen ay eşim h1n1 oldu 5 güne kalmaz ayakta atlattı ve banada geçti 2-3 güne kalmaz bişeyimiz kalmadı çok şükür..
    bence şurda 2 ay daha dişimizi sıkmamız lazım ondan sonra bu kadar risk kalmaz Allah ın izniyle..

8. 24 Aralık 2009
  9. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    canım sen zaten aşı yaptırmıssın bebeğin için aşıyı hiç düşünme bence dikkkat edersin biraz da inşallah bişe olmaz.

10. 24 Aralık 2009
  11. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    ya yaptıralım gitsin:1hug:ben zaten evden dışarı haftada bir çıkıyorum bağışıklık kazanabilmem için hiç bir yol yok..meyve de doğru dürüst yiyemiyorum bizim kıza gaz yapıyor diye..ot araştırıp ot içiyorum bol bol:sinifsinif: aşı hakkında eşimin arkdaşları birçok şey duymuş o da aşı olmaz diyor..ama ben yarın gideyim yaptırayım diyorum..hepsi söylenti bence..aşının içeriğini araştırdılar o kadar bunların hiç biri laborant doktor mu değil..sinirim boziliiii:nazar:

12. 24 Aralık 2009
  13. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben yaptırdım kızlar. Hiç de tereddüt etmedim. Seneye kızıma da yaptırıcam.

14. 24 Aralık 2009
  15. sido

sido Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben esim kız kardesım annem kayınpederım kayınvalıdem 3 adet gorumcem eslerı onların 3 cocugu , 4 er yasındakı mınıkler heeeepsı ası oldu.yan etkı falan yok hepsı hıkayye.mıllet konusup duruyo.otekılerde sunu duyduk bunu duyduk dıyoler. benım esım ve gorumcelerım doktor kendı cocuklarına yaptırdı hepsı...kımsede bısey yok.olmayacakata.yurt dısında parayla alıp yaptırıyolar bu asıyı.ne mılletız ya bı aşıdan felakat senaryoları olusturduk.doktorlar ası olun dıye yırtınıyo.herkes ayak dıretıyo.pesssssssss

16. 25 Aralık 2009
  17. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim yiğenime de allerji yaptı ,yüzü dahil bütün vücudu kabardı ve deri döküntüleri oldu....... allerjik bünyesi olanlar ( mesela ben ) kesinlikle yaptırmamalı , eğer bu güne kadar test yaptırmadıysanız mutlaka test yaptırıp öyle aşı olun derim ............çünkü allerji tuhaf bişey , mesela ben yıllarca kullandığım bir ilaca sonradan allerji olmaya başladım

18. 27 Aralık 2009
  19. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben ,eşim ve 10 aylık bebeğim geçen hafta yaptırdık h1n1 aşısını.Başta çok tereddütlerim vardı,çok araştırdım her yerde başka bir yazı okudum sinir oldum ama sonunda grip yüzünden hastalanmaktansa aşılanalım dedik.Eltim ve eşi profesör, onlarda ailecek vurdurdular ve tavsiye ettiler.
    Bebeklere 2 doz vuruluyor.Bizde yumurta ailerjisi olduğundan katkısız aşı vuruldu.Biz yan etki görmedik çok şükür iyiyiz.