Domuz gribine rağmen bayramlaşacak mısınız ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mermaid_34 tarafından 17 Kasım 2009 başlatılmıştır.

17 Kasım 2009
    Konu Sahibi : mermaid_34
  1. mermaid_34

mermaid_34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar biliyorsunuz dünyada bir domuz gribi salgınıdır gidiyor ve biz hamişler de risk grubundayız.bu riske rağmen insanlarla tokalaşıp bayramlaşacak mısınız ?:uhm:

2. 17 Kasım 2009
  3. ducks

ducks kıpırık oğlum canımsın... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bayramlaşmaya gidince insanların öpmeyeceğini sanmıyorum.. eminimki herkes öpecek.. ama keşke dikkat etseler..

4. 17 Kasım 2009
  5. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Allah belalarini versin bu virusu cikaranlarin ya. neden boyle bir hastalik dunya gundeminen pat diye oturdu. yenmemesi gerek bir hayvani oyle çok tukettiler pazarladilar ki. en sonunda boyle bir sey oldu. Rabbim onun etini bosuna haram kilmamis. belkide hepsi provakasyondan ibaret

canim bu bayram bizim, bayramimizi mahvetmelerine izin vermicem. Dikkatli olacaz ardik.
    Bol vitamin alarak ve Rabbimize sigincaz ins.

6. 17 Kasım 2009
  7. periwinkle

periwinkle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar geçen bir doktor tv de bişeyler anlattı sık sık el yıkamak ( ki bunu herkes biliyor)
    sıcak içecekler tüketmek ( ıhlamur çayı bitki çayları boğazdan geçerken ısısıyla virüsleri etkisiz hale
    getirirmiş) akşam ve sabah tuzlu suyla gargara yapıp burnuda bu suyla temizlemek tabi antibakteriyel jellerde kullanmak koruma açısından faydalıymış bayramda bunlarla idare edicez artık bişey olacaksada zaten olur gerisi Rabbimizin takdiri

8. 17 Kasım 2009
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben kimseyi öpmeyi düşünmüyorum.malum sağlığımız daha önemli önce bebeğimin sonra benim.

10. 17 Kasım 2009
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    zaten oyle her gorustugumuzde vıcık vıcık opusmeyı sevmıyorum kım cıkarmıs bu adetı ya geldım opucem gıdıyorum opucem bu nedır üfffffffff
    ama bayram farklı tabıkı...
    gercı bu bayram mesafelı durmayı dusunuyorum herkese kımsecıkler kusura bakmasın can tasıyorum sadece kendımden degıl ondanda sorumluyum o yuzden bu bayram benı mazur gorsunler. zaten artık grıbım bulasmasın falan ayaklarına kımseyı opmuyorum...

12. 17 Kasım 2009
  13. UmmuEymen

UmmuEymen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    Tokalaşmanın dışında aynı ortamda bulunmak dahi domuz gribine yakalanma riskini artırıyor. O yüzden ben evde olmayı ve dinlenmeyi planlıyorum zaten artık son haftalara girdik.

14. 17 Kasım 2009
  15. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    evet malesef ister istemez öpüscezz...bizim milletimiz bi garip zaten simdi ben öpmesem tavir alirlar sanki biz hastamiyiz diye....artik allaha emanetiz bu öpme adetini cikarndan nefret ediyorum...

16. 17 Kasım 2009
  17. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Elime selpak alacağım ,hasta numarası yapacağım,ya da doğrudan söyleyeceğim.Özetle öpüşmeyeceğim kimseyle . :dilcikar:

18. 17 Kasım 2009
  19. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben de evdeyim bu bayramda.eşim nöbetçi zaten full bayramda.ben de yalnızım evde :) aileler de uzakta :)