dondurucudaki sütlerle ilgili öğrendiklerim beni üzdü

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sezince tarafından 18 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    nedir bu doktorlardan çektiğim? kafamı acayip karıştırıyorlar. :mymeka: binbir emekle dondurucuya sağdığım sütlerden koydum. Allah korusun sütüm kesilirse ya da işe başladığımda faydası olur diye düşündüm. bu sütleri 2 ay içinde kullanıp yenilerini stokluyorum. neyse... bebeğim, birkaç gündür aşırı huysuz... bunu doktora ifade etmeye çalışırken dondurucudaki sütleri kullandığımı söyleyince "bu sütlerin hiç işe yaramadığını, vitaminlerinin, değerlerinin yok olduğunu" söyledi. ya eğer işe yaramıyorsa niye süt kabı, süt poşeti vs. satıyorlar ki. ben boşuna mı süt biriktirdim?

2. 18 Mayıs 2010
  3. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Canım olurmu öyle şey yaa. O doktorun kafasında var bence. İki ay önce çalışmaya başladım ilk 10 gün dondurucudaki sütleri verdim. sonrada arada bir sağıp dolaba atmışlığım oldu yani haftanın 3 günü evdesin haliyle cumadan sağdığın sütü getirip dondurucuya koyuyorsun. Hem öyle olsa bizim doktorda bişeler söylerdi dimi? dondurucuya atoyırum dedim tarih sırasına göre kullanın dedi. Her poşet aynı miktarda çıkmıyor napcam dedim karıştırabilirsin dedi. şimdi bizim doktor mu tuhaf anlamadım gitti..
    Ayrıca besleyici değeri olmasa benim oğlum bitmiş demektir. Ne yani anne sütünü dondurmayalım mama mı verelim?

4. 18 Mayıs 2010
  5. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim de moralim fena bozuldu. dondurucudaki sütlerim olmasa ne yaparım ben. mama vermek istemiyorum. nihayetinde akşama başka bir doktorun özel muayenehanesine gitmeye karar verdik. bakalım ne diyecek?

6. 18 Mayıs 2010
  7. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Bencede öyle yap canım. Benim arkadaşım çocuğunu dondurucudaki sütlerle büyüttü gayette sağlıklı oğlu şimdi 2 yaşında. bence başka doktorla görüş doktordan doktora fark ediyor. Mesela bir arkadaşımın 8 aylık kızı var onun doktoruda çorbasına kıvırcık marul koyun demiş. Anlayacağın doktordan doktora değişiyor.

8. 18 Mayıs 2010
  9. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bunu da ilk defa duydum. Internette, kitaplarda pek çok kaynak, araştırmalar hiçbir besin değerinin kaybolmadığını yazıyor. Hem bizim yediğimiz meyve, sebzeler de besin değerini kaybetmiyor, taze gibi yiyoruz. Öyle olmasa böyle bir sektör oluşmazdı. Bence sen çoğunluğun dediğini dinle. Mutlaka karşı çıkanlar da olacaktır ama ortada araştırmalar var.

10. 18 Mayıs 2010
  11. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım sana tavsiyem bir an önce değiştir bu doktoru hem demir baktırmak için bebeği geceden aç getir diyor hem böyle şeyler söylüyor..tabi aynı doktorsa..

12. 18 Mayıs 2010
  13. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    çok saçma, olur mu öyle şey, bence de değiştir doktorunu... ben de sağdım saklıyorum derin dondurucuda. doktorum da birşey demedi..

14. 18 Mayıs 2010
  15. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet, aynı doktor. az önce başka bir doktora gittik. dondurucudaki sütlerle ilgili sorduğum soruya güldü. dondurucudaki sütlerin değerini yitirmeyeceğini açıkladı. kan ilaçları için tahlile gerek duymadığını da belirtti. ya içim nasıl rahat etti anlatamam. yardımlarınız, fikirleriniz için hepiniz çok sağolun.

16. 18 Mayıs 2010
  17. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    dr nerden almış dıplomayı ya..........bebeklerım üç ay kaldı kuvezde heo sagıdım koydum dolaba cok sukur beslendıler saglıkla sımdı evdeyız canım rahat ol

18. 19 Mayıs 2010
  19. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm değerin gitse bile anne sütü anne sütüdür mamayla bir olur mu hiç... boşver kafanı bulandırma bak ne güzel diğer dr da bişi olmaz demiş unut gitsin diğerinin zırvalıklarını