Dondurucuya süt koyan varmı ,,,

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve maviscik tarafından 7 Haziran 2009 başlatılmıştır.

7 Haziran 2009
    Konu Sahibi : maviscik
  1. maviscik

maviscik Sabir;herkesden biraz dah Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dondurucuya süt konulabilirmi????genelde yogurtlari hazir aliyorum.esim iki gundur eve cok sut getirdi bu sutler ciftlik sutu oluyor bir kismini yogurt yapacagim ...diger sutleride daha sonra cikarip yogurt yapmak icin kullanilabilirmi bilmiyorum ???ama baska carem yok ???ziyan etmek istemiyorum daha once dondurucuya sut koyan varmi ???

2. 7 Haziran 2009
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    anne sütünü sağıp koyuyorlar sanırım inek sütüde olur ben hiç koymadım ama oda sıcaklığında çözdürürsün

4. 7 Haziran 2009
  5. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    yukardaki konuda da yazdığım gibi ben koyuyorum

6. 7 Haziran 2009
  7. sudem.

sudem. sebebi hayatim yavrularim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim , markete gittigimde pastorize sutlerden cokca aliyorum ve derin dondurucumda sakliyorum.gerektikce cikariyorum. buzu acilinca kullaniyorum.her gun markete gitmek zor oluyor ve buz dolabimda da fazla yer kaplamamasi icin bu yontemi uyguluyorum. evimde iki buyuk derin dondurucum var... sende sutlerin pastorize degil anladigim kadar, sutleri kaynatip soguduktan sonra agzi kapali bir kapta derin dondurucunda saklayabilirsin..

8. 7 Haziran 2009
  9. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim dayımda köyden süt getirtir hep, yengemde kaynatıp pet şişelerle koyar buzluğa, çözülünce kullanır

10. 7 Haziran 2009
  11. acxix_hatxixralar

acxix_hatxixralar 19.09.2014 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Pastörize sütleri niye dondurucuya atıyosunuz ki :uhm: onlar zaten adı üstünde pastörize uzun süre dayanabilen sütler... Bizde pastörizeleri alıp istif ediyoruz.. Buzdolabına falan da koymuyoruz. Açtıktan sonra koyuyoruz sadece..
    Çevremde de sütlerini donduranlar var ama ben nedense sütün vitaminleri gidiyormuş içinde sanki çok bakteri ürüyomuş gibi bi hisse kapılıyorum mafoldumben
    Canım süt tüketemecek kadar fazla değilse sütlü tatlı falan yapmanı öneririm ben. Sütlaç puding tarzı bişeyler :sm_confused:

12. 8 Haziran 2009
  13. maviscik

maviscik Sabir;herkesden biraz dah Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tesekkurler cevaplariniz icin pastorize sutleri dondurucuya koymuyorum bu gelen sutler ciftlkten has pisirilmemis olan sutlerdi ;20kilo sutu ne yapacagimi bilemedim daha sonra teyzem peynir yapti sutleri bende peynirleri koyacagim dondurucuya

14. 8 Haziran 2009
  15. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    peynir ve lor yapmak en mantıklısı bu durumlarda. daha uzun süre dayanabilir böylece. afiyetle yersiniz inş.

16. 4 Nisan 2013
  17. de_niz

de_niz Yol arkadaşım Üye

Beğenildi:
    85
    Ödül Puanları:
    93
    Ben hiç denemedim ama annem elinin altında hazır süt bulunsun diye dondurucuya süt koyuyor