Dondurulmuş embriyo transferı hakkında konuşalım

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve enka00 tarafından 5 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : enka00
  1. enka00

enka00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben 2 tup bebek denedım sonuç negatıf bu ayda donduruluş embrıyo transferı olucak bu konuyla ılgılı hiçbir fıkrım yok bılgılerınızı paylaşırsanız sevınırım.tessekur ederım şimdiden allah ısteyen herkesın kucağını doldursun ınş.

2. 5 Mayıs 2010
  3. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Enka;

cok anlatilacak bir seyi yok zaten ilk iki denemeden az cok transfer nasil vs falan tecrubelisindir. DR un cagirdigi zamanlarda yumurta (follicle) takibi icin bir kac kez ultrasona girersin. Dr un soyledigi tarih ve saatte catlatma igneni olursun. Zaten bu arada transferden bir kac gun once yine muhtemelen progesterone a baslamis olursun. Catlatma ignesinden sonra ertesi hafta ayni gun transferin gerceklesir. Sonrasinda zaten ilk denemeyle farki yok.

Hayirli olsun umuraim positif sonuc alirsin.

Sevgiler

4. 5 Mayıs 2010
  5. adanor

adanor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    patly sanirim yanlis yazdin dondurulmus emriyo transferinde catlatma ignesi yapilmaz ki var olan emriyoyu transfer edecekler ,,,catlatma ignesi sadece tedavinin basinda ilac kullanildikdan sonra yapilir yumurta toplamak icin ama burda saten emriyo olusmus sadece transfer yapilacak ...

6. 5 Mayıs 2010
  7. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    adanor

ben oldum catlama ignesi..Dr gerek kalmayabilir demisti simdi hatirladim. Demekki yumurtalarin durumuna gore yapiyorlar. Benimkinde ihtiyac olmustu dondurulmus transferde ama herkeste olacak diye birsey yok demekki.

8. 5 Mayıs 2010
  9. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar catlatma ignesini arkadan gelisen folikul kiste donusmesin catlayip tube girsin diye vuruluyor diye biliyorum. Neden bilmiyorum bana da vurulmadi.

10. 6 Mayıs 2010
  11. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    haymatlos,

yumurtalarin seyrine gore Dr karar veriyor anlasilan.. Cunku benim transferden onceki adet doneminde yumurtalarim Dr un istedigi buuyukluge gelmedigi icin transferi bir ay ertelemisti. Sonraki ayin basinda yumurtalari canlandirici ilac almistim hatta. Sonrada catlatma ignesi olup hemen ardindan da tansferi yaptilar. Benin durumumda olanlara yapiyorlar demekki...

12. 6 Mayıs 2010
  13. adanor

adanor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    patly valla ben hic duymamistim catlatma ignesi dondurulmusda da yapilabiliyor diye ben sadece ilk ilac kullaniminda en son asamada yani yumurtayi toplamadan once yapiliyor diye biliyorum ama saten olusmus emriyo var ortada bu durumda hic yapilmaz diye biliyordum ,,,ama sana yapildigina gore demek bilmedigimiz seyler var ,mesela bana yapilmadi lafi bile gecmedi sadece bir gun once dondurulmus emriyoyu cikariyorlar telefonla iyi acildi yarin su saatte gelin transfer yapilacak diyorlar o kadar

14. 6 Mayıs 2010
  15. adanor

adanor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    catlatma ignesinin amaci olusan yumurtalari catlatmak ve daha sonra toplama islemi yapmak toplandikdan sonra alinan spermle yumurta birlestirilip emriyo olustumu ona bakiliyor yani mikroenjeksiyon ise sperm direk alinan yumurtanin icine enjekte ediliyor ve beklenip emriyo olustumu kaca bolundu vs...fazla emriyo elde edildiyse donduruluyor ...ilk transferde gebelik elde edilmediyse sanirim 3ay sonra dondurulmuslarla deneniyor bunun icin de ne ilac ne catlatma ignesi kullanmaya gerek yok mantikli dusunursek neyi catlatacagiz olusan emriyo cozulup transfer ediliyor sadece progestoron gebelik testine kadar kullaniliyor benim bildigim bu ,,bana yapilanda bu ..baska bilgisi olan arkadaslar varsa paylasalim

16. 6 Mayıs 2010
  17. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar alemsiniz walla:)) catlama ignesi olabilir de olmayabilir de tamamen yonteme bagli kadin normal ovulasyonunu olucaksa zamani ayarlamak icin catlama yaparlar boylelikle ovulasyon kontrol altinda olur.ovulasyondan once donmus embroyayu koyamazlar tamamen her yigidin yorugrt yemesi ile ilgili bence. ayrica galiba arkadamsiz amerikada her ulkede farkliliklar oluyor.

18. 6 Mayıs 2010
  19. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada catlatma ignesinin icinde betahcg var ve bu hamileligi destekliyor fransada da tup bebekte transferden sonra bazi yerler bu catlatma ignesini desteklemek icin yapiyorlar.