Dondurulmuş embriyo transferi öncesi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nurhan06 tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

14 Şubat 2010
    Konu Sahibi : nurhan06
  1. nurhan06

nurhan06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar 2 kez tüpbebek tedavisi gördüm 1.transferde 10 gün 2.transferde 11 gün sonra regl oldum 2.denememde 13 tane embriyo oluştu 10 tanesi donduruldu şuan dondurulmuşlarla denemek istiyorum size sormak istediğim ben bu ay denedim ne kadar süre beklemem gerekli ve hangi testleri isteyecekler normal tedavi gibimi yoksa süreci daha mı farklı

2. 15 Şubat 2010
  3. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben de dondurulmuşlarım için gün sayıyorum. Bana doktorum ikinci reglinin 3. gününde gel demişti. Bu süre için herhangi bir ilaç vermedi. Ben uzun zamandır ya doğum kontrol hapı ya yumurta geliştirici iğne/hap kullandığım için o ikinci regli kendi kendime olabilecek miyim bilemiyorum dedim, ben öyle diyince bana menopoz durumunda kullanılan bir hormon desteği verdi. Ama herkese vermiyorlar 6-8 gün sonra regl olacağım. Standart bazı ilaçlar var rahmi hazırlamak amaçlı, onlara başlayacağız. Gittiğimde yeni öğrendiklerimi bu başlığa yazarım.

Eua bunu beğendi.
  4. 15 Şubat 2010
  5. azra2

azra2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende dondurulmuş deneyeceğim 2 ay doğum kontrol hapı kullandım yeni bitti adetin 17.gününde lucrin e başladım adetin 1.günü gideceğim muayene olacağım bide estrafem tablete başalyacağım ve adetin 10.gününde rahim duvarını inceliyecekler.Allah hepimizin yardımcısı olsun yaşadıklarımızı burda paylaşalım arkadaşlar sizin tedaviler ne aşamada.

6. 12 Mart 2011
  7. Semramert

Semramert Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Dondurulmuş embriyo transferinde adetının ıkıncı gunu gıdıyorsun vajınal ultrosounda la muayene oluyorsun bana doktorum bant verdı suanda onları kullanıyorum 2 adet te vıtamın bu ayın 16 sında kontrolum var ...Ben ıkıncı cocuk ıcın basvurdum ılk tup bebek ılk denememde tuttu cok sukur medıcana bahcelıevlerde yapıldı suha sonmez tarafında sımdı yıne oradayım...Bakalım kontrolden sonrakı asamada neler olcaka onları da yazacagım...

8. 13 Mart 2011
  9. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba Nurhan,

Canim bence en az bir uc , yada dort ay bekle.... vucudun bi kendini toplasin, hormonlar normale donsun, benimde dorduncu denemem dondurulmuslara olcak ene erken denedim 6 ay sonra en gecide 2 yil sonra oldu, pespese sakin deneme kullandimiz ialclar agir ilaclar.

10 tane Mebriyo'yu birmi dondurdular canim? Sonohistorogam olmasi lazim tupler icin onu isterle, belki kan tahlili mutlaka isterler, baskada aklima gelmiyor, dondurulmuslara tedavi daha az ayorucu oluyor cunku yumurtlama ilaclari geneli yan etki cok yaiyor ama dondurulmuslarla daha az ilac ve az siklikta ultrasound aliyolar... her iki gunde bir gitmen gerekmiyor yumurta takibindeki gibi.... Senin tedavi surecine doktorun karar vercek canim bu surec doktordan doktora , ulkeden ulkeye degisiyr...

10. 15 Mart 2011
  11. passifloraa

passifloraa Deniz anası:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148

selam semracım
    bende 2 ay önce süha hocaya ilk tüp tedavimi oldum
    pozitif sonuç aldık ama boş gebelik olduğu için geçen hafta önce ilaçla düşük yaşadım sonrasında parça kaldığı için kürtaj oldum

benimde dondurulmuş embriyolarım var
    ama sanırım 4-5 ay tedaviye geçmek istemiyorum
    hayal kırıklığı olunca insan biraz uzak kalmak istiyor sanırım...:KK50::KK50:

seninde umarım bu tedavinde olumlu sonuçlanır ve ikinci meleğine kavuşursun
    sizde sorun neydi bu arada ne kadar zaman sonra tüp bebek denediniz

sevgiler....

12. 15 Mart 2011
  13. passifloraa

passifloraa Deniz anası:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    bu arada benimde yarın kontrolum var
    kimbilir belkide yanyana oturacağız...:KK52::KK52::KK52:

14. 21 Mart 2011
  15. Semramert

Semramert Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    16sında gıttım 2 kontrolum oldu vajınal ultrosound la.Hersey yolunda ılaclar verıldı ve tabı bantlara devam..23unda transfer işlemım gercekleşecek inşallah.Bugun hastaneden aradılar embrıyoların yok olmamıs hala canlılar tabı yasa geregı sadece 1 tanesını transfer edecekler.benım durumumda olan arkadaslara da bol bol dualar...Allah gonlunuze gore versın...

ruyass47 bunu beğendi.
  16. 21 Mart 2011
  17. Semramert

Semramert Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    merhabalar...sperm azlığı yavas hareketlılık soz konusuydu. 1,5 yılldan sonra tup bebek olmasına karar verdı doktorumuz..suanda 22 aylık bır oglum var.ona kardeş ıstıyoruz 23 unde transfer gunum bakalım inşallah bundan da olumlu sonuc alırız.Once Allaha sonra suha hocama guvenıyorum.Allah hepımızın Yardımcısı olsun....İyi dıleklerın için teşekkürler.Allah senınde yuzunu guldursun inşallah

18. 21 Mart 2011
  19. kbr90

kbr90 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkkadşlr ortalama fiyatı nedr dondurulmuşlar yapıln tedavinn bn yarn tahll yaptırjm inş pozitf sonuç alırım buna gerk olmz ama yine merk edçyorm yardıcı olrsanz sewinrm