dondurulmuş embriyo

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve elifefe tarafından 24 Ocak 2009 başlatılmıştır.

24 Ocak 2009
    Konu Sahibi : elifefe
  1. elifefe

elifefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar emriyolarını dondurup transfer olan varmı tedavi kaç gün sürüyo ilaç kullanılıyomu

2. 24 Ocak 2009
  3. orbiss

orbiss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben daha önce bir kez dondurulmus embriolarımla transffer yaşadım.tedavi çok kolay oluyor. sadece transfer işlemi yapılıyor ve transfer sonrası ilaçlarınızı kullanıyorsunuz.yumurtalarınız toplanmıyor bu sebeple yumurta geliştirici iğne kullanmıyorsunuz.

4. 24 Ocak 2009
  5. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    canım benim transferim dondurulmuşlarla oldu 2 gün sonra sonuç belli olacak.adetin 2.günü estrafem,corasprin,folbiol kullanmaya başlıyorsun.adetin 13.günü tekrar ultrasonda rahmin kalınlığı ölçülüyor.aynı gün prednol ve rulit crinone jel kullanıyorsun.4 gün sonra transfer için çağırılıyorsun.{rulit ve prednol} sadece transfere kadar kullanılıyor.diğer ilaçlara sonuca kadar devam.

6. 25 Ocak 2009
  7. elifefe

elifefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    işallah hayırlısıyla bizlere müjdeli haberi verirsiniz dualarımız sizinle

8. 25 Ocak 2009
  9. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende merak ediyorum reglimin 1.ci günü ialaca başladım bu gün 4.cü günüm 8.ci gün ultrasona çağırdı doktorum ondan sonrasını bende bekliyorum ne olacak diye bakalım sonuç inşallah güzel olur dondurulmuşlarla burdan bilgi vermeye çalışırım
    bu arada artvinli teşekkürler bilgi verdiğin için banada faydası oldu fisfisfisfisfisfis

10. 25 Ocak 2009
  11. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    rica ederim canım yardımcı olduysam sevindim.rabbim hepimizin emeklerinin karşılığını versin inşallah.

12. 25 Ocak 2009
  13. seybay

seybay umut et! sabret! şükret! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle tedavileriniz dilerim hayırlısyla sonuçlanır..Ben dondurulmuşlarımla hamileyim şu an..Yani dondurulmuşlarınıza karşı güvensiz olmayın..Süreci anlatayım bilginiz olsun..Adetin 4.günü muayeneye gittim..Dr um rahimime baktıktan sonra doğal siklüs takip edeceğini ve rahim kalınlaştırmak için ilaç kullanmayacağını söyledi..Tabi bunun dışında çeşitli östrojen uygulamalarıyla rahim kalınlığı takip ediliyor..Benim dr umun bana olan uygulaması doğal ilaçsız olandan yanaydı..1 hafta sonra tekrar kontrole gittim..Rahim kalınlığım 7,4 mm olmuş..3 gün sonra tekrar gittim..rahim kalınlığım 9,5 mm olmuş..sonrasında ben o gün çatlatma iğnesi vuruldum..sanki yumurta toplama olayı olacakmış gibi..2 gün sonra da prednol..monodoks..climara fort..ve progestana başladım..5 gün sonra da transferim oldu..Bu arada transferin olduğu gün çözdürme işlemi oluyor..Ben de 4 dondurulmuş embriyonun 4 ü de çözülmüş..ancak biz 3 embriyo transferini uygun gördük..Adetimin 1.gününden sayarsak 20.gün transferim gerçekleşmiş oldu..Umarım verdiğim bilgiler yeterli olmuştur..Hepiniz Allaha emanet olun..

Son düzenleme: 25 Ocak 2009
    Hanzade81 bunu beğendi.
  14. 25 Ocak 2009
  15. dilem

dilem tuna pasa sen cok yasa ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    slm kizlar, bende sali gunu dondurulmus transferi olacam.
    daha once bir kez daha dondurulmus transferi olmustum ve tutmustu ancak dusukle sonuclandi.
    cuma gunu ultrasonla bakildi ve rahim kallinligim 7mm, dunde progestan fitillerine basladim(ben belicakadanim,bu yuzden ilaçlar degisik olabiliyor)yarinda bebislerimden haber alacam insallah iyi gelisirler, iyi çozulup uyanirlar.
    bu benim 4. denemem.2kez yumurta toplama islemi ve 2kezde dondurulmus.
    ilk tedavimde 3tane dondurlmustu bu sefer 12 tane dondurldu.
    doktorum eger tutunma sansi olmasa zaten dondurmayiz diyo, tabiki tazelere gore sanslari birazcik daha dusukmus ama kaliteleri yeterli olmasa dondurmuyorlar...
    hepimizin allah yardimcisi olsun

16. 25 Ocak 2009
  17. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    seybay ve ayşe57 açıklamalarınız ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim en azından tedavi sırasında nelerle karşılaşacağımı yani önümü görebiliyorum gerçekten merakla bekliyorum belirsizlikle gitmek zor oluyor :kahve:

18. 26 Ocak 2009
  19. dilem

dilem tuna pasa sen cok yasa ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    eger baska merak ettiklerin varsa ve benim bildigim birseyse seve seve paylasirim.