Dondurulmuş embriyoların transfer hazırlığı

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU1 tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

bir olumsuz mikroenjeksiyon deneyimimiz oldu....22 yumurta toplandı...4 ü transfer edildi 6 tane embriyo 5. günde donduruldu...embriyoların yeniden transferlerinde bozulma oranı yüksek midir, ayrıca transfer için ne gibi hazırkılkar yapılr, lucrin kullanımı şartmıdır? teşekkür ederim...

2. 8 Ocak 2009
  3. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Nur Hanım,

Normalde embriyoların yeniden transferlerinde bozulma oranı yüksek değildir. Bu oran %10-%20 dir (bu ekibin tecrübesine de bağlıdır) Hastanın durumuna göre ekip tansfer için hazırlık aşamasında ilaç kullanılıp kullanılmayacağı yöntemine karar verir.

Sevgi ve saygılarımla, Sağlıklı günler diliyorum.

4. 10 Ocak 2009
  5. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilginiz için teşekkürler

Son düzenleme: 16 Ocak 2009
  6. 13 Ocak 2009
  7. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Sera 96,

Sorunuz oldukça detaylı olmakla birlikte dosyanız hakkında net bir bilgimiz olmadığından dolayı, size doktorunuzla iletişiminizi artırmanızı tavsiye ediyorum.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

8. 26 Ocak 2009
  9. iremm24

iremm24 YARABBİ ŞÜKÜRRR Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba doktor bey;ben ağustos ayında tüp bebek yaptıdım,biyokimyasal gebelikle sonuçlandı.Bende Pkos olduğu için çok sayıda yumurtam oluştu ve 9 tane yumurta donduruldu.Tüp bebek merkezimi değiştirmek istiyorum.Dondurulmuş embriolarımla başka bir merkezde tüp bebek deneyebilir miyim?
    Teşekkürler....

10. 27 Ocak 2009
  11. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba iremm24,

Dondurulmuş embriyolarınızın, farklı bir merkezde tedavide kullanılmasını istediğinizde, eğer yeni düşündüğünüz merkez, eskisi aynı il içerisinde ise belli taşıma koşullarınızı sağladığınız taktirde mümkündür. Ancak farklı bir il ise, o zaman pek tercih edilmez. Dondurulmuş embriyolarınızın kaliteleri ile ilgili bilgileri merkezinizden öğrenmenizde fayda var.

Sağlıklı günler ve doğru-etkin tedavilerle buluşmanızı dilerim.

12. 28 Ocak 2009
  13. elifefe

elifefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba hocam tüp bebek tedavisi gördüm ve ilk seferde hamile kaldım ama dış gebelik gelişti doktorum emriyolarınım çok kaliteli oldugunu ve dondurmamı istedi ve dondurulmuş emriyolarımla transfer olacagım taze emriyolar kadar şansım varmı acaba ?

14. 30 Ocak 2009
  15. bare

bare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm herkeze ben aranıza yeni katıldım bana yardimci olabilirseniz sevinirim . embiyolarımızı dondurduk ilk denememizde hamile kaldım fakat kromozon bozukluğu denildi ve düşük olmasını istedi doktorum ve hüsran 2. denememizde embiyolarda dna testi yapılıcakmış bu işlem tabii sperm üzerinde yapılmalıydı bilmiyorduk doktorumuz bize bilgi vermedi ama test yapılırsa ve düzgün çıkarsa o embiyo kullanılıyormu kullanılmıyorsa diğer embiyoda bozukluk çıkarmı neyapabilirim:KK46:

16. 30 Ocak 2009
  17. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Elifefe,

Eğer embriyolarınız gerçekten uygun yöntemle ve iyi bir teknik ile dondurulmuş ise hemen hemen taze embriyo kadar şansınız vardır. Tedavinize aksatmadan devam ediniz. Başarılı sonuçlar diliyorum.

Sağlıcakla kalın.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
    Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

mutluege bunu beğendi.
  18. 30 Ocak 2009
  19. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba doktor bey benim size bir kac sorum olacakti cevaplarsaniz sevinirim....
    dondurulup saglikli bir sekilde cozulmus kaliteli bir embryonun rahime tutunma sansi nedir ve bu implante olma sureci nedir yani tam olarak kacinci gun yerlesir rahime??
    birde benim transferimden sonra doktorum progestoron vajinal fitil vermedi sadece folik asit verdi bildigim kadariyla progestoron embryonun tutunmasina yardimci olmak icin sizce bu durumda sansim azalmis olurmu???son olarak sormak istedigim tarnsfer sonrasi hicbir vajinal ilac kullanmaksizin 2. 3. gununden sonra akinti olmasi ne anlama gelir???vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkurler...saygilar...

Son düzenleme: 30 Ocak 2009
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.