dondurulmuş embriyolarını başka merkezde deneyenler?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve dorukk tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

30 Eylül 2009
    Konu Sahibi : dorukk
  1. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaşlar benim ilk tüp bebek denememde gebeliğim malesef hüsranla sonuçlandı.şimdi 8 tane embriyom var dondurulmuş. bunları başka bir merkezde denemek istiyorum.bugün görüştüm biryerle..yalnız kafam karıştı malesef embriyolar taşınırken sorun oluşurmu çok merak ediyorum..bu şekilde yapıp gebeliği oluşan varmı?lütfen bana umut olun.. kafamçokkarıştı

2. 30 Eylül 2009
  3. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    benim bildiğim kadarıyla embriyolor nerde dondurulmuşsa orda transfer edilir. yani çözme işlemi dondurulan yerde yapılabilir diye biliyorum. zaten en önemli aşama çözme işlemi transfer fazla farketmez.

4. 30 Eylül 2009
  5. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bisi mümkün değil canım onlar koyulu oldu şeyle yeni hstsaneyegelir diye düşünüyorum transfer öyle yapılır cozme işlemimin iyi yapıldı bı yere git bari

6. 30 Eylül 2009
  7. EU2

EU2 Guest

canim tasinacagi yer varmi acaba ayni derecede yani ayni soguklukta onu ogrenmen gerek
    ben hic duymadim

8. 30 Eylül 2009
  9. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ben bugün selman laçin beyle görüştüm. bahçeci kliniğinide aradım her ikiside özle bir termos yardımıyla taşınmanın mümkün olacağını söyledi ama ben yinede böyle birşeyi hayata geçiren birileri varmı neler yaşadılar onları merak ediyorum... neticede ikiside istanbulda merekzlerin merkeze ulaşması en falz 30 dkmı alır. ama umarım bi sorun olmaz....

10. 1 Ekim 2009
  11. salomes

salomes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de hiç böyle bir şey duymadım açıkçası..sen transferin mi doğru yapılmadığını düşünüyorsun?
    bi merkezde hazırlanmış embriyoları başka bir merkeze transfer ederler mi bilemedim şimdi..embriyoların olduğu kliniğe sorman en mantıklısı..

12. 1 Ekim 2009
  13. isis2

isis2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    doruk selam canım,
    bende bu sefer dondurulmuşlarla deneyeceğim . konu hakkında bi bilgim yok ama umarım gönlünün yattığı şekilde hayırlısı ile olur herşey canım

14. 1 Ekim 2009
  15. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    ben bahcecide tüp yaptırım
    şu kadar söylim memorialle almanın çözdürme işlemi çok başarılı
    5 tane donmuş spermden 3 saglam çıkıyor bu çok büyük bi başarı bizim donmuş spermle yapıldı başka hastaneler bunu uygulamıyo çözülünce canlı kalmıyolarmış vs diye.. benim arkdaşım hasekiden memoriale aktarmıştı tuttuda valla 3 tane