dondurulmuşla hamile kalan varmı başarı şansı normalle aynımı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve miss_capraz tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

8 Haziran 2010
    Konu Sahibi : miss_capraz
  1. miss_capraz

miss_capraz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilen varsa yazsın lütfen en kısa zamanda dondurulmuşumla devam edicem

2. 8 Haziran 2010
  3. deryahmet

deryahmet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk olarak bebeişlerini kaybetmene çok üzüldüm. Ben dondrulmuşlarla hamile kalan anne adayıyım şuan 23 haftalık oğluma gebeyim. Bizim problemimiz açıklanamayn infertiliteydi. ilk denememde 3 adet iyi derece embr.transfer edildi ama tutmadı. dr. dondurulmuşlarla şans daha düşük dedi tazelere göre çok umutlanma dedi ama benim emb. ilk günkü tazeliğini koruyordu.yani kalitelerinden ödün vermedi. benim oğlum bana sımsıkı tutundu. hayırlısıyla kucağıma alacağım günü bekliyorum. Dondurulmuşlarla olmayacak diye birşey yok yeterki nasip etsin rabbim bu yüzden kasma kendini ben dodnurulmuş transferimde çok rahatttım stres hiç yapmadım rabbimde nasip edince tutundu küçük meleğim. sanada bu yolda bol şans diliyorum. Rabbime bırak kendini.

4. 8 Haziran 2010
  5. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim bende dondurulmus embroyomla deneyecegim icin arastiriyorum, ney nedir diye. oncelikle gordugum deryaahmetin anlattigi gb embroyolarimizin cozulunce ne durumda oldugu iyi olurlarsa normal kadar sansimiz var. hatta bazi kadinlarin sansi duruma gore daha fazla, cunku normal surecteki tup bebekte aldigimiz hormonlar vucudun dengesini bozdugu icin embroyonun saglikli tutunmasini engelliyormus, bu gruptaki kadinlara donmus embroyo sansi normale gore daha yuksek oluyormus.
    embroyolarim saglikla cozulmez mi diye bir strese de girme yuzde yetmisi sekseni basariyor diyorlar.
    eger psikolojin izin verirse beklemeye ikinci regleni bekle ki vucudun hormonal olarak iyice duzelsin. hatta uc regle bekle diyen doktorlar da var o biraz yapilcak kontrolune ve testlerine gore karar veriliyor sanirim.
    ben dondurulmus embroyonun sansinin hic de az olmadigina ikna oldum hatta yabanci siteler de okuduklarim turk sitelerinde okuduklarimdan daha umut verici, zaten ben basta cok sicak bakmadim dondurmaya burdaki(fransdaki) embroyolog bana cok kizdi, olur mu hic oyle mantik dondurulmus embryo cok buyuk bir sans kesinlikle dondurmalisin diye.
    Insallah her sey gonlunce olur, kesinlikle yilmadan yola devam edecegiz, dogru zaman gelince Allah bize de nasip edicek Insallah.

6. 8 Haziran 2010
  7. 30temmuz

30temmuz kuzum gel artık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim dondurulmuş transferin perşembe günü yapılacak Allah izin verirse
    sen görüştün mü doktorunla transfer tarihin bellimi.

8. 8 Haziran 2010
  9. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Miss çapraz bebeklerini kaybetmene çok üzüldüm.ınşallah bu denemende tekrar miniklerine kavuşursun.Ben dondurulmuşlarla hamile kaldım.Bence nasipte kısmette varsa dondurulmuş taze farketmiyor.Bir de sana sevindirici bir şey söyleyeyim.Hamile kalınmış embriyoların dondurulmuşlarının da tutma oranı çok yüksekmiş.ınşallah bu seferde hamile kalıp bebeğini kucağına alırsın...

10. 8 Haziran 2010
  11. miss_capraz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana umut verdiniz sağolun kızlar ben cuma ankaraya gidiyorum doktorum konuşmak istiyorum senle dedi bende su toplama olmuştu zaten onada bakcaklar ben hemen istiyorum dondurulmuşlarımda biri 8 biri 7 hücreliydi transfer edilip düşenlerde öyleydi iki dondurulmuş var allahım umarım onlar düşmez tutar çünki 4 denemem olucak sanırım su toplamasından düştü bebeklerim bana öyle geliyor ama patalojiye gitti bakalım sonuç ne çıkıcak neden düştüğü anlaşılır allah hepimizin yardımcısı olsu gözümün önünden gitiyo bebeklerim nasılda yan yana tutunmuşlar tek parça düştüler hala içim yanıyo allahıma inanıyoru her şerde bir hayır vardırr

12. 9 Haziran 2010
  13. sinem8484

sinem8484 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    cnm öncelikle allah sanır versin aynı acıları bende 2 defa yaşadım çok zor 2.denemem dondurulmuştu bebnimde doktor tutunma şansı daha az demişti tazelere göre fakat tutundu bebişim ama yine kaybettim onu 3.denememde 1.kalite olmasına rağmen tutunmadı bence çok farketmiyor yeterki rabbim ol desin morelini bozma desekte boş biliyorum 2yıl oldu ilk bebklerimi kaybedeli ama acısı gitmiyor rabbim sabır versin yeni tedavinde hayırlı olur inşallah

14. 10 Haziran 2010
  15. miss_capraz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    başka kimse yokmu dondurulmuşla ilgilibilgisi olann

16. 10 Haziran 2010
  17. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben dondurulmuslarla hamile kaldim miss capraz..

Daha once dondurulmus transferde hamile kalma sansinin daha yuksek oldugunu duymustum. Daha az ilacla yapilan bir tedavi oldugu icin dogal gebelige cok daha yakin demislerdi. Transfer gunu embryolarin biri %100 digeri %80 iyi durumda demislerdi. Cok sukur ilk dondurulmus denememde hamilelik oldu. 5. gun dondurulmuslariydi bizimkiler. Insallah send en yakin zamanda hayirlisiyla bebegine kavusursun yeniden. Dondurulmuslarin varsa hic uzulme cok daha kolay bir tedavi..

18. 10 Haziran 2010
  19. sevim_li

sevim_li oğlum+kocam=benn Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle geçmiş olsun çabuk atlatırsın inş bende 3, denememi dondurulmuşlarla yaptımşuan kan tahlili yaptırmadım amayaptığım idrar testleri pozitif şuan çözülme işlemi çok önemli sorun yoksa tazeyle aynı şansta