dondurulmuşlarla 2.ama toplamda 3. deneme ve YARDIM

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve TABTA tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Nisan 2010
    Konu Sahibi : TABTA
  1. TABTA

TABTA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba hocam.ben de iç hastalıkları doktoruyum.yaşım 30,eşimin yaşı 43...1,5 yılıdr bebek istiyoruz.2 negatif sonuçlanan aşılamam ve 1 tane taze siklus bhcg:10;1 tane dondurulmuşlarla bhcg:145 ama sonrası kimyasal gebelik.şimdi bir defa daha dondurulmuşlarla denemeye hazırlanıyorum ama artık çok yoruldum.bilinen bir sebep yok.protein c ;s;at 3;bilimum trombofili,antifosfolipid ab lerine bakıldı sorun yok.siklus uzunluğum 28 gün.3.gün fsh,lh,e2 normal sınırlarda.eşimdede sorun yok. Ama ortada bebekte yok. 2 defa kimyasal gebelik yaşadım.çok korkuyorum hiç bebeğim olmayacak diye.bu denemem gelecek ay başlayacak.ama yardıma ihtiyacım var.ne yapmalıyım? Ne yapmamalıyım? Hepsi 3.gün transferiydi.sizinde böyle hastalarınız olmuştur mutlaka bu tür hastalarda survey nasıl ilerler?bana yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler.

2. 19 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar oncelikle gecmis olsun biyokimsal gebeliklerin sebeblerine bakarken genetik ve enfeksiyonu ekarte edilmesi oncelik teskil eder eger bunlarda bir sorun yoksa laboratuar sartlarini transfer dahil sorgulamakda fayda var bundan sonrakiler daha ince detay gormek ve detaylandirmak yararli olur kanaatindeyim kolay gelsin

4. 19 Nisan 2010
  5. TABTA

TABTA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar çabuk cevabınız ve ilginize çok teşekkürler.enfeksiyon derken cmv ve toxo mu demeK istediniz?genetik derken de erkek ve kadının periferrik kanından bakılan kromozom analizimi yoksa embryo da bakılan PGT mi demek istediniz?bir de kimyasal da olsa gebeliğin oluşması ilerde gebelik oluşabileceği anlamına gelirmi?bir sorunumda ovulasyonunum adetimin 8-10 uncu günlerinde olması infertilitenin sebebi olabilir mi;erken ovule olduğum için döllenme olsa bile endometrium daha hazır olmadığından tutunamıyor olabilir mi ve bizim sebebsiz infertilitemizin sebebi bu olabilir mi?böyle bi tanım varsa bunun bi çaresi var mı? teşekkürler.

6. 21 Nisan 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar enfeksiyon derken clamydia ureoplazma ve kr.endometrite sebeb olabilecek patojenler genetik olarak da oncelikli olarak periferik kanda bakilan kromozom analizi onun sonucuna bagli olarak pgd. kimyasal gebeligin olmasi ilerde saglik gebelik olmasinin bir gostergesi olabilir fakat sizde iki kez olmus ki bu yukardaki durumu dusundurmemeye baslar. ovulasyonunuzun erken olmasi gebe kalinmamasinda cok erken olmamasi kaydiyla ki sizinki degil problem teskil etmes zaten yas ilerledikce fizyolojik olarak folikuler faz kisalir ; 8-10 gunluk sure endometriumun hazir olmasi icin yeterli bir suredir. sebebsiz infertilite icin yapilcak bir takim testlerin sonucunu gormek lazim sevgiler

8. 21 Nisan 2010
  9. TABTA

TABTA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler görüşmek üzere

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.