Dönence ve anadizi

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve nesemese tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nesemese
  1. nesemese

nesemese Mevlam bizi koru.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar nereye, nasıl bakacağımı bilemedim. Bazı topiklerde sordum ama arada kaynadı gitti, tam cevap alamadım..İnşallah 2,5 ay sonra oğluşum geliyor. Tavsiyelerinize ihtiyacım var yine:))

1-Yatağına dönence alıp almamak konusunda kararsız kaldım. Alırsam da hangi markanın, hangi dönencesini tavsiye ediyorsunuz? Bazı doktorlar dönencelerin bebeklerin gözlerini şaşı yaptığını söylüyormuş, bu doğru mu?
    2-Anadizi almak istiyorum, hani şu anakucağına benzeyen ama hem sağa-sola hem ileri-geri hareket edenlerden. Onların da hem yanları biraz yüksek ve cibinlikli türleri var hem de sade olanları var. Kullananlar yardımcı olabilir mi? Öncelikle işe yarıyor mu? Onca para verip de kullanmamak da var işin ucunda...

2. 12 Ağustos 2010
  3. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    ana dizi hakkında bir bilgim yok. ama dönencenin bebeklerin zeka gelişiminde çok faydası olduğunu duyudum hatta aldım çoktan :)

Fisher Price Mutlu Düşler Dönence - Oyuncak - joker.com.tr

biz bunu aldık tabi sen bu kadar pahalı bişey almak zorunda değilsin.. dönencenin dışında tavana yıldız yansıtıyor ve müzik ve gece lambası var.. ayrıca bebeği uyandırmamak için uzaktan kumandası var yanına gitmeden kapatabiliyorsun :) kısacası bunu değilse bile mutlaka bir dönence edinmelisin bence..

4. 12 Ağustos 2010
  5. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Saolasın Harpycim, gerçekten kararsız kaldım ben de..Sonuçta bebişle yalnız kalıp uyutmaya çalışacak olanlar biz anneleriz inşallah...Şimdiden çözüm için ne gerekiyorsa düşünmek gerek aslında..Bugün eşime gidip bir bakalım dedim ama istemedi, sanırım gene bana kalacak bu işler:KK43:(

6. 13 Ağustos 2010
  7. ozcan06

ozcan06 Guest

Bazı uzmanlar dönencelerin otizmi tetiklediğini söylüyor iyice bir araştır istersen

8. 13 Ağustos 2010
  9. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    benim bildiğim otistik çocukların dönen nesnelere ilgisi vardır.. dönen şeyler otistik yapmaz.. eğer bir kaynak varsa elinde eklermisin? çünkü ben böyle birşey bulamadım...

10. 16 Ağustos 2010
  11. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım nereden araştıracağımı, nerelere bakacağımı da bilemedim ki:KK43:( sen nereden duydun/okudun?

Ben de merak ettim şimdi gerçekten de..

Kızlar anadizi hakkında kimse birşey bilmiyor mu????:KK43:( eşim herikisini de çk gereksiz görüyor, kullananlar tecrübelerini paylaşabilirler mi lütfen, çok gerekmiyorsa almayalım...

12. 20 Ağustos 2010
  13. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar anadizi olarak aşağıdakilerden hangisi daha kullanışlı olur acaba?

14. 13 Eylül 2010
  15. cigdem_bluerose

cigdem_bluerose RoSe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Slm Canım Bende bir kaç modelde tereddütte kaldım. Bu ürün uzaktan kumandalı sanırım. Bu çok iyi. Birşey soracağım. Bazı dönenceler sensörlü yani çocuk ağladığında otomatik olarak devreye giriyor. Bunda böyle bir özellik var mı acaba? siteye baktım açıklamasında yazmıyordu da. Tşk.

16. 13 Eylül 2010
  17. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bu konuda bilgim yok umarım Harpy seni görür ve cevaplar. İstersenözelden sor, bize de bilgi ver. Ben hala dönence ve anadizi alamadım, karar veremiyorum...

18. 13 Eylül 2010
  19. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bizde aynı dönenceden kullanıyoruz,hayır sensörlü falan değil,sadece kumandası var,biz memnunuz,sadece karyolamıza tam oturmadı:KK43:sağlaştırmamız lazım,kızımın kafasına düşer diye tam altına yatırmıyorum,bizim karyolanın üstü bombeli gibi ,onunda oturucak yeri düz,bilmiyoruz nasıl halledicez.