Dopler akım kaybı nedeniyle erken doğum yapanlar yardım!!

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve il_nar tarafından 10 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : il_nar
  1. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba,

25+4 haftalıkken taniyon yükselmesi ile hastaneye yattım. Hastanede yattığımın 16. günü ve şu an 27+4 günlük olduk. Doblr akım kaybı teşhisi kondu. (ayrıca preeklemsi başlangıcı cıktı). Bebeği besleyen damarda kan akım kaybı olduğundan bebek gelişemiyormus. Suyum normal, bebek hareketleri var, bebeğimin solunum u normal. Ama gelişmesinde (kilo) gerilik var. Bugün doktorum 29. haftada alınabileceğinmi söyledi. Yaşama şansı olurmu, çok korkuyorum. Henüz 700-800 gramda. Bu sorunla karsılasan varmı aranızda.

2. 10 Temmuz 2009
  3. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    hiç umudunu yitirme canım ki bebeğin seni hissediyor ona bu endişeleri yaşatma allahtanda üöit kesilmiyor benimm bir tnıdığım 6.5 aylıkken doğum yaptı ve 800 gr doğdu anlattıklarına inanamamıştım bez boğazına kadar geliyordu damarları şeffaftı derileri bebek gibi bile görünmüyoru diyordu ama çabaları sonuç verdi şimdi canavar gibi bir oğlan yaşıtlarından çok daha fazla iri. bence dr nun tavsiyelerinden çıkma ve bol bol dinlen hiç kalkma hamileliğinin tadını çıkar.

4. 12 Temmuz 2009
  5. pakize10

pakize10 Guest

arkadaşım benim sorunum seninkinden farklı ama benim bebeğimde de gelişme geriliği var 3 haftaya yakındır kilosunda gr kadar artış olmamış inş bebeklerimize bişey olmayacak arkadaşım kalbimizi ferah tıtmaya çalışalım.

6. 12 Temmuz 2009
  7. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Ebrizm, canı m desteğin için çok teşekkür ederim. Umarım benim bebeğim de sağlıkla dünyaya gelir ve bu zor savaşı biz kazanırız.

Pakize'cim, sana da cevapladıın için cok teşekkürler. Bugün 18. günümz oldu.Sağlıkla bebeklerimizi kucagımıza almayı diliyorum.

8. 12 Temmuz 2009
  9. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    ilk önce geçmiş olsun cnm

inş RABBıM hayırlısıyla bebeğinin sağlık durumunun iyi olmasını nasip eder

29 haftalık bir bebeğin yaşama şansı elbette yüksek

moralini yüksek tut ve yaradama sığın herşey yolunda ve gönlünün istediği şekilde olması dileğiyle

10. 12 Temmuz 2009
  11. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Canım,

29 haftalık bebeklerin yaşama şansları elbette yüksek, bende dualarımı hiç eksk etmiyorum ve ümidimi kaybetmemeye çalışıyorum. Benim bebeğim dopler akım kabı nedeniyle beslenemiyor ve gelişim o yüzden geri ne yazıkki. Doktorların değişik ölçümleri oldu. 650 ile 800 gram arasında ölçümler aldılar. Endişem o yüzden biraz da . ,Erken doğum yapıp 1 kilo üzerinde olanlar daha şanslılar. Allahım yardım ederde benm minik kızım da yaşama tutunur inşallah. Yarın hayırlısıyla 28. haftaya girricem. Dilerim ki, gelişiminde artış olur ve organ gelişimi olur. Allah herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin umarım.

12. 13 Temmuz 2009
  13. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    eğer hayırlısıysa nasip kısmetse herşey güzel olacak

dualarımdasın cnm

14. 14 Temmuz 2009
  15. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kan akımının nedeni nedir bişi dedilermi? bende de varmış geç kalındı ne yazıkki..benimkinin sebebi kanda pıhtılaşmaymış...sen geç kalmadan doktoruna bi sor istersen ilaçlarla kan akımı sağlanabiliyormu die?

16. 14 Temmuz 2009
  17. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun, inşallah herşey yoluna girer, moralini yüksek tut, duanı eksik etme, hayırlısıyla sağlıkla kucağına alırsın inşallah...

18. 15 Temmuz 2009
  19. ylmznrmn

ylmznrmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun bende aynı durumları yaşadım, ne olur 29-30 haftayı bulmaya çalış, hiç bir şeyi kafana takmamaya çalış, tansiyonlarının sakin çıkmasın
    bende aynı durumdan dolayı 27+3 de doğum yaptım 700 gr oğlum oldu,