doqum sonrası sımdıkı halınız

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve aysem_ayse tarafından 31 Ekim 2008 başlatılmıştır.

31 Ekim 2008
    Konu Sahibi : aysem_ayse
  1. aysem_ayse

aysem_ayse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    nerden baslasam bılemıorum en nefret ettıgımden baslıyım
    karnım yanı gobegım gıttı dıyebılırım ancak bazen oyle bır sısıyorkı 7 aylık gıbı:çok üzgünüm:
    catlaklarım hala ıgrencccc ve karnımda uyusukluk hala var hamılelekte karnın bolgem cok kararmıstı hala gecmedı:1no2:
    belımde agrılar var:1closedeyes:
    sol kolum kızımı tasımaktan kas yabtı ve muthıs agrıo:bbo:
    pantolonlarım oluyor ancak yanlardan lop lop etler fıskırıyorkafamçokkarıştı
    54 le hamıle kaldım 74 le doguma gırdım suanda 60 kıloyumhihoyyyt
    gozlerımın altında morluklar olustu :1shok:
    saclarım cok dokuluyor kel kalabılırım :nazar:
    kendımı eskıden daha gusel bulurdum sımdı ynalara bakmak ıcımden gelmıyorsengözlerimebaksanab
    hamıleyken bukadar ıstahlı degıldım sımdı acaıp yemek ıstıyorum
    tek gusel yanıı bu saydıklarımın ıcınde kızım ıcın olmeye bıle deqer sızde durumlar nsılhihoyyyt

2. 31 Ekim 2008
  3. sgselçuk

sgselçuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben sendende kötüyüm diyebilirim
    göbeğim 3 aylık gibi duruyo,
    tek kilo problemim yok.47 hamile kaldım 62 ile doğurdum şimdi 50 kiloyum
    acayip halsiz ve bitkinim
    banyodan banyoya saç tarıyorum çok dökülüyo
    karnımdaki çatlaklar berbat hala sızlıyo
    yüzümün solduğunu hissediyorum.bende senin gibi önceden kendimi çok beğenirdim şimdi ise asla

4. 31 Ekim 2008
  5. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    2007 agustosta dogum yaptım.. 53 kıloydum... 70le doguma gırdım... dogumdan sonra hızla kılo aldım.. ilk 9 ay 67kıloyum.. tam bır yıl sonra 59a ındım.. sadece belım kalınlastı..
    tam eskıye döndum derken sanırım yıne aynı maraton baslıycak...
    mrk etmeyın gececek.. kendımı eskısınden guzel buluyorum...
    bu arada saclarım hala cok dokuluyor... bebısım 14 aylık oldu..

Son düzenleme: 31 Ekim 2008
  6. 31 Ekim 2008
  7. zeseze

zeseze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    güzel bir başlık olmuş arkadaşım teşekkürler. kendimizden de bahsetmemiz lazım.
    ben 55.5 la hamile kaldım 63.5 la doğuma girdim. şimdi 54.5 kiloyum.
    göbek biraz var. ama ben daha önce de göbekliydim zaten. eşim öncekiyle aynı diyor bana da öyle geliyor.
    ameliyat yerim çok uyuşuk başkasına dokunuyormuşum gibi geliyor. ayrıca benim ameliyat kesiğim yamuk:)))hala fazla bastırdığımda içi acıyor.
    saç dökülmesine gelince bunu çok kişiden duydum ama bende henüz böyle bir sorun yok.
    kendimi çoooooooooooooooooooook güzel hissediyorum ve hiç bu kadar pozitif sabırlı olmamıştım. çünkü ben ANNEYİM VE ÇOK MUTLUYUM.

8. 1 Kasım 2008
  9. helinasli

helinasli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yaa hep zayıflar yazmıs dertlerini..ben öleyim o zaman bu kilolarla dert yanıyosunuz..
    ben 17.5 kilo aldım dogumda..ve dogurur dogurmaz 15 kiloyu verdim..
    ama hamilelikte yemiyodum bu kadar inanılmaz iştahım açıldı..
    yedikce yiyesim geliyor..yedikce kendimden tiksiniyorum..
    kıyafetlerimden nefret ediyorum..bu yuzden hicbiryere gitmek istemiyorum..
    alısveris yapmak istemiyorum cunku kilo vermek istiyorum..
    ama oglum emerek canımı çıkarıyo ve her seferinde rejimin kenarından dönüyorum.
    Allahtan sacla ilgili bir problemim yok, benim hamilelikte tutam tutam dökülürdü ama şuanda iyi..
    Düzelmek istiyorum artıkkkkkkk!!!!!

10. 1 Kasım 2008
  11. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tüm bu bahsettikleriniz doğum sonrası gayet normal..
    yapmanız gereken vitamin ve protein ağırlıklı beslenip mümkünde gün için yürüyüşler yapmak
    yarındaki çizgi zamanal zaten kaybolacaktır..
    annelerin doğum sonrası saç dökülme sorunları olur
    ama ilk 6 aydan sonra saç kendini topralamaya başlarrr
    yapmanız gereken bunalr normal kabuledip,kendinize özen göstermek...

12. 1 Kasım 2008
  13. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bebeklerini sık sık emzirerek ve hamurişi-tatlı-kızartmalardan uzak durark bu dönemde de çok hızlı kilo verebilirsiniz.
    anneler adet görmeye başladıktan sonra daha hızlı verir,işin sırrı doğru beslenme ve sık sık emzirme
    bebeklerinizi arabalarına koyup gün içinde 1 saat yürüyüşler yapabilirsiniz mevsim daha uygunnn

14. 1 Kasım 2008
  15. @ANGEL@

@ANGEL@ tahayla şevvalin annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    bende ağustosta doğum yaptım bu 2 bebeğim benim 64 ile hamile kaldım 85 ile doğum yaptım ben baya aldım şuanda ise 74kiloyum verilecek kilolar daha var eski pantolonlarıma sığmıyorum daha iştahım çok açık dikkat etmiyorum fazla ilk doğumdan sonra dikkat etmiştim oğlum çok zayıftı o yüzden kızım maşşalah kilosu iyi o yüzden sorun etmiyorum kilolarımı kızım sağlıklı olsunda o yeter bana

16. 1 Kasım 2008
  17. dilek_286

dilek_286 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    göbegimdeki o çizgi ve yogun siyahlıgı gördukçe sinir oluyorum...göbegime hiç bakmak istemiyorum :KK43:devamlı gizliyorum..hala şiş 3 aylık gibi...ve dokununca göbegime agrı oluo...5 kilo fazla var...20 kilo aldım toplam..ama 5 kilo kaldı...kıyafetlerim hiç olmuooo..almak istemiyorum..kilo vericem inş..ama esoftman giymektende sıkıldım...öyle işte...rejene alıcam bakalım..insallah toplar göbegimi çok kotu duruyor ..asla bikini giyemem böyle olursa....

18. 1 Kasım 2008
  19. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

öyle bi konuya değinmişsiniz tam benim can alıcı noktam:):bbo:
    54 le hamile kaldım 79 la doğuma gittim şimdi 66 kiloyum .eski kıyafetlerimin hiç biri t-shirtlerim bile olmuyo :KK43:-tatlicadiarzu- göbeğim 5 aylık gibi hiç bir yere gitmicem diye bağırıyor sanki:jeyyar:
    karnımdaki çizgide duruyor hala rengi açıklaştı sadece.yeni kıyafet almaya gittim kendimden resmen tiksindim 38 bedendim 42 beden olmusum her yerimden et fırlıyormuş gibi geliyo.bunalıma girmemk için aynalara pek bakmıyorum içimdende ben zayıfım diyorum:bbo:
    yemek konusuna gelince 15 gün önce az yiyeyimde zayıflayayım dedimki sütüm nerdeyse yok olacaktı kızım ac kalmasın diye tekrar yemeklere dönüş yaptım evet hamilelikte bu kadar benimde iştahım yoktu şimdi offffffcokacimcoook
    ama inşallah düzelecek en azından kızım bi kendini toparlasın yemeyince sütümnde olmuyo:KK43:
    kendimi çok çirkin hissediyorum eşim bile beni sevmiyormuş gibi geliyo bazen-tatlicadiarzu-
    bunların yanında en güzel olan dünyalar tatlısı meleğim iyki var.o na bişey olmasın ben 10 kilo daha almaya razıyım:asigim: