Dört çekirdekli bilgisayar çıktı

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve Elif tarafından 5 Mart 2007 başlatılmıştır.

5 Mart 2007
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.147
    Ödül Puanları:
    438
    Casper'den yapılan yazılı açıklamada, yeni modelin masaüstü bilgisayarlarda tek bir mikroişlemci içinde eşzamanlı çalışan dört adet beyin yerleştirilerek geliştirilen dört çekirdeğiyle hem kurumsal hem de ev kullanıcısına maksimum hız ve performans sunduğu kaydedildi.

Dört çekirdekli işlemci, kullanıcıların diğer uygulamalar çalışırken arkada virüs koruma programlarını da daha rahat ve hızlı çalıştırmalarına olanak tanıyor. Dört çekirdekli bilgisayar KDV'siz 2 bin 199 dolardan satılıyor.

2. 9 Mart 2007
  3. tuluat

tuluat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hoş gelmiş sefa gelmiş de pek uygun bir fiyata gelmemiş :KK43: Ben en fazla 1000 usd falan olur diye düşünüyodum. Walla sıkı bir oyun kullancısı, biraz parası varsa ne yapar eder alır:))) Ama yine de 4 çekirdekli işlemcileri destekleyen uygulamaların fazla sayıda olmamasından, ben bireysel kullanıcılara çok hitap edecğini sanmıyorum en azından şu an için. Ama tabii tek avantajı hız değil, 4 çekirdeki olduğu için ısınma, ek fan takma vs. gibi problemleri de olmaz. Ayrıca yukarı da dediği gibi 4 çekirdeğin 1' ni virus programına harcasa kalır 3 çekirdek, bu da rahatlıkla yeter. Neyse 2 ay sonra 6 hatta 8 çekirdekliler çıkar fiyatlar yarı yarıya düşer :) Hatta 4-5 ay içinde amd'nin de 4 çıkar.

4. 11 Mart 2007
  5. sozyasi

sozyasi Hüzün Dostu..! Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    O Ne kadar Para BiLmiyorum Ama Bende geçen Sene 2400 ytL verdim. Ben Değil Babam Verdi Tabi. Benden Habersiz ALıp Süpriz Yaptı. Keşke Bana Danışsaydı, Daha Uygun Fiyata Da BuLabilirdik Ama Nasip. Dört ÇekirdekLi Bizim üzerinde ÇaLıştığımız ProgramLar İçin harika oLur Çünkü Program yazdığımız ProgramLar BiLgisayarLarımızı Baya Kasıyor.