Dörtlü Test - Amniyosentez

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nilufer54 tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

30 Mart 2010
    Konu Sahibi : nilufer54
  1. nilufer54

nilufer54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hanımlar ikili ve dörtlü testi riskli çıkıp da amniyosentezi temiz çıkan var mı? Varsa burada paylaşır mısınız lütfen...

2. 30 Mart 2010
  3. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bu konuyla alakalı bir çok topik ve bir çok da yorum var. Onları bulmanı tavsiye ederim.

4. 4 Ekim 2010
  5. grapher

grapher Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    73
    Ödül Puanları:
    108
    dörtlü test taraması topikleri hiç görmedim acaba yaptıranlar var mı? bende 12-16 ekimde yaptıracağım dörtlü tes taraması nasıl bişi 2 li test gibi mi yoksa? çok merak ediyorum

6. 4 Ekim 2010
  7. dillerim_lal

dillerim_lal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    108
    amniyosentezle ilgili belki 3-4 topiğe yazmışımdır.amniyosentez yaptırdım ikili testim güzel üçlü testim riskli çıkmıştı daha bunun dörtlüsüdemi varmışşşşş.üstüne para verseler yaptırmam zaten amniyosentez yaptırdım daha ne yapayım.bu testler insanı strese sokmaktan başka bir işe yaramıyor.ama riskli çıktıysa amniyosentez yaptırmakta fayda var.korkulacak birşey değil 5 dakikada oluyor.

8. 4 Ekim 2010
  9. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    4'lü test 3'lü testin bir kan değerine daha bakılan hali. Yani 3'lü testte bakılan değerler + inhibin A diye bir değere daha bakıyorlar adı o yüzden dörtlü test. İşin içine bir değer daha girdiği için 3lü teste kıyasla daha güvenilir olduğu söyleniyor, hafta olarak 3lü testle aynı haftalarda yapılıyor. Devletin karşıladığı 3lü test, dolayısıyla SGK üzerinden yapılan işlemlerde 3lü tercih edilirken, özel doktora gidiliyorsa üçlü yerine dörtlü önerilebiliyor.

He ikili hem de dörtlü riskli çıktıysa amniyosentezde fayda var, arkadaşların dediği gibi bu konu ile ilgili bir çok topic var onlara bakabilisiniz.