Doru Yolu Tek Soruda Bul

Konusu 'Zeka Olimpiyatları' forumundadır ve deryadeniz8380 tarafından 7 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    7 Haziran 2009
    Konu Sahibi : deryadeniz8380
  1. deryadeniz8380

deryadeniz8380 Oğlum EGE abi oluyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ankaraya gideceksiniz.Gideceğiniz yolun ilerisinde yol ikiye ayrılıyor ve tabela yok.Hangi yolun Ankara yolu olduğunu öğrenmek için de çatal yolun başlangıçındaki evde yaşayanlara sadece bir soru sorma hakkınız var.Bu evde biribirine tıpatıp benzeyen ikiz kız kardeşler yaşıyor.Fakat birisi sürekli doğru, diğeri sürekli yalan söylüyor.Kapıyı çalın tek bir soruyla doğru yolu bulun.alkisalkisalkis

2. 25 Haziran 2009
  3. Sinpac

Sinpac Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yalancı ikizin hep yalan söylediğini varsyıyorum.

İkizlerden birine giderek, yollardan birini gösteririm ve bu yol Ankara'ya gidiyor değil mi diye kardeşine sorsam ne cevap verir diye sorarım. Sorduğum kişi yada ikizi yalancı olduğu, diğeri de doğrucu olduğu için, bana gelen cevabın tersi doğrudur. Yani evet derse, gerçekte diğer yol Ankara yoludur. Hayır derse de ben doğru yolu seçmişim demektir.zemuszemus

4. 26 Haziran 2009
  5. deryadeniz8380

deryadeniz8380 Oğlum EGE abi oluyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sinpac bilmiş arkadaşlar alkisalkisalkis
    kapıyı çalıp sorulacak tek soru:ankaraya giden yolu içerideki kardeşine sorup bana söylermisin?
    eğer yalancıysa doğrucu olan doğru yolu söyler fakat yalancı bize söylerken yanlış yolu söyler
    eğer doğrucuysa kardeşi yanlış yolu söyleyeceği için oda aynen yanlış yolu söyler
    her halukarda ters yol doğrudur

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Eylül 2009
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.