dostluk mesafe tanımaz

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve BENOZ tarafından 5 Nisan 2008 başlatılmıştır.

5 Nisan 2008
    Konu Sahibi : BENOZ
  1. BENOZ

BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Sevdikleriniz sizden kilometrelerce uzakta olsa da yalnız değilsinizdir şu hayatta. Sizi düşündüğünden emin olduğunuz bir yürek varsa asla güçsüz de düşmezsiniz uzaklarda. Hani hep derler ya gözden uzak olan gönüldende uzak olur diye. Yok öle bir şey gönüle dokunmayı bildikten sonra, ister 5 adım ötede ol ister denizler ötede ikisi de aynı. Sevgi dil, din, ırk ve mesafe ile orantılı değildir ne kadar içtenlik taşıdığı ile orantılıdır.
    Farklı şehirlerde, farklı ülkelerde de olsanız farklı farklı hayatlarda yaşasanız , bazen aynı anda telefonlara sarılırsınız, bazen de eş zamanlı mesajlar çekersiniz dostunuza. Hayatı onunla beraber yüklersiniz omuzlarınıza.. Sıkıntılara çareler ararsınız, sevinçlere kutlamalar yaparsınız ayrı ayrı şehirlerde...
    Hatta bazen onun canı yanmadan günler öncesinden canınız yanarda siz bile şaşırırsınız rastlantılara. Ama inanırsınız o sizin canınızdaki parçadır çünkü.
    Seviyorsunuzdur, seviliyorsunuzdur... Onun ne hissettiğini biliyorsunuzdur.
    Radyoda hasret dolu bir şarkı çalar siz şarkıyı değil dostunuzu dinlersiniz. Otobüste giderken gülersiniz durduk yerde çünkü dostla paylaşılan bir hatıra gelmiştir hafıza defterinizden önünüze. Keşke sende gelebilseydin ile başlayan buluşmalar anlatılır saatlerce sonra biraz hayıflanılır beraberce. Bir anda fark edersiniz ki oradadır. Zaten hep yanı başınızda. Bazen umulmadık anlarda gözleriniz dolar ağlarsınız. Sırf uzaklardaki bir dost acı çekiyor diye. Bir güvercinin kanadına yüklersiniz içinizdeki tüm sevgi tohumlarını yolarsınız acısını biraz olsun dindirsin diye. Bir buluta yüklersiniz göz yaşlarınızı, her yağmur damlasıyla ağlarsınız onunla. Onun şehrine ait kültürel faaliyetleri araştırırsınız net sayfalarında. Birlikte programlar yaparsınız gerçekleşmeyeceğini bilseniz de hayal kurmakta parayla değil ya kardeşim deyip gülüşürsünüz msn de veya telefonda...
    Bazen özleminiz öle sarar ki bedeninizi ona dokunmak, yüzüne doya doya bakmak istersiniz. İlk uçakla ya da ilk otobüsle ansızın çıkmak istersiniz karşısına.. Uzun zamandır istediği bebeğine kavuşan minik kızın mutluluğunu görürsünüz haylaz bakışlarında... Kum ile suyun kucaklaşması gibidir bu... Bir merhaba ile başlar her şey paylaştıkça bir nehir olur içinden geçer dostların. Sizde kaptırırsınız kendinizi onun sevinç sarhoşluğuna.. Bazen konuşursunuz hiç nefes almadan dakikalardan ne çalarsam kâr diye. Bazen susarken anlatırsınız tüm hissettiklerinizi gözlerinizle. Görmeseniz bile...
    İşte uzaklarda dostluk böyle bir şeydir. Onun kalbiyle hissetmeyi öğrenirsiniz, tekrarlarla yaşarsınız ayrı şehirlerin inadına...
    Çünkü dostluğun dil, din, ırk ve kilometre tanımadığını en iyi siz bilirsiniz.

alıntı

2. 5 Nisan 2008
  3. CakmaKleopatra

CakmaKleopatra asabiyim kompleksliyim!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    paylaşımın için sağol depük depük depük anne:mymeka:

4. 5 Nisan 2008
  5. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    çok haklısın ....................

6. 5 Nisan 2008
  7. burcukutlu

burcukutlu anne, eş, çocuk, kardeş.. Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    Dostluğun dini ,dili,ırkı mesafesi olmaz .

8. 9 Nisan 2008
  9. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Ayyy ne güzel kendi duygularımı buldum bu satırların içindee . :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

10. 9 Nisan 2008
  11. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    cok dogru ...
    benim canim arkadasim dostum 3 senedir kibrista ve msn disinda gorusemiyoruz ama ben onu cok seviyorum hala kalbim onun icin sicacik....

12. 9 Nisan 2008
  13. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    özümüm çok anlamlı ve güzel
    sanki içimden bizlerden bir yazı
    emeğine sağlık Şeniz

gerçek dosluklar mesafeler ne olursa olsun unutulamaz

14. 9 Nisan 2008
  15. EU1

EU1 Guest

benimde cocukluğumdan beri arkadaşım dostum dediklerimle cok uzaktayız ama telefola arar konuşuruz onlarla olan dostluğumuz aramızdaki bağlar cok güçlüdür mesafeler bizi ayıramaz

16. 9 Nisan 2008
  17. keighburne

keighburne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Mesafeler araya set çekse ne yazar.......sevgide birleşen yüreklerdir önemli olan.........
    gerçek dostlarım geldi gözümün önüne......zaten hiç gitmiyolar ki........
    şuan ikiside uzaktalar.......kendimi buldum bu yazıda........
    emeğine sağlık özümbüş....

18. 9 Nisan 2008
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    emeğine sağlık..çok güzel bir paylaşımdı....