Dostum dediğiniz birinin size olan aşkını-sevgisini öğrenince ne yapardınız?

Konusu 'Sevgini Haykır' forumundadır ve kaderim_48 tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

16 Ekim 2009
    Konu Sahibi : kaderim_48
  1. kaderim_48

kaderim_48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kötükedihüsokötükedihüsoÖyle ki küçüklükten beri beraber büyüdünüz. Yani iyi bir arkadaş ve sağlam bir dost gibi biliyorsunuz. Bir gün bu kişinin size aşık olduğunu veya deli gibi sevdiğini öğrenseniz nasıl tepki verirdiniz?kötükedihüsokötükedihüso

Son düzenleme: 16 Ekim 2009
  2. 16 Ekim 2009
  3. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    ben, evliysem hayatımdan anında silerdim.çünkü bunu bana demesi,ahlaklı bir davranış olamazdı asla... bekarsam da mesafeyi koyar yavaş yavaş uzaklaşırdım. çünkü bu şekilde bir arkadaşlık artık devam edemezdi. her görüştüğümüzde bu karşımdaki insana acı verecekti. bende rahatsız olacaktım. yani şunu dedim ,aman yanlış anlar mı,aman, başka şeye çeker mi
    diye düşünüp ,kendimi kasacaktım ki,buda her iki taraf içinde zoraki sürdürülen bir arkadaşlığa dönüşecekti..
    .aslında ,yine,sonu belli bu dostluğun.. yani eninde sonunda bu açıklamadan sonra ,arkadaşlığın o sağlamlığı kalmayacaktı. yani bitecekti.
    her iki halikardada ben bitirirdim. birinde yavaş yavaş ,incitmeden uzaklaşarak,diğerinde yani evliysem hemen...

4. 16 Ekim 2009
  5. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Başıma geldi,en yakın arkadaşım,çocukken beraber kapı zillerine basıp kaçtığım,misket oynadığım,sünnetinde beraber ağladığım; ağabeyimle birlikte üç kişilik dostluk paktı imzaladığımız arkadaşım,dostum bunu bana söylediğinde nişanlıydı ve evlenmesini tavsiye ettim ve mümkünse görüşmememizi..
    Ha ne oldu,çevreden gelecek tepkilerden çekindiğim için,gördüğümde selamlaştım,eşi de şansıma kıskanç olduğu için çok denk düştü,görüşmememizin bir bahanesi oldu en azından:nazar:

6. 16 Ekim 2009
  7. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Ben dost olarak değilde 7 yıl boyunca birlikte çalıştığım ama bana karşı en ufak bir yanlışını görmediğim şefimin bana olan ilgisini tayin olup gideceği zaman öğrendim ve şok oldum, adam evli, ben evliyim ona söyleyebildiğim o anda sadece kendisinin benim için bir ağbi olduğunu söylemekti, aradan kaç yıl geçti hâla üzülürüm aklıma geldikçe oysa ona sadece bir insan, bir dost olarak değer vermiştim ama aynı zamanda bunu o giderken öğrendiğime sevinmiştim ya değilse aynı odada onunla çalışmam mümkün olmayacaktı. Sonra ara sıra o memleketine geldikçe karşılaştık ama sadece resmi bir hal hatır sormadan başka bir davranışını görmedim şükür.

8. 16 Ekim 2009
  9. PessiMisst.91

PessiMisst.91 ÜniversiteLi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim yakın arkadaşımın bana karşı bazı duygular besledigini konuşmalarından anladım çok kötü oldum ama net şekilde demedi çok şükür.. yoksa ne yapacagımı bilemezdim ve araya mesafe koydum biraz ..

10. 19 Ekim 2009
  11. kaderim_48

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Aynen katılıyorum arkadaşım..

12. 19 Ekim 2009
  13. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.143
    Ödül Puanları:
    488

Başıma 2 yıl önce geldi ne yazıkki...
    Liseden arkadaşımdı...Kardeşlerimden bi farkı yoktu.
    Başım sıkıştıgında hemen onu arardım... Yetişirdi hemen...
    Benimde onunda sevgilisi vardı. Zaman zaman hal ve hareketinden bana olan ilgisi anlardım. Ama tekrar kendime sacmalama kızım. Olcak şey değil derdim...
    Gel zaman git zaman...
    Bana imalı bi mesaj attı. Ne yapsam ne desem modundayım...:eek:lmaz:
    aradan bi iki saat gecti aradım bunu..Direk sen bana aşık mısın ? dedim...
    Evettt hemde cok seviyorum seni diye bagırmaz mı?
    Tepemin tası attı. Sen beni nasıl seversin ya dedim. Nasıl o gözle bakabildin bana dedim...
    Oysa daha 1 ay önce sevgilinden ayrıldın. Sevgiligini sevdiğini söylüyordun dedim.
    Seslenmedi..Bitti artık arkadaşlıgımız sen yoluna ben yoluma dedim...
    Ondan sonraki günler baya aradı...Bi kaç arkadaşıma o beni yanlış anladı vs. demiş.
    Ben dünkü cocuk degilimki...:eek:lmaz:

O gündür bu gündür ne görüşürüm ne konuşurum:1closedeyes:

Kısacası silerim hayatımdan....:nazar:

14. 19 Ekim 2009
  15. kaderim_48

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de böyle bir şey yaşadım. Kız arkadaşımın ağabeyi idi.
    ılk okulda beraber okumuştuk. Orta-lise beraber okuduk.Ağabeyi olduğu için ben de ağabeyim gibi seviyordum. Hatta ağabeyciğim diye hitap ediyordum. Bir gün bana olan ilgisini farkettim.
    Arkadaşımın yanına gittikçe bizimle laflıyor ve yanımızdan ayrılmıyordu. Rahatsız olmaya başladım.
    bir gün nasıl cesaretlendiyse bana teklifte bulunduğu anda onu sildim. Hala aynı ortamda olmamaya çalışırım. Olmam da.. Kız arkadaşımla da görüşmüyorum eskisi gibi..
    Hepimiz evlendik..Herkes kendi yoluna gitti. Aynı köylü olduğumuz için arada sırada mecburen karşılaşmalar oluyor ama ben yüzüne bile bakmam.
    Ama hala herhangi bir yerde rastlaşsak konuşmadığım halde gözlerinin üzerimde olduğunu hissedebiliyorum..Ne kadar kötü bir durum..

16. 20 Ekim 2009
  17. kaderim_48

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ne yazkki herkesin böyle bir hikayesi var arkadaşım..En önemlisi en az yıpranmayla ve yıpratmayla çözümlemek..kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

18. 21 Ekim 2009
  19. kaderim_48

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    İnsan yaşadığı müddetçe çevresindeki insanlarla daha içli dışlı oluyor. Bazen arkadaş-dost gibi gördüğün kişilerin sana karşı değişik duygular beslediğini mutlaka görüyoruz.
    Bu düşünceleri silmek elimizde değil tabiki..Sadece kendimizi koruyalım o yeter..
    Tepkimizi belirtelim ama karşı tarafı da kırmadan..Gönül işi bu..Belki de gerçekten seviyordur..